Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Cały czas próbuję Koleżance wytłumaczyć, że jest naciągana ale ona okopała się na swoim stanowisku.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


piohol napisał:
Cały czas próbuję Koleżance wytłumaczyć, że jest naciągana ale ona okopała się na swoim stanowisku.


A był taki co przekonał kobietę, najwyżej namówił Wink

dociekliwy napisał:
to już nie będę pytał o pochodzenie auta i ewent. przebieg


ojtam ojtam, czepiasz się drobiazgów, zawistni ludzie rozpowszechniają plotki o handlarzach a przecież oni nic złego nie robią, nic nie jest idealne a używane zawsze ma się prawo popsuć
Laughing
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


dociekliwy napisał:
Cytat:
jakby spokojniej (bo wczesniej to jakby był stuningowany)...

lubię takie auta po firmie kogucik pogmerał... i sprzedał

Cytat:
to mechanik mojego dobrego kolegi,z ktorym wspolpracuje...bo moj kolega handluje autami.
-

to już nie będę pytał o pochodzenie auta i ewent. przebieg


i tu sie zdziwisz bo auto polecil mi znajomy pracujacy na stacji diagnostycznej,wlascicielka tego auta przyjezdzala do niego 2 rok z rzedu na przeglad.wiec wcale nie kolega handlujacy autami znalazl mi to autko...
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Cytat:
ojtam ojtam, czepiasz się drobiazgów, zawistni ludzie rozpowszechniają plotki o handlarzach a przecież oni nic złego nie robią, nic nie jest idealne a używane zawsze ma się prawo popsuć

duuużo czasu spędziłem przy mechanice samochodowej i zgodzę sie, że niektóre auta używane nie mogą być już dobre - stąd zbyt szybko rośnie mi ciśnienie jak handlujący opowiadają - że ideał, nówka po emerycie i tylko do jazdy, nawet już ubezwypadkowione Twisted Evil

a przebieg ?? interesowałby mnie też po sprawdzeniu ciśnień i innych rzeczy

Tyle -że takie rzeczy/kłopoty powinny być przegladane i usuwane jeszcze w jesieni - chyba że zaprzyjażniony warsztat ma w zimie wolne moce przerobowe,
a uzytkownik ma inne auto do dyspozycji Confused
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


dociekliwy napisał:
Cytat:
ojtam ojtam, czepiasz się drobiazgów, zawistni ludzie rozpowszechniają plotki o handlarzach a przecież oni nic złego nie robią, nic nie jest idealne a używane zawsze ma się prawo popsuć

duuużo czasu spędziłem przy mechanice samochodowej i zgodzę sie, że niektóre auta używane nie mogą być już dobre - stąd zbyt szybko rośnie mi ciśnienie jak handlujący opowiadają - że ideał, nówka po emerycie i tylko do jazdy, nawet już ubezwypadkowione Twisted Evil

a przebieg ?? interesowałby mnie też po sprawdzeniu ciśnień i innych rzeczy

Tyle -że takie rzeczy/kłopoty powinny być przegladane i usuwane jeszcze w jesieni - chyba że zaprzyjażniony warsztat ma w zimie wolne moce przerobowe,
a uzytkownik ma inne auto do dyspozycji Confused


przebieg to 145 tysiecy,kupilam go z zabawnym stanem..Smile 144 144 km
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Cytat:
kupilam go z zabawnym stanem.. 144 144 km

nie chciałbym być złośliwy, ale dowolny stan licznika potrafi ustawić kumaty chłopak/ dziewczyna mając 15 lat Confused
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 13:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


dociekliwy napisał:
Cytat:
kupilam go z zabawnym stanem.. 144 144 km

nie chciałbym być złośliwy, ale dowolny stan licznika potrafi ustawić kumaty chłopak/ dziewczyna mając 15 lat Confused


no dobra,nie zakladajmy ze wszystko jest do d.... bo zaraz dojdziemy do tego ze poprzedni wlasciciel wykasowal wszystkie bledy na komputerze i zaraz sie okaze ze wszystko jest spitolone..

to moze od razu wykupic mu ac i podpalic?
Powrót do góry
czech22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: punto 75
Piwa: 10/23
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 20:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Jeżeli można to wtrącę parę słów.
Mam punto I i również spalał bardzo dużo na krótkich odcinkach. Okazało się, że winny był czujnik temp. i świece. Nie wiem jak długie trasy wykonujesz, ale warto przyjrzeć się ogólnie stanu technicznemu silnika. Po prostu mechanik musi być dociekliwy. Inaczej nie znajdziesz przyczyny. Proponuje jechać jeszcze raz do tego samego mechanika, albo zmienić na dobrego fachowca. Co z tego, że na forum podpowiedzą, a Ty, jak napisałaś, i tak tego nie naprawisz.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Cytat:
bo zaraz dojdziemy do tego ze poprzedni wlasciciel wykasowal wszystkie bledy na komputerze

o ile pamiętam była to kobieta Confused ale może mechanik

słusznie pisze kolega Czech22;
Cytat:
warto przyjrzeć się ogólnie stanu technicznemu silnika

i nie tylko Confused
Cytat:
Co z tego, że na forum podpowiedzą, a Ty, jak napisałaś, i tak tego nie naprawisz
a no właśnie -po co mamy uczyć tego znajomego dobrego mechanika - przecież on to powinien wiedzieć , a za naprawę/oby skuteczną/
i tak Cię skasuje Sad ,
a nam za sugestie nawet nie podziękuje
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


dociekliwy napisał:
Cytat:
bo zaraz dojdziemy do tego ze poprzedni wlasciciel wykasowal wszystkie bledy na komputerze

o ile pamiętam była to kobieta Confused ale może mechanik

słusznie pisze kolega Czech22;
Cytat:
warto przyjrzeć się ogólnie stanu technicznemu silnika

i nie tylko Confused
Cytat:
Co z tego, że na forum podpowiedzą, a Ty, jak napisałaś, i tak tego nie naprawisz
a no właśnie -po co mamy uczyć tego znajomego dobrego mechanika - przecież on to powinien wiedzieć , a za naprawę/oby skuteczną/
i tak Cię skasuje Sad ,
a nam za sugestie nawet nie podziękuje


ale ja wam moge podziekowac....Wink
a tak szczerze to juz mam dosc tego tematu...i auta powoli juz tez...Sad Sad
jestem bezradna i skazana na kolejnych mechanikow-paprokow,ktorzy wyciagna ze mnie kase,byc morze bez wiekszych rezultatow
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Koleżanko nie irytuj się.
Podjedź do warsztatu w celu wykonania kompleksowej diagnostyki silnika.
Podłączenie pod komputer diagnostyczny i kompetentna analiza danych odczytanych z czujników w czasie rzeczywistym powinna pomóc w poskromieniu nienormalnego apetytu na benzynę wykazywanego przez twój samochód. Trudno jest postawić właściwą diagnozę na odległość nie mając możliwości podglądu tych danych. Jeżeli masz zaufanie do mechanika który wykonywał naprawę samochodu podjedź jeszcze raz i przedstaw mu problem nienormalnego spalania benzyny i wyraźnie domagaj się jego usunięcia. Jeżeli naprawa będzie nieskuteczna złóż reklamację na wykonaną usługę. Skuteczność naprawy łatwo będzie zweryfikować tankując samochód pod korek przejeżdżając określoną ilość kilometrów ponownie tankując samochód pod korek i przeliczając ilość zużytego paliwa na 100km.
Sprawa prosta i oczywista z punktu widzenia prawa łatwa do wyegzekwowania.
Życzę powodzenia.
Edit:
Wskazania kompa pokładowego dotyczące spalania obarczone są błędami dlatego reklamację wadliwie wykonanej usługi warto podeprzeć metodą obliczeniową o której wspomniałem wcześniej.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


piohol napisał:
Koleżanko nie irytuj się.
Podjedź do warsztatu w celu wykonania kompleksowej diagnostyki silnika.
Podłączenie pod komputer diagnostyczny i kompetentna analiza danych odczytanych z czujników w czasie rzeczywistym powinna pomóc w poskromieniu nienormalnego apetytu na benzynę wykazywanego przez twój samochód. Trudno jest postawić właściwą diagnozę na odległość nie mając możliwości podglądu tych danych. Jeżeli masz zaufanie do mechanika który wykonywał naprawę samochodu podjedź jeszcze raz i przedstaw mu problem nienormalnego spalania benzyny i wyraźnie domagaj się jego usunięcia. Jeżeli naprawa będzie nieskuteczna złóż reklamację na wykonaną usługę. Skuteczność naprawy łatwo będzie zweryfikować tankując samochód pod korek przejeżdżając określoną ilość kilometrów ponownie tankując samochód pod korek i przeliczając ilość zużytego paliwa na 100km.
Sprawa prosta i oczywista z punktu widzenia prawa łatwa do wyegzekwowania.
Życzę powodzenia.
Edit:
Wskazania kompa pokładowego dotyczące spalania obarczone są błędami dlatego reklamację wadliwie wykonanej usługi warto podeprzeć metodą obliczeniową o której wspomniałem wcześniej.


z tym zaufaniem,to wlasnie niekoniecznie...
mechanik mi wpieral,ze to co pokazuje komputer np 7,1 to spalanie na 100km..i niekoniecznie mi wierzyl,ze fiat ma inaczej...ze czytalam w instrukcji ktora dostalam wraz z autem ze to pokazuje ile km auto srednio przejezdza na 1 litrze paliwa. Tlumaczyl mi,ze na pewno jest tak jak on mowi,poniewaz podczas gdy jezdzil nim po dokonanej operacji z przepustnica,to zaobserwowal ze im bardziej go pilowal tym bardziej ta wartosc wzrastala.A ponoc go momentami nie oszczedzal..3500 obrotow i 4000

Nie wiem o co chodzi,moze zle ze za duzo wyczytalam tu czy tam?moze powinnam slepo sluchac go trzepoczac rzesami..?Moze nie powinnam nic sugerowac,nie pokazywac ze cos wiem?
Chyba bede zmuszona przeplacic sporo i poszukac fiatowskiego mechanika...jestem cholernie zmeczona calym tym pitoleniem...
Na dodatek wysluchuje od meza,ze to MOJA wina,ze MOI koledzy nam doradzili takie auto,ze mialo byc [cenzura] a nie jest...
Fajnie na kogos zrzucic wine,jak samemu sie nie ma wcale takich kolesi ktorzy sa specami od aut i wszystko przewidza,niczym pan bog
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Szybko odpuszczasz. Sprawdź zużycie paliwa z tankowania. Odżałuj jeszcze raz kasę na mechanika i sprawdź co zdziałał w temacie. Bierz rachunek na wykonana usługę. Jak nie będziesz zadowolona z jego pracy reklamuj usługę i domagaj się efektów. W przypadku reklamacji nie płać ani grosza, w końcu masz rachunek na wykonaną usługę za którą już zapłaciłaś i tak do bólu.
Dobra rada: z mechanikiem nie dyskutuj na tematy techniczne domagaj się efektów jego pracy.
Co do wskaźnika spalania PII miało w km/l ale już PIIFL wskazuje w l/100km.

Może mąż ma trochę racji. Smile
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jane125

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Punto II 1,2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


piohol napisał:
Szybko odpuszczasz. Sprawdź zużycie paliwa z tankowania. Odżałuj jeszcze raz kasę na mechanika i sprawdź co zdziałał w temacie. Bierz rachunek na wykonana usługę. Jak nie będziesz zadowolona z jego pracy reklamuj usługę i domagaj się efektów. W przypadku reklamacji nie płać ani grosza, w końcu masz rachunek na wykonaną usługę za którą już zapłaciłaś i tak do bólu.
Dobra rada: z mechanikiem nie dyskutuj na tematy techniczne domagaj się efektów jego pracy.
Co do wskaźnika spalania PII miało w km/l ale już PIIFL wskazuje w l/100km.


Tak,czytalam,ze pozniej to poprawiono.....

Tak,szybko odpuszczam bo nikt nie traktuje mnie powaznie...jestem tylko babą....
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nadmierne spalanie


Zrób tak jak mówiłem oddaj samochód i bierz rachunek w którym wyszczególniono usunięcie nadmiernego zużycia paliwa w samochodzie nr rej....... obejmująca wymianę .......... regulację ........... .
Domagaj się efektów pracy mechanika. jak nie jesteś zadowolona to reklamacja.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System