Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gryz0n

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 14:26
Temat postu:

Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Witam, na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że szukałem odpowiedzi na trapiący mnie problem i niestety jej nie uzyskałem w żadnym wątku. Na forum zaglądam od czasu zakupu Stilo ale się nie udzielałem ze względu na to że wszystkie moje pytania zawsze były rozwiewane w innych tematach Smile

Przechodząc do problemu... Kilka dni temu padł mi akumulator ze względu na pokonywanie krótkich tras gdzie nie miał jak się podładować ale załatwione to było poprzez odpalenie na kable. Wczoraj specjalnie w celu podładowania akumulatora i zapobieżenia problemowi rozładowanego akumulatora przejechałem 50km. Dziś rano ku mojemu zdziwieniu stilo nie było skłonne do odpalenia i mimo tego, że kręciło to nie odpalało. Po 4 próbach odpalania (za każdym razem była coraz krótsza i coraz słabiej kręcił) poddałem się i postanowiłem odpalić na kable co nie dało efektu. Pomogło odpalenie podczas ciągnięcia samochodu na linie (odpalił przy pierwszej próbie). Błąd EGR nie wyskakiwał. Podjechałem do elektromechanika w celu pomocy w diagnozie problemu i po dokonaniu pomiarów na akumulatorze powiedział mi, że stilo mimo wyciągniętego kluczyka i wyłączenia wszystkich "rzeczy" nadal pobiera prąd.
Chciałbym w tym miejscu się zapytać czy jest taka możliwość, że to ta ucieczka prądu sprawia problemy i czy przypadkiem nie chcą mnie naciągnąć. Pytam bo wątpliwości nasuwa mi to, że samochód odpalił podczas holowania i czy nie jest to może wina słabego paliwa (tankowane zawsze na Lukoil i nigdy nie było problemów) lub jakiś podzespołów.
PS. Żadne kontrolki dodatkowe się nie zapalały, a dioda świadcząca o nagrzaniu świec gasła, a same świece wymieniane były 3 lata temu.
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Mechanik pewnie ma rację bo wszystko wskazuje na zbyt duży pobór prądu.Zmierz pobór prądu i ładowanie i napisz jakie jest.W większości przypadków winne jest radio.
_________________
xxxxxxxxxxxx=300
Powrót do góry
gryz0n

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 20:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie jestem w stanie tego zmierzyć. Pomiar na podstawie, którego mechanik wysnuł tą tezę przeprowadzał on sam.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Wg. instrukcji nie powinien brac wiecej niz ok.60mA. To ,ze zapalił lekko podczas ciagniecia, bo otrzymał wieksza predkosc wal korbowy, niz podczas krecenia rozrusznikiem, moze swiadzczyc o "konczacej sie " pompie wys.cisnienia. Mozesz odpinac klemę (-) na noc ,tytulem eksperymentu.Czy zapali bez problemów.Kumaty elektryk powinien wybadac , ktory odbiornik pobiera prad "na lewo" .W stilo jest kilka urzadzen które są pod "napieciem" poza stacyjką i mogą pobierac prad bez pozwolenia. W kwestii pompy wys. cisnienia, trzeba sprawdzic cisnienie jakie daje , nawet FES-em, dalej wtryskiwacze, bo moze którys z nich , wystarczy jeden i caly uklad "wariuje" nie pokazujac ,zadnego błedu, dlatego to jest bardzo trudne do zdiagnozowania i nie tanie w naprawie. Tu jednemu koledze na forum "wynalezli" uszkodzony wtryskiwacz i pociagneli go cos 500zeta. Uklad common rail , taki jest wredny do diagnozy.Mozesz jescze zrobic probe przlewową wtryskiwaczy, jak wiesz o co biega, to wyciagniesz jakies wnioski. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Zapoznaj sie z tym tematem:

Prąd spoczynkowy Stilo

Kup miernik za kilkanaście złotych i bez problemu zrobisz ten pomiar.
Pisałem na forum kilka razy że w Stilo i wielu innych dieslach przyczyną problemów jest regulator napięcia na 14V.
Wykres prądu ładowania alternatora, obciążenie świecami i podgrzewaniem paliwa, światła a jak do tego dorzucisz nawiew, podgrzewanie szyby i lusterek to masz taki spadek że nie masz szans naładować akumulatora.
Diesel w takiej konfiguracji nie jest przewidziany do leniwego bujania się po mieście.
Odszukanie przyczyny zbyt dużego prądu pobieranego w spoczynku to jedno a jeśli chcesz mieć dobrze powinieneś mieć regulator na 14,5-14,6V
Odkąd zmieniłem u siebie i wstawiłem dużą Centra Futura skończyły sie problemy.

Przy większych mrozach odpuść sobie Lukoil, nie mają paliwa premium tylko zwykłe zaprawiane chemią.
Ciąganie diesla to proszenie się o kłopoty, rób tak dalej to bedziesz miał w czym gołębie hodować.
Wtryski można sprawdzić robiąc próbę przelewową.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 21:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gryz0n

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala, ucieczka prądu z akumulatora


Dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi. Samochód wstawiony jest do mechanika i jutro dostanę informację na temat tego co "znalazł" i co chce wymienić. Uwagę o tym sposobie odpalania zapamiętam, niemniej jednak była to ostateczność, a stilo jakoś trzeba było do mechanika dostarczyć Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System