Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 12:25
Temat postu:

Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Witam chłopaki mam poważny (co do zbliżającej się pory roku) problem. Mianowicie przykładem może być wczorajszy dzień, ponad godzina za kółkiem ze średnią prędkością ~70 km/h (nie mam natury trzymać gazu w desce) ale to i tak jest spory dystans przejechany, z mojej nagrzewnicy wieje na pierwszym jej biegu letnie powietrze. Na 2 leci chłodne a na 3 to bez różnicy. Skusiłem się na gorącym silniku dotknąć przewodów które prowadzą do nagrzewnicy. Dolny był gorący a górny (prawdopodobnie powrót) był taki w miarę ciepły. Wiec do działania. 8.0 atm w nagrzewnice od strony silnika, poleciał jakiś kisiel, obsmarkało mi silnik i nadal nic, sprawdziłem to po przejechaniu dystansu ok 20km i dalej grzeje (choby głodny sroł ) w kabinie na maksymalnej temperaturze czuje jak marzną mi nogi. Szukać przyczyny w nagrzewnicy czy w innym ustrojstwie? Dodam poprawkę, płyn chłodniczy nie był jeszcze przeze mnie wymieniany układ 100% odpowietrzony kupiłem go niedawno wiec nie wiem jak długo ten płyn tam już jest.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


witaj,
zmień termostat i zalej nowym płynem
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 00:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Myślisz szeryf że to będzie wina termostatu? Nie wiem czy pisałem wcześniej, kiedy były upały (robie nim dość sporo km) stojąc w korku co chwile wentylator się włączał. Nagrzewnica powinna być drożna bo tak jak wspominałem, poszedłem na całość i wstrzyknąłem jej 8.0 atm najpierw w jedno gniazdo, później w drugie i szło bez problemu, z odpowietrzeniem też nie było problemu bo przy nagrzewnicy odkręciłem odpowietrznik, aż poleciał płyn i zaraz potem na chłodnicy odpowietrzyłem. Zlałem wtedy płynu tyle ile było czyli maksimum, wlałem tyle samo z niewielką dolewką ponieważ przy spuszczaniu wody miałem mały problem z trafieniem do wiadra - niech to zabrzmi dziwnie xD W dodatku gdy przełącze nawiew z zimnego na ciepły to odczuwam w kabinie chwilowo smród płynu chłodniczego. Czyli wychodzi na to ze nagrzewnice z czasem też szlag trafi.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Grzejnik do wymiany i tyle na temat, jak śmierdzi płynem to znaczy ze cieknie , jak cieknie trochę to za chwilę zacznie mocniej ,jak masz air bag to zaleje centralkę .... po prostu wymień grzejnik
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Problem w tym ze mam wory, ale poczuje zapach płyny w momencie przełączenia z zimnego na "gorący" jeżeli tak mogę to nazwać a mam na myśli tylko i wyłącznie skale na potencjometrze. Który i tak w konia mnie robi. W takim razie przyszły tydzień szykuje się na wymianke termostatu oraz kaloryfera Smile Dziękuje chłopaki i szerokości:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 15:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jendrych3

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: fiat brava 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Zanim kupisz i wymienisz to może sprawdz najpierw termostat i nagrzewnice no chyba że masz za dużo kasy termostat wystarczy wrzucić do gorącej wody a nagrzewnica jeśli cieknie to napewno będzie mokro pod nią. Diagnozy przez internet owszem są pomocne nie raz ale nietraktował bym ich jak wyroczni.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jendrych3

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: fiat brava 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Zanim kupisz i wymienisz to może sprawdz najpierw termostat i nagrzewnice no chyba że masz za dużo kasy termostat wystarczy wrzucić do gorącej wody a nagrzewnica jeśli cieknie to napewno będzie mokro pod nią. Diagnozy przez internet owszem są pomocne nie raz ale nietraktował bym ich jak wyroczni.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System