Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 21:19
Temat postu:

Wymiana płyn chłodzący


Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób należy wymienić płyn chłodzący? Proszę napisać od czego zacząć i czy trzeba coś odpowietrzać, a jeśli trzeba, to gdzie i jak? Planuje zakupić ten płyn polecany przez Fiat'a czyli paraflu up , bo ponoć płynu się nie powinno wymieniać na inny - tak jak z olejem. Jeśli ma ktoś skany z książki o Pandzie, to proszę zapodać, albo jakieś zdjęcia. Ostatnio sobie wymieniłem bez żadnych problemów olej i filtr oleju (mój brat dał rade odkręcić filtr przy użyciu rąk tylko, a to podobno nie jest takie łatwe he,he, ale nieważne - w każdym razie wszystko śmiga , że aż miło). Proszę więc o poradę odnośnie tego płynu chłodzącego. Jest jakiś kranik może ? Chyba nie prawda? Tylko jest taki wężyk do zbiornika wyrównawczego przytwierdzony i jest na nim opaska. To trzeba zdjąć? Proszę o rzeczowe wyjaśnienia jak ktoś ma czas i chęci.

Pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Sevir

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olesno / Opole
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 22:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


na dole w chłodnicy powinien być korek który należy odkręcić i wtedy wycieka cały płyn chłodniczy. Potem wlewasz nowy i po sprawie.

A swoją drogą po co kupować jakieś wymyślne płyny chłodnicze? Kupujesz zwykły do chłodnic aluminiowych i po sprawie. To nie olej żeby sie z nim certolić.
_________________
Fiat Panda 1,1 2004r LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Nieprawda, płynów chłodzącących nie powinno się pod żadnym pozorem mieszać.
Powrót do góry
gadu-gadu
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Witam ponownie,

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę to w sobotę, wydawało mi się, że nie ma żadnego korka jak byłem pod kanałem przy wymianie oleju i się przygladałem co i gdzie jest, ale być może nie zwróciłem na to uwagi. Jak kolega powiada , że jest korek, to pewnie jest - ja też mam Pandę 1,1, czyli taką samą, więc powinno być coś takiego. A jak jest z odpowietrzaniem? Bo ja słyszałem ,że należy zostawić otwarty zbiornik wyrównawczy, odpalić silnik i poczekac trochę aż sie silnik zagrzeje, a później odpowietrzyć jakąś śróbką przy chłodnicy, i że właśnie tam wyleci część powietrza, a reszta babelków powietrza przez zbiornik wyrównawczy. Co o tym myślicie? Moim zdaniem to chyba nie jest zły pomysł - wiadomo, ze trzeba uważąć na gorąća parę, ale jak od razu będzie odkrecony, to żadna para nie buchnie w twarz. Ale czekam na odp. co o tym myślą ludzie bardziej doświadczeni ode mnie.

Pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Sevir

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olesno / Opole
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


dewas napisał:
Nieprawda, płynów chłodzącących nie powinno się pod żadnym pozorem mieszać.


a kto mówi o mieszaniu? I tak wlewa nowy. wleje jakiś normalny i będzie go dolewał to nie będzie mieszany...
_________________
Fiat Panda 1,1 2004r LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
crashowerride

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Alfa Romeo 155
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lip 2008, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Jesli macie zalany orginalny Paraflu o kolorze pomaranczowym,to nie trzeba go zmieniac,wystarczy uzupelniac(producent gwarantuje ze bedzie on sluzyl do ostatnich dni samochodu,warunek:uzupelniac tylko i wylacznie tym samym plynem).Zielony Paraflu trzeba zmieniac co dwa lata.
Powrót do góry
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2008, 09:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Ja dla swietego spokoju pomaranczowy paraflu ( Pandy 2004 rocznik ) tez bym wymienial co dwa lata.
Powrót do góry
gadu-gadu
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


crashowerride napisał:
Jesli macie zalany orginalny Paraflu o kolorze pomaranczowym,to nie trzeba go zmieniac,wystarczy uzupelniac(producent gwarantuje ze bedzie on sluzyl do ostatnich dni samochodu,warunek:uzupelniac tylko i wylacznie tym samym plynem).Zielony Paraflu trzeba zmieniac co dwa lata.
Odświeżam temat,czy to prawda że nie trzeba zmieniać?,ja mam właśnie ten płyn,tego koloru,fakt w instrukcji obsługi,nie ma nic o wymianie,tylko o uzupełnianiu,ale czym,wodą destylowaną tylko,czy samym koncentratem,bo ten płyn Paraflu UP to jest koncentrat,ale koncentratem nie powinno się uzupełniać,to jak w końcu jest ?
Powrót do góry
wojtek_panda

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Wrz 2012, 11:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wymiana płyn chłodzący


Nie ma sie co tak rozwodzić nad tymi płynami... Ja tam jeżdżę na zwykłym zielonym borygo i jest wszystko w porządku. Ważne tylko, żeby na wodzie nie jeździć, bo w układzie będzie sie osadzał kamień.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System