Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeed

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakliczyn
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 20:48
Temat postu:

wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


d 2 lat sączy mi się przez osłonę przegubu przy skrzyni ( strona lewa) olej, raz dolałem i było ok ale teraz leci coraz więcej go i mam pytanie czy w tej skrzyni są jakieś symeringi lub uszczelniacze które mogły się zepsuć i olej dostał się do osłony i dalej na zewnątrz czy po prostu w tej osłonie ma być olej i po prostu walnięta jest osłona przegubu ? Nie wiem czy opłaca się naprawiać bo jeśli sama osłona to fajnie ale jeśli w osłonie nie ma być oleju tylko smar a olej tylko w skrzyni to szkoda się za to brać chyba tylko jeździć do końca.

[/img]
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 21:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


W przegubach zawsze jest smar stały, nie olej. Umyć dokładnie i sprawdzić osłonę przegubu, jeżeli to faktycznie olej to do wymiany simmering w skrzyni widoczny dopiero po zdemontowaniu półosi z auta.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


[quote="milejow"]
Smar jest w przegubach zewnętrznych, przy kołach. W przegubach wewnętrznych, przy skrzyni biegów nie ma żadnego smaru, bo wewnętrzny przegub homokinetyczny nie jest w osłonie, tylko wciśnięty jest do wnętrza skrzyni i jest smarowany olejem ze skrzyni. W samej skrzyni nie ma więc żadnych simmeringów. Simmeringi nie mogą pracować na wahliwych półosiach. Zamiast simmeringów w gumowej osłonie przegubu, na jej węższym, zewnętrznym końcu jest specjalne łożysko uszczelniające, które pracuje na obracającej się półosi i to ono właśnie zapobiega wyciekom oleju. W osłonie wewnętrznej jest więc olej ze skrzyni, nie smar. Łożysko to u ciebie uległo zużyciu i dlatego ci cieknie. Trzeba wymienić całą wewnętrzną osłonę gumową razem z łożyskiem, najlepiej obie osłony, bo zaraz druga może zacząć cieknąć. Po wymianie będziesz miał spokój przez kilka lat. Osłony wewnętrzne skrzyni nie są zbyt trwałe i jedynym ratunkiem jest ich okresowa wymiana. Przy odrobinie szczęścia osłony wewnętrzne mogą wytrzymać 5 - 6 lat. Okres ten najczęściej bywa mniej lub bardziej krótszy. Koszt osłony wraz z wymianą nie jest duży. Zobacz link. To jest twoja osłona. Na jednym ze zdjęć widać wewnątrz gumy łożysko uszczelniające
http://allegro.pl/oslona-wew-przegubu-fiat-bravo-brava-1-6-16v-nowa-i3274681484.html
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 13:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


Cytat:
W przegubach zawsze jest smar stały, nie olej. Umyć dokładnie i sprawdzić osłonę przegubu
- nie zawsze Smile
w bravie były rózne skrzynie;
w 1,4 12v mam własnie skrzynie chyba M5 /od 1.6 / i po kupnie mieszka w sklepie musiałem z warsztatu jeżdzić z powrotem zamieniać Evil or Very Mad
wewnętrzny trójnik jest w oleju skrzyni - a na końcu mieszka jest uszczelniacz
Powrót do góry
zeed

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakliczyn
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


właśnie wydawało mi się że jest tam łożysko uszczelniające a osłona zalana olejem, chciałem się upewnić, dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 14:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


[quote="bezli†osny"]
milejow napisał:

Smar jest w przegubach zewnętrznych, przy kołach. W przegubach wewnętrznych, przy skrzyni biegów nie ma żadnego smaru, bo wewnętrzny przegub homokinetyczny nie jest w osłonie, tylko wciśnięty jest do wnętrza skrzyni i jest smarowany olejem ze skrzyni. W samej skrzyni nie ma więc żadnych simmeringów. Simmeringi nie mogą pracować na wahliwych półosiach. Zamiast simmeringów w gumowej osłonie przegubu, na jej węższym, zewnętrznym końcu jest specjalne łożysko uszczelniające, które pracuje na obracającej się półosi i to ono właśnie zapobiega wyciekom oleju. W osłonie wewnętrznej jest więc olej ze skrzyni, nie smar. Łożysko to u ciebie uległo zużyciu i dlatego ci cieknie. Trzeba wymienić całą wewnętrzną osłonę gumową razem z łożyskiem, najlepiej obie osłony, bo zaraz druga może zacząć cieknąć. Po wymianie będziesz miał spokój przez kilka lat. Osłony wewnętrzne skrzyni nie są zbyt trwałe i jedynym ratunkiem jest ich okresowa wymiana. Przy odrobinie szczęścia osłony wewnętrzne mogą wytrzymać 5 - 6 lat. Okres ten najczęściej bywa mniej lub bardziej krótszy. Koszt osłony wraz z wymianą nie jest duży. Zobacz link. To jest twoja osłona. Na jednym ze zdjęć widać wewnątrz gumy łożysko uszczelniające
http://allegro.pl/oslona-wew-przegubu-fiat-bravo-brava-1-6-16v-nowa-i3274681484.html

Zweryfikuj swoje wiadomości bo opisane przez Ciebie rozwiązanie nie jest jedynym stosowanym.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Pią 12 Lip 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) wyciek oleju ze skrzyni przez osłonę przegubu


milejow napisał:
Zweryfikuj swoje wiadomości bo opisane przez Ciebie rozwiązanie nie jest jedynym stosowanym.

Ale my nie piszemy o rodzajach stosowanych rozwiązań, tylko o rozwiązaniu, które jest u kolegi zeed w fiacie Bravo..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System