Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Sob 26 Sty 2013, 00:53
Temat postu:

Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


W drugiej kolejności za problemem z turbiną, w moim nowo nabytym Stilo muszę sobie poradzić z nawiewem.
Pierwsza sprawa, to to że jest słaby, ale coś czuję że przeciwpyłkowy to jest fabryczny jeszcze Wink, więc to sobie zmienię w poniedziałek.

Druga sprawa to słabe grzanie, co może być wynikiem słabego przepływu, ale bardziej coś czuję po przeczytaniu kilku tematów na forum, to że jednak termostat. W trasie 300km wczoraj -6*C i wskazówka temperatury była może w 1/4 zakresu albo i niżej. Jaki termostat polecacie?
Rozumiem, że chodzi o takie cudo?:

http://autosklep24.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_4024eaa14bf253fe2a61d569983f7e6a.jpg (Behr)

No a trzecie sprawa, to samo pokrętło wyboru nawiewu (nogi/szyba itd.) czasem przeskakuje, np. kręcąc w prawo jest najpierw ze dwa-trzy normalne zmiany pozycji- czuje lekki opór i słyszę jak się przepustnice otwierają odpowiednie, a potem pod koniec duży opór i trzaski jak by jakiś plastik przeskakiwał. Chyba po prostu trzeba zdjąć konsole i zobaczyć co tam się dzieje? Tam w miarę jest to na wierzchu, czy gdzieś głębiej?

No ale ogólnie, to zaczynam od wymiany filtra, bo przynajmniej będę czuł gdzie powietrze leci, bo w obecnym stanie mam z tym lekki problem taki mocny nadmuch jest Wink
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sob 26 Sty 2013, 15:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Poczytaj ten patent z termostatem http://www.klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=33&t=2461
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 19:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Dzięki za linka, ciekawy patent, pomyślę, choć w sumie nowy cały kosztuje 160zł, więc tragedii nie ma. No właśnie jest różnica pomiędzy VERNET (160zł) a BEHR (320zł)?

Dziś wymieniłem filtr kabinowy. Dmuchawa działa chyba z 5x mocniej. Do zmieniarki kierunku nawiewu dobiorę się jak będę demontował oryginalne radio, szczególnie że na razie mam na głowie większe problemy silnikowo- turbinowe Wink, no ale jedna rzecz naprawiona (a nawet dwie, bo jeszcze styki żarówki oświetlenia rejestracji;) )
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 16:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Dobra już sobie sam doczytałem, że jak termostat to tylko BEHR.

Wczoraj chciałem się zabrać za tą nieszczęsną regulację trybu nawiewu (nogi/szyba itd.) no i utknąłem. Tzn wyciągnąłem radio, popielniczkę panel przedni regulacji nawiewu odkręciłem wszystkie śrubki i utknąłem. Nie mogę wyciągnąć panelu, bo żeby to zrobić muszę ściągnąć duże części plastikowe - boczne osłony zarówno kierowcy jak i pasażera- nie zrobiłem niestety zdjęć. Nie chciałem na darmo rozkładać pół samochodu, więc na razie dałem sobie spokój. Problem w tym, że nie za bardzo mogłem się dobrać do tych plastików, bo nie widziałem od nich żadnych śrubek, a na kołki nie są bo też nie chciały odejść pod wpływem siły Wink
Z całą operacją i tak poczekam na nowy panel- na mój rozum objawy pasują do tego, że połamały się trybiki na pokrętle i dlatego przeskakuje:
Przykładowe zdjęcie:
http://www.motom.webd.pl/czesci/panele/285.jpg

I tak muszę dokupić część przednią bo plastiki są trochę połupane, a całość do dostania na allegro za ~50zł, więc tragedii nie ma. Tylko jak to w przyszłości ściągnąć, żeby mieć dostęp od tyłu?
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
qprmark

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Fiat, Stilo, 5d, 1.9 JTD 115KM, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 17:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Witam,
Patent z termostatem sprawdzony został przeze mnie kilka dni temu i mogę śmiało polecić pomysł. Także zastanów się czy warto wydać taką kasę za termostat + płyn + ewentualnie robocizna.

Mam podobny problem z panelem nawiewu. Ukreciłem gałkę od prędkości nawiewu i w tej chwili zatrzymała się w 1 pozycji. Kupiłem cały panel i zatrzymałem się w tym samym miejscu z pracami co Ty już bardzo dawno. Panel służy za zbieracz kurzu Wink

Daj znać czy prace posunęły się do przodu. Ja przewertowałem net i znalazłem więcej pytań niż odpowiedzi na ten temat.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 17:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Pomyśle, choć płyn i tak zmienię, bo poprzedni użytkownik nie był w stanie powiedzieć kiedy zmieniał, a to relatywnie mały koszt, a już chce doprowadzić samochód po zakupie do w miarę pewnego stanu, bo kilka lat chce nim pojeździć. Zrobię, więc kwestia samego termostatu.

W sumie to było pewne już, ale korzystając z tego że mi przyszedł kabel, to potestowałem trochę temperatury w jeździe miejskiej- przy zewnętrznej około 1,5*C.:
http://img228.imageshack.us/img228/170/termostatm.jpg

Jak widać po 10 minutach temperatura silnika osiągnęła raptem niecałe 60*c. Później się ustabilizowała w okolicach 70*C, czyli nie ma co rozmyślać- termostat na pewno cały czas jest otwarty, si?

Panel regulacji już mam, ale poczekam na jakiś cieplejszy dzień, bo coś czuje, że jednak pół samochodu trzeba rozebraćWink Co do manuali masz racje- jest trochę, ale nie wyjaśniają do końca- najbardziej podoba mi się ten angielskojęzyczny, gdzie jest krok w którym panel jest za plastikowymi elementami uniemożliwiającymi jego wyciągnięcie, a w następnym kroku panel jest zdemontowany jakby nigdy nic i zero opisu Wink
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 15:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Ok, Udało się choć łatwo faktycznie nie było. Aby była możliwa wymiana trzeba zdemontować:
-boki tunelu środkowego (te na kołki )
- schowek duży-dolny (a żeby to zrobić, to trzeba schowek górny i boczek tam gdzie jest wyłącznik AirBaga pasażera )
-oczywiście radio, popielniczkę
- tunel środkowy wystarczy poluzować (cztery śrubki koło nawiewu na tylną kanapę), ja zdemontowałem podłokietnik, choć chyba nie było to niezbędne. Uwaga na kabel do przycisków ASR/city- trzeba go odpiąć bo jest krótki.
- no i krok ostatni- plastik który bezpośrednio przykrywa panel- mocowany jest na śrubkę po prawej z boku- dostęp po wymontowaniu schowka, śrubę po lewej od dołu pod kierownicę i śrubę koło kierownicy po prawej stronie- trzeba wyjąć ten malutki "schoweczek" i za nim jest śrubka.

Jak środkowy tunel był poluzowany to jakoś udało mi się wyszarpnąć ten plastik. Ja na szczęście nie musiałem wymieniać całego panelu wentylacji, tylko jedną część- cięgło, które poruszało linką było luźne w skutek czego przeskakiwało na trybikach kółka i nie miałem dostępnego ostatniego położenia czyli nawiewu w twarz Wink. Zreperowane i jest gitara Smile Jeszcze tylko termostat, dziś mi właśnie przyszedł ten TH4493.89 za 20zł i w następnym tygodni ubędę go wpychał w rurę Wink


EDIT:
Dziś naprawiałem termostat. TH4493.89 sposobem podanym w 2 poście
przez bogd74. Obyło się bez większych problemów. Termostat wszedł bez najmniejszych problemów, choć wcześniej podgrzałem rurę opalarką, nasmarowałem troszkę silikonowym i użyłem rurki PCV i o nią zaparłem termostat i docisnąłem.
Oczywiście temperatura rośnie dużo szybciej i wskaźnik utrzymuje się pięknie w pionie Smile
Tym samym zakończyłem wszystkie prace poruszone w tym temacie. Za pomoc dziękuję Smile
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
virtual11

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C2 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 23:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


Witam

MAm ten sam problem z przelączaniem kierunku nawiewu - przeskakująca zębatka. W jaki sposób to naprawiłeś ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Shadov

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM 2002 5D
Piwa: 1/14
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 08:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Słaby nawiew, słabe grzanie, przeskakujący regulator nawiewu


No ja kupiłem już z "przeskoczoną" Wink od czasu jak ustawiłem tak jak ma być (opis w poprzednim moim poście w tym temacie), to już nie przeskoczyła i wszystko jest ok.
_________________
--
pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System