Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Huczenie i luzy na kole



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lip 2013, 16:30
Temat postu:

Huczenie i luzy na kole


Witam, w moim samochodziku dzisiaj sprawdzałem(wrescie znalazłem czas) co to za stuki na dziurach sie dzieja pod spodem i dlaczego huczy...
Nadmienie, że podczas szybszej jezdy objaw huku sie pojawia i przy skręcaniu - raczej obstawiać łozysko?? Duzo z tym roboty? Lepiej oddac mechanikowi??
Druga rzecz to, gdy sprawdzałem luz na kole szarpajać góra-dół nie było luzów ale znów prawo-lewo na jednym kole dość spory luz, na druim mniejszy, mozna powiedziec leciutki;) Co w tym przypadku do wymiany?? Łącznik stabilizatora?? Z tym jak wyzej pisalem nie ma duzo chyba roboty??
A moze cos innego wchodzi w gre??
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sro 17 Lip 2013, 18:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Huczenie i luzy na kole


moim zdaniem to łożysko. jeżeli masz chęci i troszkę wiedzy to dasz rade ale musisz uważać przy demontażu i montażu łożyska żeby nie uszkodzić np. piasty lub samego łożyska. co do luzów na kole wszystko wskazuje na końcówki drążków kierowniczych. można wymienić samemu, ale pamiętaj o ustawieniu później zbieżności. stara szkoła mówi ze można liczyć obroty przy wykręcaniu końcówki drążka i na tyle samo wkręcić nowe, ale uważam ze pewność daje geometria u fachowca.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Lip 2013, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Huczenie i luzy na kole


Szlag by to trafił... wczoraj wymieniłem koncóweczki - lewa strona wkreciłem tyle ile trzeba(było bo ta sama koncówka drazka) i podczas jazdy było ok. Z prawa strona mialem problem przy odkreceniu kontry i tak jakoś wyszło, ze jak już puściła to nie wiedziałem ile ma byc wkręcone i chyba 2-3 obroty za mało wkręciłem bo auto znosi na lewo i kierownica krzywo;/
Ale to nic... auto pojechało na zbieznosc i sie okazało ze tuleje na wahaczu/ach do wymiany(nie wiem dokładnie ile tego bo ja tym autem nie bylem osobiscie). Teraz pytanie czy opłaca sie same tuleje wymienic czy bić od razu w wahacz?? Powiem krótko, ze samochodem zamierzam jeszcze do roku jezdzic, potem zmieniam... Nie chce tulej wymieniac a potem sie okaze zaraz ze łacziki, sworznie itp wyskoczy:/
Wymiana samego wahacza nie jest skomplikowana?? Znów do tulej potrzeba prasy.... I co tu zrobić??
Tak na marginesie, nie mozna jakoś ustawić zbieznosci "w miare ok", aby narazie tylko pojezdzic nawet jak sa tuleje wybite??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System