Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 14:43
Temat postu:

Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Witam, mam zapytanie do was odnośnie reflektorów. Muszę wymienić reflektor od strony kierowcy, ale nie mam pojęcia jaki reflektor zakupić czy z regulacją manualną czy hydrauliczną. W samochodzie mam pokrętło do regulacji wysokości świateł czy to oznacza że jest to regulacja hydrauliczna? Jeśli jest manualna regulacja to co się kryje pod tym? Prosze o pomoc.
Bielo
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 15:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


A tak w ogóle ta regulacja tym pokrętłem to Ci działa? Ja mam to pokrętło tylko do ozdoby, i regulacje manualna. Jak przy reflektorach masz węzyki z płynem które dochodzą do takich czarnych siłowników to masz regulacje hydrauliczną. Ze spokojem idzie to przełożyć chyba że kupujesz używki lampy mają coś połamane. A pod manualna regulacją się kryje tyle że idziesz pod maskę i masz takie białe pokrętła przy reflektorze i ustawiasz albo świecą wyżej bądź niżej. O ile się nie mylę to możesz zakupić ten z manualna(na pewno tańszy) i przełożyć wszystko.
Powrót do góry
gadu-gadu
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 15:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Czyli fakt jest taki że nawet jeśli reflektor był sterowany hydraulicznie to gdy zakupie sterowany manualnie bede wstanie wszystko podlaczyc ? Ciężko mi powiedzieć czy ta regulacja działa bo to nie moje auto defakto. Ale swoją drogą żadnych siłowników tam nie widziałem jak zaglądałem pod maskę.
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 17:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


To tak jak siłownik to może nie wygląda takie czarne przy lampie od tyłu. No lampa będzie działać tylko musisz ten siłownik, przełożyć o ile go w ogóle masz. Jak możesz to zrób zdjęcie lamp od tyłu to Ci pozaznaczam co i gdzie.
Powrót do góry
gadu-gadu
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


jak dobrze kojarzę to masz sterowanie elektryczne kup reflektor i przełożysz sobie silniczek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 19 Lut 2013, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Nie wiem czy cokolwiek z tego będzie bo z tego co widzę oba reflektory różnią sie od siebie znacznie ;/ labeo10 kicze na twoja pomoc o to zdjęcia obu reflektorów:
reflektor stary

http://speedy.sh/EwuHA/DSC-0306.jpg

reflektor nowy
http://speedy.sh/z8M5p/DSC-0304.jpg


Mam prośbę jeszcze odnośnie schematu elektrycznego do cienkiego jeśli ktoś posiada jakiś bezpłatny link będę niezmiernie wdzięczny.
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 15:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Brzydko musiałbym się wypowiedzieć ale nie zrobię tego. Po pierwsze to ciężko pomoc komuś na odległość, a po drugie to po jakiego diabła piszesz że masz hydroregulację. Było od razu pisać ze elektroniczna regulacja z silniczkiem.

P.S Widać że z domu mało wyniosłeś. Nie ważne jakby ktoś Ci chciał pomóc to się do niego tak nie odnosi. A o schemacie ode mnie to możesz zapomnieć.
Powrót do góry
gadu-gadu
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 17:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Czytałem twój post z żoną trzy razy bo nie bardzo rozumie z jakiego powodu się zbulwersowałeś (kicze literówka liczę miało być) liczyłem, że może ona mi wyjaśni o co chodzi, ale jakoś nie doszliśmy do tego. Na zdjęciu też widzę że jest silniczek. Może skoro nie możesz mi pomóc w sposób jaki się zdeklarowałeś to napisz mi chociaż czy idzie to zrobić bez większego kłopotu bo rozumię, że silniczek mogę sobie odpiąć bo nie będzie już potrzebny bo nie ma go gdzie przełożyć.

Ps: jeśli w jakiś sposób Cię obraziłem, to przepraszam nie miałem tego na celu bo nie po to tu przyszedłem.
pozdrawiam
bielo
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 19:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Spoko jak literówka.Każdemu może się zdarzyć tylko nie lubię osób które najpierw coś chcą a potem jeszcze wielkie pretensje.


Jak dobrze widzę to ten reflektor jest do sporting-a i dobrze(całe szczęście ze nie do hydroregulacji).(tak na dobrą sprawę były 3regulacje-manualna,hydroregulacja,elektryczne) po tylu latach jak to wszytko po Polskich drogach jeździ to wymieszane jest i się trudno czasami połapać. Z reguły sportingi miał elektryczne chociaż 3 moich kumpli ma hyroregulacje.Szczegół. Wracając(do sportinga ładniej pasuje czarny tez szczegół tylko moja sugestia). Nie wiem dokładnie jak się wyjmuje ten silniczek ale spróbuj lewo albo w prawo przesunąć powinien się obluzować wtedy tak z wyczuciem, szarpnąć pociągnąć ale delikatnie- plastik. Tylko musisz być pewny że silniczek już uwolniony z lampy żeby nie połamać. No i analogiczne w nowy tak samo, ale wkładamy reflektor.
Jakby nie szło to nie szarp za mocno, bo się połamie. Jakbym to wszystko miał w ręka to bym czuł o co chodzi. A tak na odległość ciężko.
Powrót do góry
gadu-gadu
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Ja chciałem kupić elektryczny ale kobieta mi powiedziałą że nie ma elektrycznych do cc tylko hydro i manual Wink. Skoro twierdzisz że się da to teraz muszę sobie skombinować garaż żeby tego dziada wymienić bo na mrozie przy padającym śniegu nie będzie to przyjemna robota Smile. Dzięki za pomoc odezwę się jak zrobię ;]. A to że czarny byłby lepszy to wiem, ale jak dla mnie to to powinno działać a nie wyglądać to jest dość wiekowy samochodzik i tak w planach jest zakup nowego, ale pierwsze trzeba mu zrobić oczy żeby się dobrze sprzedał. Smile
bielo
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Pią 22 Lut 2013, 18:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Jak to jest zdjęcie twojej lampy która kupiłeś, to ona wygląda na tą pod elektryczny silnik. Bo pod hydroregulacje jeszcze powinny wystawać takie ala coś plastikowe szyny. Takie miejsca pod ten właśnie regulator.
Ta lampa właśnie jest pod hydroregulacje. http://moto.allegro.pl/fiat-cinquecento-92-98-reflektor-lampa-prawy-nowy-i2972780804.html

Przyjrzyj się twojej i tej na zdjęciu w aukcji.
Powrót do góry
gadu-gadu
bielo

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): jbie
Posiadane auto: cinquecento sporting
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 15:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Reflektor w cinquecento sporting 1.1 97r


Witam, Reflektor przełożyłem bez większych problemów powiedzmy. Wysokość świecenia światła ustawiłem manualnie. Pozostała mi jeszcze kwestia przełożenia silniczka Smile bo z nie wiadomych powodów nie mogłem go zjdąć (próbowałem tak jak ty napisałeś ale nie drgnął) no ale dojdę do tego jeszcze w zaciszu domowego ogniska to wtedy go tam podrzucę jakoś. Z delikatnie odmrożonymi kończynami i uśmiechem na twarzy skończyłem po godzinie. Smile dzięki za rady i poświęcony czas temat do zamknięcia chyba Razz
pozdrawiam bielo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System