Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemo53

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Doblo 1.9 D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 18:00
Temat postu:

Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Jak byłem za granicą w grudniu zapaliła mi się kilka razy kontrolka od oleju. Ale zgasła po kilku chwilach jak dodałem gazu więc niby problemu nie było. Później jak jeździłem w styczniu podczas podróży (1500km) zapaliła mi się kilka razy ta sama kontrolka i dwa razy kontrolka czerwona check engine ta od silnika. Podczas drugiego razu zgasł mi samochód na autostradzie ale jak go odpaliłem dalej było ok. Postawiłem samochód na okres 5 tygodni i teraz wszystko ok ale kontrolka od oleju zapala mi często i teraz jak samochód jedzie na wolnych obrotach lub jak dojeżdżam do skrzyżowania czyli podczas hamowania pali się od oleju i czerwona od silnika. Na trasie (2km) zgasł mi dwa razy na skrzyżowaniu (czerwona check engine)
Zapala normalnie. pracuje normalnie. spalanie też chyba w normie, olej wymieniany na przełomie roku. Czy mieliście podobny przypadek kiedyś bo martwię się trochę jak dojadę do domu (1200km) bo zauważyć można coraz częściej to się dzieje.
Samochód pali w mieście około 8l zaś w trasie od 6.3 do 6.7 l przy różnym obciążeniu. Paliwo chyba ok tankowane w różnych miejscach. Proszę o jakieś rady. Jak dojadę do domu jadę do elektryka ale to dopiero jak dojadę. Wlałem do pełnego baku płyn od czyszczenia wtryskiwaczy, wtedy spalił więcej niż normalnie. Po zalaniu od nowa pali tyle samo. Samochód to fiat doblo 1.9D z 2002 roku
Pozdrawiam forumowiczów
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 18:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Może być małe ciśnienie oleju.... ale najwięcej pokaże błąd który sczyta Kolega po podpięciu pod kompa.....
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Co sczyta, ciśnienie oleju z czujnika który nie wiadomo czy jest sprawny?
W takich przypadkach wykręca się czujnik, podłącza manometr i sprawdza gdzie przyczyna.
Niesprawny czujnik, niesprawna pompa, wylatane panewki, na pewno nie jeździ się i nie "dorzyna" silnika.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 21:37
Temat postu:

Re: Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Witam nowego Kolegę.
Obaj Koledzy którzy wypowiadali się w temacie mają rację.
Jako pierwszy zdiagnozowałbym problem zapalającej się kontrolki oleju podłączając manometr w miejsce czujnika oleju i dokonując pomiaru ciśnienia w układzie smarowania silnika.
Dopiero potem podłączył kompa diagnostycznego w celu ustalenia powodu zapalenia checka.
Jak zakatujesz silnik z powodu braku smarowania nie będzie już potrzeby ustalania przyczyny zapalania kontrolki check.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
przemo53

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Doblo 1.9 D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Dzięki wielkie koledzy. Czyli jak wrócę lecę do mechanika a później do elektryka. Mam nadzieję że się wyjaśni problem i jak by co opisze tu na forum co i jak. Mam nadzieję że te 1200km dam radę dojechać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 22:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 23:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Jesteś optymistą, jeśli pompa nie daje ciśnienia zakatujesz silnik, jeśli na panewkach nie trzyma to najwyżej dobijesz wał i resztę, do tego nie zaglądałem więc nie znam konstrukcji, w Poldku jest podparty na trzech panewkach, jak miałem problem z ciśnieniem, wał pękł mi na pół.
Odmów "paciorek" przed drogą Rolling Eyes
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
przemo53

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Doblo 1.9 D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2013, 14:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Witam ponownie. Dziś zrobiłem sobie rundkę jakieś 5 km i się zmieniła troszkę sytuacja. Już kontrolka od oleju mi się nie zapala ale za to czerwona od silnika zapaliła mi się jak silnik osiągnął około 30-40 stopni i pali się już cały czas. Jak go zatrzymałem zgasł mi i przy odpalaniu wszystko gaśnie i po kilku sekundach zapala się ta czerwona kontrolka. Na postoju zauważyłem delikatne falowanie obrotów jakby mu brakowało benzyny ale nie zgasł. czy ma ktoś może jakieś pomysły lub podobną sytuację. Czy mogą to być świece żarowe lub wtryski. W książce serwisowej doczytałem że ta kontrolka może być właśnie od tego.
Powrót do góry
stanislaw1954

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
Wysłany: Nie 17 Lut 2013, 17:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Zapalająca się kontrolka silnika, to raczej coś z pompą. Miałem podobne objawy: gaśnięcie silnika,lub nierówne zapalanie (tak jakby na 3-ch cylindrach). Opisałem to, w tym forum.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 17 Lut 2013, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Kontrolka silnika tzw check to sygnalizacja wystąpienia kodu usterki a nie pompy, wydechu czy wiatrów kierowcy.
Dalsza diagnoza to niestety przy użyciu odpowiedniego sprzętu a nie wróżenia z fusów i zgadywania.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
przemo53

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Doblo 1.9 D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Odświeżę temat gdyż do domu jakoś dojechałem szczęśliwie i zajechałem do elektryka który mnie załatwił na całego (ale o tym co się tam stało wolę zapomnieć) Podłączył pod kompa samochód ale błędów poważnych nie było a samochód na złość działał ok więc trochę go zagrzaliśmy i pokazywał błąd przepustnicy i ten najważniejszy błąd położenia wirnika w pompie wtryskowej. Czujnik jak się okazało można dokupić jako osobna cześć za około 1400 zł. Zdecydowałem się wymienić pompę lukasa na inną starszy typ pompy - pompę mechaniczną. 3 lata temu reperacja tej pompy za ponad 3 tyś, teraz wymiana by mnie kosztowała około 2 tyś, więc za 1800 postanowiłem wymienić tą pompę na zwykłą mechaniczną (bez czujników, bez komputera). Jak by kogoś interesowało mogę napisać jak się jeździ na pompie mechanicznej gdyż samochód zaraz po świętach będę miał gotowy (mam nadzieję). W tak prostym silniku wina przeważnie leży po stronie pompy wtryskowej - jak się okazuje. Nie kupujcie samochodu z pompą lukasa gdyż to same wydatki, nerwy - a tej pompy nie chcą pompiarze naprawiać. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w święta
Powrót do góry
przemo53

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Doblo 1.9 D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Kwi 2013, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Jeździłem na nowej pompie parę setek i mogę powiedzieć że pompa jak na razie super. W trasie pali odrobinę mniej niż oryginalna. (około 6.1l/100km)
Powrót do góry
ŁukaszGN

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 10:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Kontrolka oleju i czerwona od silnika


Mi się te kontrolki palą we wszystkich fiatach. Roczniki od 2011r 1.6diesel i 2.0 diesel. Były wymieniane, sprawdzane inne parametry i wszystko jest ok. Nawet nowy fiat z listopada 2016r ma ten sam problem. Ja uważam, że to jest wada fabryczna.

W każdym fiacie kontrolki zapalają mi się przy rozruchu jak i podczas jazdy. Czasami same znikają a czasami wystarczy zgasić auto i odpalić. Rozumiem, że może być coś nie tak ale nie także w aucie, które ma 6 tyś km przebiegu....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System