Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 12:46
Temat postu:

Żółta kontrolka z kluczykiem


Od niedawna mam nowy problem w Ducato, w trakcie jazdy zapala sie żółta kontrolka z kluczykiem a na wolnych obrotach czasami silnik zgaśnie w tym momencie również wyłanczają się światła. Rozrusznik reaguje dopiero po kilku przekręceniach kluczykiem. W momencie kiedy nie mogę odpalić silnika pali sie tyko kontrolka od ciśnienia oleju, reszta się nie świecie tak jak by nie było zasilania
Powrót do góry
gallonek

Dyskutant



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): CG(GRUDZIĄDZ)
Posiadane auto: ALFA ROMEO SW 156?140 KM...VW LT 35 2,5 TDI...HONDA CBR 125 R
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


kolego imobilajzer ci pada,ja musiałem polączyc pompe na krutko
Powrót do góry
krzychu_86

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Ducato 99r 2,8TD, VW LT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Dokładnie tak jak kolega gallonek pisze to wina imobilajzera Sad przerabiałem ten temat w serwisie skasowali mnie 700 zł tylko że mój już mi nawet nie chciał palić Sad powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
hatson

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 13

Posiadane auto: Fiat Ducato Combinato 2.8idtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


krzychu_86 napisał:
Dokładnie tak jak kolega gallonek pisze to wina imobilajzera Sad przerabiałem ten temat w serwisie skasowali mnie 700 zł tylko że mój już mi nawet nie chciał palić Sad powodzenia



Ja robilem to w piatek. Auto odpalalo, gdy bylo zimne, a jak sie rozgrzalo, to kluczyk i [cenzura]. Nie dalo sie tego naprawic, mimo, ze mialem komplet kluczy i karte kodowa. Wywalili mi immo za 350 zl. Ponoc to czesta sprawa ze wzgledu na to, ze wiekszosc elektroniki od immo jest przy pompie, gdzie sa drgania, wysoka temperatura i z czasem sie to sypie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gallonek

Dyskutant



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): CG(GRUDZIĄDZ)
Posiadane auto: ALFA ROMEO SW 156?140 KM...VW LT 35 2,5 TDI...HONDA CBR 125 R
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 08:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


witam,dlatego ja wyrzuciłem imo ,i teraz nie ma problemu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Paź 2008, 08:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2008, 15:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Dzięki koledzy za podpowiedź, ale mama jeszcze jedną wątpliwość czy immobilizer odcina również zasilanie wszystkich świateł bo tak się dzieje jak silni zgaśnie a za chwilę znowu się zapalają, wygląd to tak jakby na chwilę coś odcięło zasilanie
Powrót do góry
PiterKr

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.5TD 95r ; Honda Civic 1.5i 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Niemam pojęcia jakiego masz tego Ducika ale ściągnij plastik (tapicerke) z prawej strony (pasażera) i sprawdź kostke z najgrubszymi kablami. Jeśli niejest poupalana to immobilizer demontujesz za pomocą ostrago przecinaka (zdecydowanie ale ostrożnie:)). I kabelek bezpośrednio do elektrozaworu i giteres:)
Powrót do góry
gadu-gadu
kazimierz313

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


Do tej pory nie uporałem się z problemem odcinania prądu do świateł i silnika. Problem wygląda tak: Po zapaleniu silnika ruszam i najczęściej na dołkach zaczyna przerywać i gaśnie a razem z nim wyłączającej się światła tak jak by na chwilę został odcięty prąd,a za chwilkę znowu wszystko działa, wcześniej już o tym pisałem i według wskazówek kolegów sprawdziłem kostkę z najgrubszymi kablami po prawej stronie - nie były nadpalone, po zapaleni odłączyłem immobilajzer od żółtej puszki pod kierownicą , nie zgasiło to silnika, kupiłem nawet nową stacyjkę ale dalej to samo. Wygląda na to że jeszcze gdzieś następuje odcinanie prądu ale gdzie ??????????
Powrót do góry
piotrek74

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 33


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 09:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


napisz który rok i jaki silnik , w 98 nad akumulatorem są bezpieczniki i one nieraz siadają
Powrót do góry
darecki74

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: fiat dicato2.8 d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 21:36
Temat postu:

żółty kluczyk na desce


Mój problem z immobilaiserem pojawił sie dzisiaj.Mianowicie kiedy siedziałem w aucie zachciało mi się ruszyć przekaźniki pod schowkiem od pasażera.Zaświecił mi się kluczyk i nie mogłem odpalić .Trochę pogrzebałem znowu i kluczyk zgasł.Zapaliłem auto , objechałem miasto i po kolejnym zapaleniu auta problem pojawił sie ale już na stałe.Pomóżcie co mam zrobić?Wywalić immo czy może przekaźniki sprawdzić?Czy to coś da?Może ktoś miał taki problem?Jak wywalić immo?
_________________
darecki
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Żółta kontrolka z kluczykiem


No to słuchaj uważnie. Miałem ten sam problem i nikt mi nie chciał pomóc. Skończyło się na holu przez 100km. Elektrycy wysyłali mnie do serwisu. Ale kilka dobrych porad i się uporałem w godzinkę. Ale koniec biadolenia hehe.
Musisz jednym słowem wywalić immo z pompy wtryskowej. Takie ustrojstwo z bakielitu czy coś z elektroniką. Przykręcony jest na dwie zrywalne śruby więc nie odkręcisz. Ja je rozwierciłem. W sumie to jest najtrudniejsze. Jak już to wywalisz to w przewodach co tam szły(z tego co pamiętam chyba 3) po przekręceniu zapłonu na jednym ma sie pojawić plus. Podłącz bezpośrednio do elektrozaworu i gotowe. Kontrolka z kluczykiem będzie świeciła cały czas więc się nie przejmuj. Albo wywal żarówkę albo czekaj aż się spali hehe tak jak ja to robię (długo czekam i się nie chce zjarać). Napisz czy ci się udało.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Nadwozie.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System