Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Sie 2013, 10:31
Temat postu:

Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Może ktoś z forumowiczów ma aktualnie rozebraną deskę rozdzielczą w Punto SX ??

Chciał bym zerknąć jak wygląda ściana grodziowa między wnętrzem a silnikiem po zdjęciu deski rozdzielczej oraz ... jak wygląda deska rozdzielcza od strony wewnętrznej.

Szykuję się do wyciszenia Punto i przez chwile zastanawiałem się czy w deskę rozdzielczą mogę wpuścić piankę montażową wygłuszającą. Nie wiem ile jest wolnych (pustych) przestrzeni. Foto by mi ułatwiło sprawę w zakupie materiałów. Nie wiem też czy na sciankę grodziową zmieści się wygłuszenie np. od diesla (filc z matą)... czy od razu inwestować w maty z aukcji.

Był bym wdzięczny za jakieś fotki...

middy1983@interia.pl
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Wrz 2013, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Mistrzu z własnego doświadczenia wiem ze pod kokpitem nie znajdziesz zbyt wiele miejsca a o piance zapomnij bo kiedyś w przyszłości (nie życze Ci tego) stanie się coś z instalacją albo drobra stłuczka gdzie wybije Ci wory i już możesz mieć problem z elektryką która zapewne zaklei się pianką. Jezeli coś robisz w tym kierunku to ja bym na twoim miejscu sie postarał i po prostu dał tą mate.
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 12 Wrz 2013, 11:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Nie, nie... Nie o to chodziło...

Kokpit (cała deska) jest zbudowana z plastikowego odlewu. Odlew ten ma wiele zakamarków, zagięć, wygięć które spokojnie można pianką wypełnić. Właśnie jestem po zabiegu i powiem że... Punto jest cichsze. Sam kokpit nie ma nic wspólnego z instalacją. Oczywiście przewody do przełączników i włączników poprowadziłem w rurkach więc z wyjęciem nie ma problemów. Dodatkowo dałem matę wygłuszającą na tył deski rozdzielczej od podszybia po nogi Smile Cisza! Nie słyszę opon z przodu! Szum asfaltu zniknął. Jutro biorę się za słupki i drzwi a po jutrze za tył.
No i przy okazji poprowadziłem nowe rurki gumowe do ogrzewania. Nareszcie mam konkretny nawiew na boczne szyby i zero zaparowania szyb podczas np. deszczu. Dla zainteresowanych dodam jedynie że mata wygłuszająca BOLL czy tam BOLLS z aukcji (samoprzylepna, 3-4mm) to szmelc. Zero jakiejkolwiek różnicy (wyklejona podłoga) ... Naprawdę kit sprzedawców że to tłumi o 20-30dB!! Nawet 2dB ciszej nie było. Zastąpiłem ją matą CARLLSA o grubości 1,5cm z masą bitumiczną (na ciepło). Teraz nie słychać nic!!
Jak wszystko ukończę to wezmę się jeszcze za wyciszenie podszybia od zewnątrz w miejscu montowania silnika do wycieraczek bo mnie wczoraj w nocy na odcinku 500km o mało szlak nie trafił. Jeszcze mnie głowa boli od wsłuchiwania się w ten silnik. Szok że to... w innych autach tylko wycieraczki na szybie lekko słyszysz a w Punto cały silnik ... Masakra jedna...
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Wrz 2013, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Masz racje, przy dłuższej trasie zaczyna głowa bolec a u siebie mam malutki motor bo 1.1. Ale już nie będę bawił się w wygłuszenia bo szkoda mojej roboty i czasu a na takich odcinkach jakie pokonuje na codzien to i tak wszystko przebija mi radio Smile
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 06:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


a u Mnie było tak że "wszystko" radio mi przebijało Smile
Ogólnie mówiąc "zachód" wart świeczki był. Dzisiaj skończyłem nad ranem tył wyciszać. Został dach Smile
Odwoziłem przed chwilą żonę do roboty to zastanawiałem się na światłach czy silnik mi nie zgasł Smile A silnik wycieraczki już zrobiony. Wyciszona komora matą i podkładki gumowe pod śruby montażowe między silniczkiem a kabiną. Cisza... błoga nastała. Tyle że jak na kropkę przystało - jedno naprawisz - drugie popsujesz. Coś mi w prawym kole z tyłu zaczęło puk,puk,puk,puk... i nie wiem co. Chyba szczęki padły Smile bo wahacz, gumy belki, amorek i sprężyna nówki-blaszki
Jeszcze pół roku i będę miał jedyne w Polsce nowe Punto z 1995 roku Smile
Szok!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 06:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 15:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Hehe:) Jeszcze odśwież blacharkę i będzie szatan Smile
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Poszukiwane zdjęcia elementów kokpitu Punto SX 1994-1997


Poszedł złom na złom tj. na giełdę i jakiś fascynat świeżo po zwolnieniu z oddziału zamkniętego nabył czerwoną kropę i skłonny był dać nawet 1400. Niech się chłopina cieszy. Staż na oddziale już ma, kumpli tam pewnie już też więc jak go Puncina dokończy WYKAŃCZAĆ psychicznie - nie będzie miał koszmarów po nocach gdy przyjdzie wracać na psychiatryk. Na szczęście opamiętałem się w porę i se Fordzinę Mondeo fundnąłem w ramach rekompensaty psychiczno-fizyczno-emocjonalno finansowej gdy w Puncinie po 3 miesiącach wypadła z obiegu kolejna, chyba już tysięczna wymieniona część. Była to niby oryginalna maglownica Marelli from Italy. Na szczęście żona mnie przytrzymała bo - serialnie - przy grillu u znajomych, grillu i flaszce już żem z baniakiem benzyny szedł! Podpalił bym to i zakopał gdzieś w polu pod lasem. Nigdy w życiu więcej nic podobnego do Punto!!!!!!
Ludzie mieli rację! Fiat to faktycznie katastrofa. Kapuję, że części się sypią ale nowe i to marelli??? Prawie wszystko wkładałem ORI i ciągle, ciągle było jakieś ale. Nie było miesiąca by w Punto coś szlak nie trafiło. A tu patrz... Klekot z Turbo - zrobił już 20000km i nawet nie piar-dnął. ABS jest, TC, klima, turbo wyje aż miło, full elektryka, żywe 110 kucy, zbiera się to jak demon. Serialnie. Jak zimno to se pupinę fotelem przygrzewanym podgrzejemy. Radyjko słychać nawet przy 200km/h. Zero stuków, puków. Dwa Tiry i autobus jednocześnie bierzesz a nie 30min się wleczesz bo nie masz czym tego wyprzedzić.Ludzie...
Do końca życia nie zmienię zdania że małe to ... pudło! Taczka na 4 kołach. Zero wygody, udogodnień, masa kłopotów i problemów. Wieczny strach pojechać gdzieś dalej. Dzięki Ci Pani Boziu żem w porę dał na luz. Punto to całe nowe w sklepach kupisz - wymienisz a i tak będzie się sypać. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy nieszczęścia na kołach i życzę wytrwałości. Kiedyś zrozumiecie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System