Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto SX - pora na Swap czyli pakujemy inny motor.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 12:02
Temat postu:

Punto SX - pora na Swap czyli pakujemy inny motor.


W związku z tym iż moja kropeczka ma już na szafce 587000km pora pomyśleć nad zmianą motorka.
Na aukcjach mam spore możliwości. Nie problem znaleźć autko kilkuletnie dosłownie za śmieszne pieniądze. Mam tu na myśli kwoty od 1000 do 2500zł za auto po wypadku. Szukam czegoś po dachowaniu, po dzwonku w tył, kompletnie zmasakrowanego lecz... ze sprawną skrzynią i silnikiem oraz elektryką. Szukam auta wielkości Punto I.
W planach na ten rok mam zamiar wymienić silnik ze skrzynią i zawieszeniem z przodu od PuntoSX (obecnie 55kM 1.1) na inny.
Moje możliwości to pełen swap.
Mam zaplecze - chęci - możliwości - doświadczenie w mechanice, lakiernictwie i przede wszystkim w blacharce.

Mam zamiar wpakować pod maskę silnik o pojemności od 1.4 do 1.6, oczywiście w miarę rozsądku 8V na 4 garach. Moc jaka jest mi potrzebna to minimum 75-80kM i szukam silnika od roczników 2008-2009 w górę.
Tylko benzynka z LPG.

Wiem że - spawania będzie po uszy.
Obecnie siedzę nad punktami kontrolnymi karoserii i zliczam sobie wszystko co i jak.

Z auta powypadkowego mam zamiar przenieść:
- silnik
- skrzynia
- zawieszenie silnika
- kielichy
- zawieszenie przód
- kolektory wydechowe
- elektrykę
- ścianę grodziową silnika (podszybie)
- tunel między fotelami
- kompletną deskę rozdzielczą o ile nie uda mi się wpasować zegarów
- kompletną elektrykę, klimę itp.
- zawieszenie tył (przystosować pod tarcze i ABS itp.)

Wszystkie auta z segmentu A i B mają podobnej wielkości silniki. Oczywiście szukam rozbitka który będzie miał umieszczony motor i skrzynię podobnie jak w Punto.
Rozstaw osi jest podobny. Szerokość pojazdów też.
Po wstępnych przymiarkach - doszedłem do wniosku iż SWAPA np. z VW Polo 1.4 2009r spokojnie zrobię - nawet gdybym miał przenieść pół podłogi Smile ale wymiarowo zmieszczę wszystko...

Do forum przystąpiłem chcąc usłyszeć opinie, uwagi, porady itp.
Może ktoś z forumowiczów robił już coś takiego?

Punto - kocham - bo jest pod moim dachem od nowości. Sprowadzony jako nowy z Włoch w 1995r. Jest to 1.1SX - rok 95. Korozji tyle co kot napłakał! Wszystko mam w oryginale. Auto ma dobrą kompresję, spala około 8L lpg w Warszawie. Na trasie spada <7. Spokojnie leci 150 i nie narzekam lecz... ma już 580000km no i te 1.1 pod maską często mi przeszkadza.
Chcę zrobić auto takie - z którego był bym zadowolony. Auto ma mieć bardzo dobre przyspieszenie od 0 do 70km/h - ma być ciche (jest bo ma wyciszenia - maty itp.) i mieć klimę. Oczywiście LPG to podstawa lecz obecne LPG jest na 1pkt. wtrysku i znaleźć taki motor z lat 2008-2009 będzie baaardzo ciężko.

Czekam na porady, opinie dot. silników. Jaki motorek mi polecicie do takiego autka?
Mile widziane coś co ma 6 biegów (tylko manual!)
Oponki obecnie są 175/65/14 i większych nie będzie. No może jak uda mi się podnieść zawieszenie o kilka cm to pokwapię się na 185/65/14 lecz nie jestem pewien bo to i tak zbyt wiele jak na takie autko.
Prędkość maksymalna jaka mnie interesuje to równe 140km/h bez zmęczenia. Chodzi o AutoBahny na zachodzie itp. Więcej nie chcę choć wiem że i tak będzie.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto SX - pora na Swap czyli pakujemy inny motor.


Załóż od bravy 1.4 16v z sześciobiegową skrzynią. Najmniej przeróbek a moc 95 koni powinna wystarczyć
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto SX - pora na Swap czyli pakujemy inny motor.


popieram pomysł @ mustang1 ,
może też być od Bravy 1.4 12v 80 KM , były lancie Ypsilon z tym silnikiem - a to krewny Punciaka
przy nowszych silnikach od 2003r bedzie kłopot z elektryką i wieksze koszty
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 09 Sie 2013, 05:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto SX - pora na Swap czyli pakujemy inny motor.


Znajdę to z klimą?
bo... umieram Very Happy

O przeróbki się nie boję. Chciał bym zamontować silnik nie starszy jak 3,4 letni. Pasowało by i 2 latka tak by autko śmigało spokojnie lat kilka a Brava i Bravo niestety - swoje lata już mają więc taki motor z allegro będzie do remontu. Sam silnik od 300 do 400zł spokojnie znajdę lecz remont?
Rozchodzi się o to że ... dokładam 500zł i mam np. całe Polo po dachowaniu za 1200zł ... i silnik z 2009r.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Tuning


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System