Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Czujnik temperatury silnika (chyba)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz29101991

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jordanów
Posiadane auto: Fiat Punto 1.2 16v 80KM 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 00:14
Temat postu:

Czujnik temperatury silnika (chyba)


Czujnik temperatury silnika (chyba)
Witam . Mam problem , jestem właścicielem Fiata Palio Weekend 1.2 lpg 2001r. . Wskazówka od temperatury zawsze pokazuje na wskazniku okolo 1/4 , nigdy nie doszla do polowy czasami sie zdarza ze wyjdzie troszke ponad 1/4 . Wentylator załącza sie czasami na jakies 30 sekund po wyłączeniu samochodu. Czy w takim razie czujnik zle pokazuje temperature i jest do wymiany? Nie znam sie za bardzo na samochodach wiec nie wiem co robic a nie chce tez takiej sytuacji ze woda sie bedzie gotowac a czujnik tego nie bedzie pokazywal wiec prosze was o rady . Mam to palio od 6 miesiecy.
Powrót do góry
złośnik

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodź
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 09:25
Temat postu:

czujnik temperatury w Palio


Mam Palio 1,2 16V z 2002. U mnie po pełnym nagrzaniu silnika wskazówka ustawia się na połowie i tak zostaje. Jak przejdze za kreskę o 0,5 mm to włącza się wentylator chłodnicy. Czy to że u ciebie ustawia się na 1,4 to przy pełnym nagrzaniu? Może masz uszkodzony termostat (ja to miałem) i silnik masz niedogrzany. Opisz jak długo czy ile km. musisz przejechać żeby się rozgrzał silnik i wskaz temp. się ustabilizował.
Powrót do góry
daodao

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS (2004)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Czujnik temperatury silnika (chyba)


W Palio 1.2 8V (przed liftingiem) producenci chyba spieprzyli czujnik temperatury cieczy chłodzącej, bo w 90% przypadków, jakie widziałem, pokazywał 1/4 skali (wtedy silnik ma około 85 stopni celsjusza - sprawdzane na diagnostyce komputerowej)

na szczęście pracą wentylatora steruje termostat, który go załączy, kiedy jest potrzeba. Więc nie ma co się przejmować. Jeśli cię wkurza, że wskazówka zatrzymuje się na 1/4 skali, to możesz się pokusić o zmianę czujnika. ale nie jest to konieczne do prawidłowej pracy układu chłodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System