Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) problem z silnikiem 1.9jtd 150KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kitson

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): SKARŻYSKO-KAMIENNA
Posiadane auto: FIAT CROMA 1,9 150KM (DPF)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 07:57
Temat postu:

problem z silnikiem 1.9jtd 150KM


Witam z sąsiedniego forum fiata Cromy.
W związku z dość nietypowa awarią w mojej cromie i jak na razie brakiem odpowiedzi na mój problem postanowiłem napisać tutaj z uwagi na ten sam silnik w cromie jak i waszych Brawo. Problem dotyczy silnika 1,9 jtd 150KM z dpf.
Niestety z niedzielnej przejażdżki croma do domu wróciła na lawecie - ale może zacznę od początku.

Po ujechaniu jakiś 30 km bez żadnych wcześniejszych oznak i niepokojących objawów nagle poczułem brak reakcji na gaz (praktycznie jakby się zerwała linka od gazu-wiem że tam nie ma linki Wink Jeszcze rozpędzony zjechałem na pobocze i się zatrzymałem. Silnik jeszcze przez chwile pracował (czuć było delikatne wibracje) po czym po ok. 10-15 sekundach zgasł. Próby odpalenia kończyły się tym samym. Silnik z wibracjami trochę popracował i gasł - całkowity brak reakcji na gaz. Na desce nie wywaliło żadnego błędu!!!.

Po powrocie na lawecie i wstępnych oględzinach u mechanika stwierdziliśmy:
- zasysa rurę doprowadzająca powietrze od turbiny do kolektora dolotowego tak że aż się zagina - wytwarza się spore podciśnienie. Tak jakby silnik potrzebował więcej powietrza niż jest mu dostarczone
- po zdjęciu tej rury samochód pracuje jakby normalnie nie gaśnie tylko nadal nie ma reakcji na pedał gazu
- filtr powietrza czysty. Przewody powietrza do filtra powietrza a następnie od filtra do turbiny wydają się drożne
- po odpięciu przepływomierza nie ma różnicy.
- turbina przy tych wolnych obrotach ( bo nie ma reakcji na pedał gazu) przy "wejściu" - rura od przepływomierza czuć delikatne zasysanie powietrza a przy "wyjściu" rura co idzie do kolektora ssącego czuć delikatny wydmuch. Po założeniu tej rury zasysa ją i po chwili gaśnie.

I teraz pewnie większości z was przyjdzie do głowy że to turbina padła. Tylko ze właśnie brak było typowych objawów dla padniętej turbiny. Samochód do samego końca pracował bez zastrzeżeń, miał moc, nie pluł olejem, nic nie dwoiło, nic nie kopciło wszystko tak jak zawsze. Mnie bardzo zastanawia ten całkowity brak reakcji na pedał gazu. Niestety nie miałem możliwości podpięcia pod komputer więc na dzień dzisiejszy nic nie mogę powiedzieć jakie wywaliło błędy i czy w ogóle jakieś wywaliło. Na pewno nie pojawiły się żadne komunikaty i lampki na desce rozdzielczej.

Miał ktoś kiedyś taki przypadek? Jak myślicie co może być przyczyną.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) problem z silnikiem 1.9jtd 150KM


Na kolektorze ssacym powinien byc zawór tzw.motylkowy, który zamyka sie tylko w momencie gaszenia silnika.Jak wlaczysz zaplon powinien byc otwarty na full. Wez odkrec , przewod idacy do kolektora , ten od intercoolera i zapal, niech pracuje bez doladowania.Jesli wszystko jest ok. powinen wchodzic na obroty.Twierdzisz ,ze "podcisnienie wsysa" przewód, tzn, gdzies cos sie zatyka lub ten zawór jest zamkniety.powodzenia
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System