Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 12:46
Temat postu:

Żółta kontrolka z kluczykiem


Od niedawna mam nowy problem w Ducato, w trakcie jazdy zapala sie żółta kontrolka z kluczykiem a na wolnych obrotach czasami silnik zgaśnie w tym momencie również wyłanczają się światła. Rozrusznik reaguje dopiero po kilku przekręceniach kluczykiem. W momencie kiedy nie mogę odpalić silnika pali sie tyko kontrolka od ciśnienia oleju, reszta się nie świecie tak jak by nie było zasilania
Powrót do góry
gallonek

Dyskutant



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): CG(GRUDZIĄDZ)
Posiadane auto: ALFA ROMEO SW 156?140 KM...VW LT 35 2,5 TDI...HONDA CBR 125 R
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


kolego imobilajzer ci pada,ja musiałem polączyc pompe na krutko
Powrót do góry
krzychu_86

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato 99r 2,8TD, VW LT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Dokładnie tak jak kolega gallonek pisze to wina imobilajzera Sad przerabiałem ten temat w serwisie skasowali mnie 700 zł tylko że mój już mi nawet nie chciał palić Sad powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
hatson

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 13

Posiadane auto: Fiat Ducato Combinato 2.8idtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


krzychu_86 napisał:
Dokładnie tak jak kolega gallonek pisze to wina imobilajzera Sad przerabiałem ten temat w serwisie skasowali mnie 700 zł tylko że mój już mi nawet nie chciał palić Sad powodzenia



Ja robilem to w piatek. Auto odpalalo, gdy bylo zimne, a jak sie rozgrzalo, to kluczyk i [cenzura]. Nie dalo sie tego naprawic, mimo, ze mialem komplet kluczy i karte kodowa. Wywalili mi immo za 350 zl. Ponoc to czesta sprawa ze wzgledu na to, ze wiekszosc elektroniki od immo jest przy pompie, gdzie sa drgania, wysoka temperatura i z czasem sie to sypie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gallonek

Dyskutant



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): CG(GRUDZIĄDZ)
Posiadane auto: ALFA ROMEO SW 156?140 KM...VW LT 35 2,5 TDI...HONDA CBR 125 R
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 08:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


witam,dlatego ja wyrzuciłem imo ,i teraz nie ma problemu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 08:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 15:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Dzięki koledzy za podpowiedź, ale mama jeszcze jedną wątpliwość czy immobilizer odcina również zasilanie wszystkich świateł bo tak się dzieje jak silni zgaśnie a za chwilę znowu się zapalają, wygląd to tak jakby na chwilę coś odcięło zasilanie
Powrót do góry
PiterKr

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.5TD 95r ; Honda Civic 1.5i 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Niemam pojęcia jakiego masz tego Ducika ale ściągnij plastik (tapicerke) z prawej strony (pasażera) i sprawdź kostke z najgrubszymi kablami. Jeśli niejest poupalana to immobilizer demontujesz za pomocą ostrago przecinaka (zdecydowanie ale ostrożnie:)). I kabelek bezpośrednio do elektrozaworu i giteres:)
Powrót do góry
gadu-gadu
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Do tej pory nie uporałem się z problemem odcinania prądu do świateł i silnika. Problem wygląda tak: Po zapaleniu silnika ruszam i najczęściej na dołkach zaczyna przerywać i gaśnie a razem z nim wyłączającej się światła tak jak by na chwilę został odcięty prąd,a za chwilkę znowu wszystko działa, wcześniej już o tym pisałem i według wskazówek kolegów sprawdziłem kostkę z najgrubszymi kablami po prawej stronie - nie były nadpalone, po zapaleni odłączyłem immobilajzer od żółtej puszki pod kierownicą , nie zgasiło to silnika, kupiłem nawet nową stacyjkę ale dalej to samo. Wygląda na to że jeszcze gdzieś następuje odcinanie prądu ale gdzie ??????????
Powrót do góry
piotrek74

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 33


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 09:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


napisz który rok i jaki silnik , w 98 nad akumulatorem są bezpieczniki i one nieraz siadają
Powrót do góry
darecki74

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: fiat dicato2.8 d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 21:36
Temat postu:

żółty kluczyk na desce


Mój problem z immobilaiserem pojawił sie dzisiaj.Mianowicie kiedy siedziałem w aucie zachciało mi się ruszyć przekaźniki pod schowkiem od pasażera.Zaświecił mi się kluczyk i nie mogłem odpalić .Trochę pogrzebałem znowu i kluczyk zgasł.Zapaliłem auto , objechałem miasto i po kolejnym zapaleniu auta problem pojawił sie ale już na stałe.Pomóżcie co mam zrobić?Wywalić immo czy może przekaźniki sprawdzić?Czy to coś da?Może ktoś miał taki problem?Jak wywalić immo?
_________________
darecki
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


No to słuchaj uważnie. Miałem ten sam problem i nikt mi nie chciał pomóc. Skończyło się na holu przez 100km. Elektrycy wysyłali mnie do serwisu. Ale kilka dobrych porad i się uporałem w godzinkę. Ale koniec biadolenia hehe.
Musisz jednym słowem wywalić immo z pompy wtryskowej. Takie ustrojstwo z bakielitu czy coś z elektroniką. Przykręcony jest na dwie zrywalne śruby więc nie odkręcisz. Ja je rozwierciłem. W sumie to jest najtrudniejsze. Jak już to wywalisz to w przewodach co tam szły(z tego co pamiętam chyba 3) po przekręceniu zapłonu na jednym ma sie pojawić plus. Podłącz bezpośrednio do elektrozaworu i gotowe. Kontrolka z kluczykiem będzie świeciła cały czas więc się nie przejmuj. Albo wywal żarówkę albo czekaj aż się spali hehe tak jak ja to robię (długo czekam i się nie chce zjarać). Napisz czy ci się udało.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Nadwozie.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System