Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) wymiana błotnika-prawy przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bronson79

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 '98 + lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 24 Kwi 2013, 08:07
Temat postu:

wymiana błotnika-prawy przód


Witam Panowie, ciężko jest wymienić błotnik (nadkole) z prawej strony na przodzie?
Dostałem na złomie w dobrym stanie, a stary tak skorodował, że wygląda jakby strzelali do mnie z magnum.
Na co trzeba zwrócić uwagę?
Dzięki za pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 24 Kwi 2013, 10:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) wymiana błotnika-prawy przód


Witam,

Właśnie jestem po wymianie błotników, więc temat u mnie świeży.
Na co zwrócić uwagę? No najpierw na to, żeby odkręcić wszystkie śruby a jest ich 11. Począwszy od tych na wierzchu tzn. 3 pod maska wzdłuż górnej krawędzi błotnika, następna na słupku przy górnym zawiasie (uwaga schowana pod gumą). Kolejna pod autem przy progu, ale tam może być problem, bo wiadomo blisko jezdni i sól itp. robi swoje, więc ta u mnie była cała skorodowana i nawet WD.... nic nie zdziała, po prostu ja zostawiłem i w sumie, jak zdejmowałem błotnik to sie ukruszyła ze skorodowania... (potem blachowkręt na kluczyk ją zastąpił, tylko w nowym otworze i lekko przesuniecie nowej śruby) Prawie w tej samej okolicy, bo na samym progu jest ważna śruba z dużym łbem, ale na szczęście u mnie była w stanie idealnym i żadnego problemu nie było z jej odkręceniem (może dlatego, że na co dzień ukryta jest pod plastikowa listwa progową), kolejne 2 śruby i też w nie najlepszym stanie są na łączeniu błotnika ze zderzakiem ( u mnie nie do odkręcenia, ale na szczęście błotnik był tak skorodowany, że zszedł, a potem ściąłem śruby i zastąpiłem nowymi). Następna śruba jest pod migaczem (należy go wyjąc oczywiście) i odrazy kolejna też w miejscu wyjętego migacza jest nakrętka, która trzyma reflektor i ostatnia śruba, a właściwie nakrętka jest z boku od strony komory silnika, przy reflektorze Tam gdzie zaczepia się zaczep od umocowania kierunkowskazu. I tyle w sumie zajęło mi demontaż i montaż jednego ok. z 20 min. Klucze jakie będziesz potrzebował to nasadowa 10. Do odkręcenia tej śruby na słupku przy zawiasie jakaś przedłużka z 20 cm, i klucze typy torx. Jest jeszcze mały wkręt obok tej mocno skorodowanej przy progu (od spodu) skręca błotnik z nadkolem..
Zaopatrz sie tez w szczotkę druciana i jakiś podkład anty korozyjny, bo po zdjęciu będziesz miał okazję to i owo podmalować. Ogólnie temat nie jest ciężki, Acha, jak Twoje auto ma plastikowa listwę progową, to do spody musisz odkręcić wkręty klucz 8 i potem na zaczepy plastikowe w progu jest umocowana, więc pociągnąć do siebie, lub śrubokrętem odbijać.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
bronson79

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 '98 + lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 19:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) wymiana błotnika-prawy przód


dziękuję bardzo za odpowiedź, w długi weekend zabieram się za wymianę, pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Nadwozie


FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System