Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Problem z biegami.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aappaa

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Aveo t300
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 14:49
Temat postu:

Problem z biegami.


Witam.
Zacznę od tego , że jestem tu nowy i oczywiście przedstawię swój problem. jestem posiadaczem fiata Albea z 2003 roku (150 tyś przebiegu)
Niedawno miałem kłopot z gałką zmiany biegów a mianowicie nie mogłem "znaleźć" biegów, gałka miała straszne luzy... postanowiłem kupić zestaw naprawczy i zrobić z tym porządek. wszystko udało mi się ładnie wymienić i było ok przez dwa miesiące. Obecnie dźwignia nie wraca do położenia środkowego. biegi wchodzą ładnie natomiast jest kłopot z luzem. Gałka po wyłączeniu 2 biegu pozostaje przy kierowcy nie wraca pomiędzy biegi 3-4 Dźwignia strasznie ciężko chodzi a największy kłopot to bieg wsteczny. Przejadę kilka km i deko lżej (pewnie z tego powodu że olej się rozgrzewa ). wspomnę również że wymieniałem linki od biegów wiec w tym kłopot nie tkwi. Zdejmuje linkę odpowiadającą za luz i poruszając jej końcem pod maską dźwignia lekko się przesuwa wiec na pewno nie jest to wina mechanizmu zmiany biegów. Mam nadzieje że uzyskam odpowiedz na to z jak dużą usterką mam doczynienia i jaki może być koszt naprawy. z góry dzięki za odpowiedz.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 19:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Problem z biegami.


a oleum w skrzyni nie przelane nadmiarem?
Powrót do góry
aappaa

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Aveo t300
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Problem z biegami.


szczerze mówiąc nie zaglądałem tam ale przed wymianą linek i reszty podzespołów mechanizmu zmiany biegów wszystko chodziło lekko. Napewno sprawdzę ale myślę ze w ciągu dwóch miesięcy olej nie uciekł Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

20) ..... »

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System