Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 12:25
Temat postu:

Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Witam chłopaki mam poważny (co do zbliżającej się pory roku) problem. Mianowicie przykładem może być wczorajszy dzień, ponad godzina za kółkiem ze średnią prędkością ~70 km/h (nie mam natury trzymać gazu w desce) ale to i tak jest spory dystans przejechany, z mojej nagrzewnicy wieje na pierwszym jej biegu letnie powietrze. Na 2 leci chłodne a na 3 to bez różnicy. Skusiłem się na gorącym silniku dotknąć przewodów które prowadzą do nagrzewnicy. Dolny był gorący a górny (prawdopodobnie powrót) był taki w miarę ciepły. Wiec do działania. 8.0 atm w nagrzewnice od strony silnika, poleciał jakiś kisiel, obsmarkało mi silnik i nadal nic, sprawdziłem to po przejechaniu dystansu ok 20km i dalej grzeje (choby głodny sroł ) w kabinie na maksymalnej temperaturze czuje jak marzną mi nogi. Szukać przyczyny w nagrzewnicy czy w innym ustrojstwie? Dodam poprawkę, płyn chłodniczy nie był jeszcze przeze mnie wymieniany układ 100% odpowietrzony kupiłem go niedawno wiec nie wiem jak długo ten płyn tam już jest.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


witaj,
zmień termostat i zalej nowym płynem
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 00:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Myślisz szeryf że to będzie wina termostatu? Nie wiem czy pisałem wcześniej, kiedy były upały (robie nim dość sporo km) stojąc w korku co chwile wentylator się włączał. Nagrzewnica powinna być drożna bo tak jak wspominałem, poszedłem na całość i wstrzyknąłem jej 8.0 atm najpierw w jedno gniazdo, później w drugie i szło bez problemu, z odpowietrzeniem też nie było problemu bo przy nagrzewnicy odkręciłem odpowietrznik, aż poleciał płyn i zaraz potem na chłodnicy odpowietrzyłem. Zlałem wtedy płynu tyle ile było czyli maksimum, wlałem tyle samo z niewielką dolewką ponieważ przy spuszczaniu wody miałem mały problem z trafieniem do wiadra - niech to zabrzmi dziwnie xD W dodatku gdy przełącze nawiew z zimnego na ciepły to odczuwam w kabinie chwilowo smród płynu chłodniczego. Czyli wychodzi na to ze nagrzewnice z czasem też szlag trafi.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Grzejnik do wymiany i tyle na temat, jak śmierdzi płynem to znaczy ze cieknie , jak cieknie trochę to za chwilę zacznie mocniej ,jak masz air bag to zaleje centralkę .... po prostu wymień grzejnik
Powrót do góry
behemoth

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wodzisław - Śląski
Posiadane auto: Punciok 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Problem w tym ze mam wory, ale poczuje zapach płyny w momencie przełączenia z zimnego na "gorący" jeżeli tak mogę to nazwać a mam na myśli tylko i wyłącznie skale na potencjometrze. Który i tak w konia mnie robi. W takim razie przyszły tydzień szykuje się na wymianke termostatu oraz kaloryfera Smile Dziękuje chłopaki i szerokości:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 15:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jendrych3

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: fiat brava 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Zanim kupisz i wymienisz to może sprawdz najpierw termostat i nagrzewnice no chyba że masz za dużo kasy termostat wystarczy wrzucić do gorącej wody a nagrzewnica jeśli cieknie to napewno będzie mokro pod nią. Diagnozy przez internet owszem są pomocne nie raz ale nietraktował bym ich jak wyroczni.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jendrych3

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: fiat brava 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica? Problem z ogrzewaniem


Zanim kupisz i wymienisz to może sprawdz najpierw termostat i nagrzewnice no chyba że masz za dużo kasy termostat wystarczy wrzucić do gorącej wody a nagrzewnica jeśli cieknie to napewno będzie mokro pod nią. Diagnozy przez internet owszem są pomocne nie raz ale nietraktował bym ich jak wyroczni.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System