Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur0103

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2008, 12:49
Temat postu:

Palio czy Punto ?


Witam wszstkich forumowiczów,
przymierzam się do kupna jednego z powyższych z rocznika 98-00, max 8000pln. Przede wszystkim zależy mi na zakupie auta które będzie maksymalnie oszczędne w eksploatacji - tu licze na Wasze doświadczenia.
Przglądam na bieżąco ogłoszenia i rozważam kupno auta z instalacją gazową lub ewentualny montaż przy braku - jaka instalacja jest najlepsza do modelu 1.2 / 1.4 /1.6 ?
interesują mnie również opinie użytkowników na temat jednostek napędowych stosowanych w tych autach - jaki wybrać, czy powinienem zwrócic na coś szczególną uwagę ?

Na koniec dodam, że większość znajomych odradza kupno Fiata ale czy jest coś lepszego w tej cenie ?

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
wojt

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2008, 13:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Silniki fiata 1,2 16 V moim zdaniem są trochę za słabe do Albei i Palio.
Moment obrotowy nie jest duży i wymaga podkręcania obrotów, bo może przy ruszaniu zgsnąć silnik - trzeba troszkę wprawy.Na gazie trochę odzcuwalny jest spadek mocy.Zakładanie gazu po zakupie paroletniego auta jest moim zdaniem dyskusyjne.Lepiej poszukac już z gazem.
Jeżeli to ma być palio to tylko z większym silnikie.
Powrót do góry
Artur0103

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2008, 16:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Ok dzięki za informację.

Kto produkuje najlepszą instalację gazową do Fiata ? Jakiego producenta się wystrzegać ? Jakie są Wasze doświadczenia ?

pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
modeno

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16v 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2008, 18:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Confused Nie ma samochodów bezawaryjnych Każdy się psuje , tylko potem jest kwestia ceny części Cool Fiat akurat nie ma za drogich części no i są łatwo dostępne Każdy mechanik ci naprawi bo nie ma tam nic skomplikowanego Osobiście polecam silnik 1,2 8v Bardzo prosty i nie drogi w utrzymaniu Jeśli chodzi o gaz to najzwyklejszy mieszalnik wystarczy A czy punto czy palio Jeśli potrzebny ci kombi to palio jak tylko się przemieszczać to punto
Powrót do góry
jimmys

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: FIAT CROMA II 1,9 MJTD - 2006r. ; FIAT BRAVA SX (100) 1,6 16V - 2000r. ; Fiat SIENA HL 1,6 16V - 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 07:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Ja osobiście poleciłbym silnik 1.6 16V wiele pozytywnych opini słyszałem też o tych silniczkach 1.2, ale na 100% odradzałbym zakup autka z motorkiem 1,4. A przychylając sie do opini poprzednika, powiem że psują sie wszystkie samochody ja hulam FIATami juz jakiś czas i jestem z nich bardzo zadowolony Cool

A co do drugiego pytanie to ja sie nie wypowiadam, bo osobiście nie jestem zwolennikiem gazowania samochodu, ale jak podkreślałem wielokrotnie to tylko moja opinia. Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 07:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 10:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Polecam silnik 1,2 - przy spokojnej jeździe spalanie lekko 5l Smile
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
jimmys

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: FIAT CROMA II 1,9 MJTD - 2006r. ; FIAT BRAVA SX (100) 1,6 16V - 2000r. ; Fiat SIENA HL 1,6 16V - 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 11:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


buhert napisał:
Polecam silnik 1,2 - przy spokojnej jeździe spalanie lekko 5l Smile



Do silnika naturalnie nic nie mam, ale kolega zadający pytanie wg opisu jest z Warszawy, a tam jeszcze nigdy nie spotkałem się ze spokojną jazdą Twisted Evil (oczywiście bez urazy) Laughing
Powrót do góry
Artur0103

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Nie kupuje się palio żeby wariować po drogach. Very Happy.
Samochód ma mi służyć głównie do jazdy po mieście (korki itp) więc 1.2 to rozsądna propozycja.
Opowiedzcie jak wygląda wyprzedzanie na trasie z silnikiem 1.2 ?
Kiedyś jechałem nad morze seicento 900 - niezapomniane uczucie, a wyprzedzenie tirów palce lizać.

Z innych wątków tego forum wyczytałem, że Palio są podatne na podmuchy wiatru - możecie to potwierdzić ?

pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
jimmys

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: FIAT CROMA II 1,9 MJTD - 2006r. ; FIAT BRAVA SX (100) 1,6 16V - 2000r. ; Fiat SIENA HL 1,6 16V - 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2008, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Palio akurat okazji jeździć nie miałem, ale o SIENCE też kilka osób mówiło, że podatna na wiatr moze być (a nawet, że wywrotna - że o dach jest łatwo - ale to chyba tyczyło sie ludzi zupełnie bez wyobraźni). Na szczęscie nic z tego sie nie potwierdziło. Natomiast fakt wyższego zawieszenia to bym powiedział, ze nawet PLUS na nasze wspaniałe krajowe drogi (na koleinach będzie mniej stresu, że przytrzesz o jakis garb) Cool
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Lip 2008, 09:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


wojt napisał:
Silniki fiata 1,2 16 V moim zdaniem są trochę za słabe do Albei i Palio.
Moment obrotowy nie jest duży i wymaga podkręcania obrotów, bo może przy ruszaniu zgsnąć silnik - trzeba troszkę wprawy.

Ja mam 1,2 8V i przy ruszaniu "udało" mi się go zgasić może ze dwa razy Wink . Nadmieniam, że kierowcą nie jestem wielce doświadczonym. Do 110 km/h silnik chętnie współpracuje z kierującym, a w kwestii elastyczności to mam zasadę, że jeżeli ten przede mną jedzie ponad 80 km/h to go raczej nie wyprzedzam. I tak zdążę dojechać do domu. Codziennie obserwując karkołomne manewry ludzi, którym się spieszy wolę spokojną jazdę. Do tego 1,2 8V jest wystarczający, a 16-tka to już na pewno.

Artur0103 napisał:
Z innych wątków tego forum wyczytałem, że Palio są podatne na podmuchy wiatru - możecie to potwierdzić ?

Potwierdzam! Mieszkam nad morzem i czasami jak powieje to szarpie autem. Niemniej nawet niedoświadczony kierowca może bez problemu zapanować nad pojazdem. Podstawa - noga z gazu.

jimmys napisał:
Natomiast fakt wyższego zawieszenia to bym powiedział, ze nawet PLUS na nasze wspaniałe krajowe drogi (na koleinach będzie mniej stresu, że przytrzesz o jakis garb) Cool

Owszem, a poza tym pozycja kierowcy jest dośc wysoko, co mi akurat bardzo odpowiada. Zaletę wyzszego zawieszenia niweluje niestety nisko zamontowany przedni zderzak. Przegrywa z większością polskich krawężników. Tył jest super.

---------------------------------------

Co do instalacji gazowej to do Palio nie myślałem nawet by ją instalować. Powód jest prosty - bardziej cenię sobie przestrzeń bagażową. Koło zapasowe jest montowane od spodu, więc zbiornika w jego miejsce raczej sie nie wstawi. Wszystko zalezy od tego jakie kto ma priorytety. Chcę mieć duzy bagaznik to musi mnie być stać na benzynę. I jest.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 21:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Palio weekend ma zapas od spodu? Każde? Bo widziałem na moto allegro ileś sztuk zagazowanych, które miały wg opisu butlę w miejscu koła zapasowego, a tu się nieco zdziwiłem co i jak. Ja na razie śmigam Cieniasem, ale myślę już o tym co może być za np. rok następne, a z Fiata jestem zadowolony. Zabawne, że Punto z tego samego rocznika średnio są nieco droższe niż Palio, a większym kombi to bym nie pogardził Wink
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


MaciekK84 napisał:
Palio weekend ma zapas od spodu? Każde?

Nie wiem jak "dwójki", ale jedynki każde.

MaciekK84 napisał:
Bo widziałem na moto allegro ileś sztuk zagazowanych, które miały wg opisu butlę w miejscu koła zapasowego, a tu się nieco zdziwiłem co i jak.

Ostatnio ktoś mi mówił, że robią instalacje ze zbiornikiem zewnętrznym, ale ja takowych nie widziałem.
Tematem butli się nie interesuję, bo nie mam takiej potrzeby.

MaciekK84 napisał:
Zabawne, że Punto z tego samego rocznika średnio są nieco droższe niż Palio, a większym kombi to bym nie pogardził Wink

Bo Punto miało "renomę", a Palio i Siena były "pomiatane". Prawda jest taka (jeździłem kilka razy Punciakiem), że w ile razy bym nie wybierał pomiędzy tymi dwoma to zawsze wybrałbym Palio.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Jedynka a dwójka to które roczniki są?
Na moto-allegro niektóre jak pisałem mają butlę w bagażniku, ale inne nie-więc gdzie?
http://moto.allegro.pl/item608581386_ekonomiczne_rodzinne_auto.html
http://moto.allegro.pl/item604786627_palio_1_6_16v_z_gazem_stan_techniczny_o_k_polecam.html
http://moto.allegro.pl/item614461210_fiat_palio_weekend_1_6_gaz_klima.html
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


"jedynka" to Palio Weekend, a szumnie mówiąc "dwójka" to Nowe Palio Weekend (od 2001) gdzie wprowadzono kilka kosmetycznych w sumie zmian nadwozia.

Wszystkie auta z podanych przez Ciebie aukcji oryginalnie miały zapas od spodu, więc i tam zapewne zlokalizowano butle. Osobiście takich butli nie widziałem.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Palio czy Punto ?


Dzięki za info Smile Swoją drogą - ma ktoś z Was tak butlę od dołu założoną? Jest to jakoś zabezpieczone np. jakąś blachą?
Bo mnie interesuje kombi dlatego, że sporo podróżuję i to nieraz w większym gronie, a do tego muzykuję i nieraz na koncerty muszę wozić sporo sprzętu typu kolumny-nieraz już mojego CC ładowałem pod sufit. Dlatego duża butla w bagażniku byłaby mi bardzo nie na rękę, koło zapasowe luzem zawsze można jakoś upchnąć, choćby pasażerowi pod nogi, a jeśli się wiezie toboły kilka km od domu nawet wyjąć chwilowo.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System