Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacoslav

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 120km. 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 16:58
Temat postu:

Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Witam. Od kliku miesięcy jestem użytkownikiem Fiata Cromy z 2008 roku. Auto kupione w Polsce, od I właściciela, bezwypadkowe (rzetelnie sprawdzone w serwisie), serwisowane z niewielkim przebiegiem 58.000 km. Wersja 1.9 jtd 120 KM. No i ta niska cena:) Mimo że kilkanaście lat temu po doświadczeniach z UNO, Cinqueciento i 126p:) obiecałem sobie że nigdy więcej nie kupię sobie Fiata teraz zmieniłem swoje zdanie. Od tego czasu pojawiło się wiele przychylnych publikacji na temat Fiata, na forach użytkownicy chwalą swoje fiaciki, a Croma to takie niedoceniane auto. Rodzina się powiększyła, i niezawodna Toyota Corolla 1.4 z 2003r. (benzyna) przestała nam już wystarczać.... Za niewiele większą kwotę kupiliśmy sobie "luksusowego" Fiata. Świetny, silnik, wysoki komfort i pełno bajerów... Niestety radość trwała krótko. Przymykałem oko na takie niedociągnięcia jak trzeszczące plastiki, zawieszenie a'la Polonez Caro, to że osłona lewarka wyskakiwała z mocowania podczas wrzucania wstecznego, to że lusterko wsteczne spadło mi raz na kolana... taki urok włoskiej motoryzacji. Żarty się skończyły podczas powrotu z tegorocznego rodzinnego wypadu nad morze... W trakcie wyjazdu z obwodnicy Zielonej Góry na ostrym zakręcie przestało działać wspomaganie kierownicy!!! Auta nie dało się w żaden sposób opanować i gdyby nie fakt że awaria trwała tylko ułamek sekundy nasza podróż mogłaby się skończyć na przydrożnym drzewie. Jechałem z żoną w 8 m-cu ciąży i 3 letnim dzieckiem. Nie będę rozwijał tego tematu, wnioski Państwo wyciągnijcie sami. I z góry dziękuje za komentarze zagorzałych "fanów marki" typu kup sobie wieśwagena... Raz że jeździłem Japończykiem to nawet jeżeli miałbym jeździć niemieckim "szrotem" to z dwojga złego wolę awaryjny silnik niż zagrożenie bezpieczeństwa mojej rodziny. Kontrolka awarii wspomagania włączyła się dopiero teraz, tydzień po opisanej sytuacji, tym razem na parkingu przestało działać wspomaganie. Widzę że awaria wspomagania w tych autach to nieodosobniony przypadek. Także tym razem naprawdę nigdy więcej Fiata!!! wolę nudną i przewidywalną Toyotę lub innego Japończyka. Bezpieczeństwo ponad wszystko.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


To jednostkowy przypadek i w żaden sposób nie przesądza o jakości Fiata. W większości marek można trafić na rzęcha. Wiń poprzedniego właściciela, a nie Fiata. W jakiś sposób cię nabrał, skoro wszystko ci się sypie. Lusterko ci spadło na kolana?? Nie żartuj, takie numery to tylko w reklamie. Fiaty to auta, jak większość innych. Choć piszę, w każdej marce można trafić na rzęcha, nawet fabrycznego
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Popełnilęs bład, kupując fiata! Trzeba było kupić toyotę.Sprzedaj to auto dyskretnie i po sprawie. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 21:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Czepianie się marki, jakby inne samochody się nie psuły, poczytaj prasę motoryzacyjną, każda marka ma swoje problemy.
Pierwsze słyszę żeby komuś lusterko spadło, chyba że poprzedni właściciel grzebał coś z szybą i jakąś popelinę odwalił.
Jak się trafi lewy złom po właścicielu papraku i ma się talent to wszystko jest możliwe.
Skoro tak dramatycznie to wyglądało z brakiem wspomagania to pochwal się jeszcze ile było na liczniku na tym ostrym zakręcie że nie było możliwości zahamowania.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
jacoslav

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 120km. 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 11:38
Temat postu:

Croma


jareq08 napisał:
Popełnilęs bład, kupując fiata! Trzeba było kupić toyotę.Sprzedaj to auto dyskretnie i po sprawie. Wink


To chyba jedyne rozwiązanie... a miało być tak pięknie. Duże auto za małe pieniądze:)

Do pozostałych postów nie będę się odnosił bo pisał je pewnie pracownik Fiata... cytuję: "czepianie się marki... pierwsze słysze... lewy złom po papraku...każda marka się psuje...to jednostkowy przypadek... oszukał cię poprzedni właściciel" to woła o pomstę do nieba. Przekonałem się na własnej skórze że Fiat będzie zawsze fiatem i jakość w tym przypadku to pojęcie względne.

Ps. wpisz w google "fiat awaria wspomagania kierownicy" - zobaczysz jaki to jednostkowy przypadek:)
Zapomniałem napisać o niezwyczajnej ergonomii tego auta: regulacja wysokości kierownicy kończy się tam gdzie powinna się zaczynać, a regulacja pozioma powoduje iż kierownica jest za daleko od kierowcy albo jeszcze dalej... nie słyszałem o takiej wpadce w żadnej innej marce:)

Podsumowując jestem kierowcą jakieś 20 lat, jeździłem wieloma samochodami i generalnie mogę polecić auta japońskie, od niedawna koreańskie, część niemieckich i niektóre francuskie. Od Fiata radzę się trzymać z daleka. Fiat to jedynie rewelacyjne diesle, reszta to niewypał, przekonałem się o tym na kilku autach tej marki... więcej nie będę próbowałSmile Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 11:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Kupiłes szrota po prostu, tak samo jak ten pan : http://vwszrot.pl
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 14:55
Temat postu:

Re: Croma


Kupując samochód zdawałeś sobie sprawę z wyboru marki i modelu Nie potrafię zrozumieć żalisz się czy chwalisz, że kupiłeś tani samochód i spotkała Cię typowa usterka dla modeli z elektrycznym wspomaganiem kierownicy. W każdym samochodzie w którym zamontowane jest elektryczne wspomaganie może wystąpić taka usterka. Dodam jeszcze, że jadąc z małym dzieckiem i żoną w zaawansowanej ciąży należy zadbać w sposób szczególny o ich bezpieczeństwo a nie pokazywać jaki to z tatusia kierowca rajdowy.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
jacoslav

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 120km. 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 15:49
Temat postu:

Re: Croma


piohol napisał:
...jadąc z małym dzieckiem i żoną w zaawansowanej ciąży należy zadbać w sposób szczególny o ich bezpieczeństwo a nie pokazywać jaki to z tatusia kierowca rajdowy.


Czy miałeś ciężkie dzieciństwo? gdzieś napisałem że jechałem niezgodnie z przepisami? Rozumiem że jesteś związany z marką Fiat i stawiasz nad bezpieczeństwo innych własne interesy... to przecież takie polskie. Informuje lojalnie że mimo wielu wątpliwości kupiłem jednak Fiata po raz kolejny i zaufałem tej marce a jednak był to błąd... wbrew przysłowiu Polak uczy się na błędach. Skoro producent montuje wspomaganie elektryczne od dobrych kilkunastu lat i widzi że nie jest to dobre rozwiązanie to powinien chyba wyciągnąć jakieś wnioski? Widocznie Fiat nie potrafi.
Koreańczycy w ciągu 10 lat potrafili dorównać Japończykom. Włochom nie wystarczy nawet dekada. Południowa mentalność oraz reżim technologiczno-jakościowy nie idą w parze i niestety nic tego nie zmieni.
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


Czyste bzdury- wyciagam bezpiecznik z elektrycznego wspomagania i jade dalej tylko trzeba krecić mocniej, kolega bzdury wypisuje......A druga sprawa "to jadąc znad morza" to na obwodnicy Zielonej Góry nie ma ostrego zakrętu droga jest prosta jak ta lala tylko pare łagodnych wzniesień i łagodnitkie zakręciki......bajkopisarz i tyle....
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 00:27
Temat postu:

Re: Croma


Nie bajkopisarz tylko pracownik konkurencji, pewnie z "wieśwagena" Laughing

jacoslav napisał:
Do pozostałych postów nie będę się odnosił bo pisał je pewnie pracownik Fiata...


Rolling Eyes
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
jacoslav

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 120km. 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 11:41
Temat postu:

Fiat Croma


Witam,
Dziękuje za "życzliwość". Mogłem się spodziewać że na forum Fiata najczęściej piszą jego pracownicy. To tak jak na forach turystycznych, kiedy turysta żali się na złą organizację to winny jest klient a nie BP. Mądry przeczyta mój post ze zrozumieniem i wyciągnie wnioski, głupi będzie pisał że przy wyjeździe z Zielonej góry nie ma zakrętów, albo że pisze to konkurencja. No ale to tylko Fiat... skoro po ich produktach nie można się spodziewać niczego dobrego to czego oczekiwać po dyżurnych "forumowiczach" i pracownikach tej "firmy". Podsumowując samochody awaryjne, serwis rodem z PRL-u a PR i marketing widać na powyższych postach:) Firma już kilka razy była u progu bankructwa, z dna wyciągnęła ją pomoc rządu... zobaczymy na jak długo.

Ps. Cromę zweryfikował rynek, auto nie doczekało się następcy. To już powinno dać do myślenia potencjalnym Klientom.

I nie polecam Volkswagena:) Coś jeszcze?Smile
Powrót do góry
jacoslav

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 120km. 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 11:59
Temat postu:

Re: Croma


petarda napisał:
Nie bajkopisarz tylko pracownik konkurencji, pewnie z "wieśwagena" Laughing

Rolling Eyes


Do petarda:
Prześledziłem twoje posty i teraz pojmuje twoje "rozumowanie". Adam Słodowy i MAJSTERKLEPKA to przy tobie "pikuś". Pewnie masz warsztat zamiast garażu i spędzasz poł życia w trakcie naprawiania swojego Fiata.

Spróbuj jednak sobie wyobrazić że w Polsce są również klienci, którzy dolewają tylko benzynę/ropę od czasu do czasu a ich wizyta w warsztacie ogranicza się do przeglądów okresowych:) Tak miałem do tej pory jeżdżąc Corollą/2003r. Rozumiem że teraz moje oczekiwania są zbyt duże? teraz powinienem zaopatrzyć się w literaturę typu "Sam naprawiam swojego Fiata", rozbudowany zestaw narzędzi, garaż z kanałem, oraz zaprzyjaźnić się z najbardziej doświadczonymi użytkownikami tego forum bo ich pomoc jeszcze nie raz mi się przyda?Smile Sory ale jednak rada jareq08 bardziej do mnie przemawia. Szkoda że przekonałem się o tym na własnej skórze.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 12:57
Temat postu:

Re: Croma


Człowieku litości. Jak Ci samochód nie odpowiada to sprzedaj szrota ze stajni Fiata i kup inny lepszy, bezawaryjny i najlepiej bezobsługowy no i oczywiście tańszego niż fiat. Pozostaje życzyć powodzenia w poszukiwaniach takiego samochodu. Jak znajdziesz to za 2 latka napisz jaka to marka.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Nigdy więcej Fiata! Croma zagraża bezpieczeństwu.


drogi użytkowniku .
pamiętaj że fiat croma i opel vectra maja ta sama płytę podłogową .
czyli silnik również , skrzynie biegów , wspomaganie i dużo innych podzespołów .
a więc nie kupuj równiez opli .

pamiętaj o tym że ford k jest produkowany w polskich zakładach fiata w Tychach i ma wszytko od fiata 500 .
a więć nie kupuj nigdy forda .
itd itd ..
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 20:09
Temat postu:

Re: Fiat Croma


Cytat:
głupi będzie pisał że przy wyjeździe z Zielonej góry nie ma zakrętów
Ja nikogo od "głupków " nie wyzywałem..Kolega jezdził z zepsutym wspomaganiem kope czasu i jezdzi nadal..... np jakby awaria elektryczna powodowała brak kontroli nad pojazdem to pojazd NIGDY nie dostał by homologacji....Jak np padnie czujnik z abs w porsche to znaczy że auto jest złomem i beznadziejne bo zablokowało mu koła a był zakręt i slisko itp itd wg autora postu Shocked
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System