Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) stukanie i falowanie na wolnych obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 17:57
Temat postu:

stukanie i falowanie na wolnych obrotach


Witam
Ostatnio na forum opisywałem problem z układem jezdnym mojego fiacika. Dzisiaj podczas jazdy wystąpił kolejny problem... :/
W sumie niby nic, pojechalem do lekarza, zero problemów. Po wyjsciu i odpaleniu silnika, po przejechaniu parunastu metrów na wolnych obrotach zaczęło mi stukać coś pod maską, jak podgazuję "dziada" to jest ok ale spadną obroty i to samo... W sumie na początku było tak, ze podczas lekkiego musiecia gazu było słychać "metaliczny" odgłos a potem już zaczeło terkotać cały czas... Na pewno od strony paska cos trzaska...
Mialem kiedys podobne akcje ale wtedy był to problem z alternatorem takze to od razu wykluczam.
Wybaczcie, ze tak zapytam ale żadny ze mnie fachowiec W boku silnika jedno z największych kół pasowych to dwumas?? Niewiem, czy przypadkiem od niego nie wychodzą te stuki... Na wyłaczonym silniku próbowałem nim poruszać i ma lekkie luzy ale nie duze...
Co sprawdzic, aby znalezc rozwiazanie tego problemu??
Zaznacze, ze oprócz tych stuków metalicznych nie ma innych objawów tj. szarpanie samochodem itp.
Dodam jeszcze, ze na załaczonej klimie i biegu jałowym obroty mi lekko faluja///
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) stukanie i falowanie na wolnych obrotach


a wie kolega że ... by osłuchać silnik wystarczy zwykła gumowa rurka której ... jeden koniec wkładamy w ucho a drugim szukamy dźwięków w pracującym silniku?
Prawie jak doktor i to nie kit. Usłyszysz wszystko - wystarczy że chcesz i się nauczysz. A pompka wody to się nie przytarła przypadkiem? Laughing

Osłuchaj: alternator, pompę wody, rozrząd (wałki góra i doł) i sam dojdziesz gdzie rzęzi... a Polskie serwisy??? No cóż! Mechanicy wyjechali ... bo wiesz ... za 8zł na godzinę to niech sobie sami tam pracują. Zapraszam do Ortony (Italia). Zrobimy w godzinkę Smile
Powrót do góry
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 07:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) stukanie i falowanie na wolnych obrotach


Aleś kolega dowciapny - nic Twój post nie wniósł do wątku tylko zbędne gadanie...
Z tego co zaobserwowałem najbardziej stuka z okolic własnie koła korbowego, schylilem sie przy prawej oponie i stamtąd jestem raczej pewny, ze odgłosy wychodza... Dodatkowo na kole pasowym wału korbowego wystaje jakaś guma przy srubach mocujących....
Chciałem jeszcze dodać, że podczas dodawania lekko gazu i wcisniecia sprzegła lekko mi pedał sprzegła wpada w wibracje czy cos podobnego - ciezko mi to fachowo nazwac
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System