Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 15:51
Temat postu:

ssanie automatyczne Fiat Siena.


Witam. Jak w temacie, mam problem z automatycznym ssaniem na zimnym silniku. Mechanik powiedział że prawdopodobnie będzie to wina czujnika przy termostacie (3 pin). Wymieniłem już krokowca przeczyściłem przepustnice oraz wymieniłem sondę lambda. Po wyciągnięciu wtyczki tej obok termostatu od czujnika obok nic się nie dzieję tak więc może istnieje możliwość że padł? Odpowiada również za pokazywanie temperatury która zawsze jest w 1/4 skali a wentylator załącza się po przekroczeniu tej 1/4 skali.

Prosiłbym o pomoc i ewentualnie o link do czujniczka na allegro lub samą fachową nazwę tego czujnika.

Fiata Siena 1,2 99r. 75KM 8V SUF17800003049944, SILNIK 178B5000
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Problem? opisz dokładniej co się dzieje.Czujnik o którym mówisz raczej nie jest odpowiedzialny za wskazania temp. w kabinie-prędzej bym powiedział,że objawy podobne do uszkodzonego termostatu,który sam sprawdzisz-lektura niżej:
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=131863
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 18:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Termostat chodzi sprawnie. Nawet teraz jak mamy około 20C po odpaleniu tzw. na zimnym silniku muszę trzymać mu obroty bo inaczej zgaśnie. Niby nie działa układ automatycznego ssania. W Punto rodziców (ta sama pojemność silnika) wchodzi na 2k obrotów a potem spada do odpowiednich tzn koło 800 obr/min. Co odpowiada za ssanie? jakieś podpowiedzi? Ten czujnik obok termostatu za co odpowiada? jest szansa że jest zepsuty?
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


A świeci ci się marchewka w kabinie? Zamiast wymieniać mogłeś najpierw kupić kabel do kompa i podłączyć bo teraz to w ciemno części wymieniasz.Czy nieregularne obroty utrzymują się także na rozgrzanym silniku? Opisz wszystko co wiesz.
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 19:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Obroty są nieregularne nawet po osiągnięciu odpowiedniej temperatury ale jest to najbardziej odczuwalne jak załączy się wentylator chłodnicy. Przewód zakupiłem taki jaki mi doradziłeś i zobaczymy w przyszłym tygodniu w czym był problem. Mechanik powiedział że jest to problem ze ssaniem i może to być wina jakiegoś czujnika odpowiadającego za odczyt temperatury silnika. Obroty na zimnym silniku po zapłonie nie podnoszą się do 2k tylko od razu są bardzo niskie po czym jak go nie potrzymam na gazie to zgaśnie. Komputer pokaże w czym problem? Jaki program doradzacie do diagnozy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Bzdury gada ten mechanik.Mam pewne podejrzenia,ale najpierw zrób mały test:
pod tym plastikowym trójkątem (tam,gdzie wchodzi sonda) wchodzi taka cienka gumowa rurka-wyciągnij ją (potem włóż) na pracującym silniku i podejrzewam,że obroty się unormują.Słuchaj czy coś ulegnie zmianie.
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 20:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Nie bardzo wiem jaka rurka i w którym miejscu mam jej szukać. Może jakieś lepsze wskazówki bądź zdjęcia? ;P
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 21:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Kolego obok kostki od sondy pod tym trójkątnym plastikiem wchodzi wężyk gumowy idący od kolektora właśnie do czujnika map sensor o,którym mowa.Jest tam jeden wężyk,ściągnij ten plastik i zobaczysz od razu.Rozumiemy się Question Smile
Masz tu fotkę-zdejmij ten plastik i ukaże Ci się czujnik (wchodzi tam gumowy wężyk,śmiało pociągnij i wyjdzie)
http://autokacik.pl/showflat.php?Number=278173815
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


hmmm. Po zdjęciu wnioskuję że jednak te modele się troszeczkę różnią.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://images01.olx.pl/ui/10/23/36/1294686446_155651736_2-Zdjecia--Fiat-Siena-12-EL.jpg&imgrefurl=http://jedrzejow.olx.pl/fiat-siena-1-2-el-iid-155651736&h=469&w=625&sz=53&tbnid=wi-n_zdI7le9zM:&tbnh=92&tbnw=122&prev=/search%3Fq%3Dfiat%2Bsiena%2B1.2%2Bel%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=fiat+siena+1.2+el&usg=__DSgvG0Pur9sXS2HxSzKByTThLjo=&docid=4huccKppbtK70M&sa=X&ei=CsufUYWIMs6Q7AaCtoDIBQ&ved=0CD0Q9QEwAQ

Takie coś mam, może do tych zdjęć jakieś tutoriale? Sorki ale mogę wykonać polecenia sprawdzenia czegoś no ale tylko jak palcem pokażesz bo budowy maszyn dopiero się uczę a z wykształcenia elektronik, informatyk, mechanik automatyki.
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Zdjęcie wyżej podałem mojego silnika,ale to bez znaczenia bo u Ciebie jest w sumie po tej samej stronie złącze i czujnik (wężyk) także powinieneś już do tego dojść.Masz tu fotę,gdzie szukać-podejrzewam,że to co kółeczkiem zaznaczyłem to ten wężyk a jak nie to w tamtych okolicach powinien być.
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Niestety nic nie pomogło. Nadal niskie obroty na zimnym silniku. Może wiesz co odpowiada za wychylanie przepustnicy podczas ssania? Bo rozumiem że ten wężyk to jest podciśnienie do sterowania przepustnicy tak?
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 17:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


A jak odpalisz auto to świeci Ci się kontrolka awarii w aucie (tzw. wtrysku,marchewa). Question Odłącz klemę minusową na godzinkę potem podłącz i niech silnik pracuje na wolnych obrotach do momentu załączenia wentylatora.
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 04:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Nie pali się ta kontrolka. Tę operację już wielokrotnie robiłem i nie ma czegoś takiego jak wolne obroty. Trzeba trzymać bo zgaśnie.
Powrót do góry
Sienak

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Siena
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Jednak miałeś rację. Jeszcze raz wyciągnąłem ten wężyk przeczyściłem i na niewsadzonym wężyku chodzi ok ale i tak chyba ssania nie ma. Po wsadzeniu zpowrotem spadają obroty ale nie gaśnie. Po pewnym czasie (ok. 1min.) stracił obroty i zgasł. Co jest teraz winne? Ta membrana w środku? Co radzisz?
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) ssanie automatyczne Fiat Siena.


Poczekajmy na kabelek-podłączysz i zobaczysz chociażby jakie są obroty na biegu jałowym.No chyba,że masz obrotomierz?
Posprawdzasz parametry w programie i dojdziesz do tego czy czujnik zawinił.A co do wężyka? Chyba czujnik podciśnienia bezwzględnego powiedział pa pa-uszkodzony daje właśnie takie efekty jakby ssania nie było i trochę bardziej kopci samochód.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System