Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) zakup bravo


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mark_89

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 22:42
Temat postu:

zakup bravo


Witam mam na imie Marcin planuje zakup fiata bravy([cenzura]. .. Mi sie podoba:-D) bedzie to moje pierwsze auto w karierze hehe mam na ten cel 5.5 klocka wiec jakis rocznik 96-98 gora. Chcialem 1.4 ale widze ze to bardzo "udany" silnik a na 1.2 mnie nie stac:-S nie chce 1.6 bo mnie ubezpieczalnia zje (19 lat miesiac prawko a pozatym paliwo drogie) a nie wezme na nikogo w rodzinie czy te 1.4 to naprawde takie padaki? Czy jeden dobry remont siknika zalatwi sprawe awaryjnosci? Wiem ze tego sie nie da wykluczyc ale moze zniwelowac czestosc awarii
Pozdrawiam i zycze szerokosci:)
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Po 1 za 5.5 nie kupisz 1.6 Smile chyba ze do remontu Smile bo niestety ludzie sprzedaja jak nie stac ich na remonty w takiej kwocie pozostale silniki to juz w ogole nie te koszta a o 1.4 nawet nie mysle bo to shit a nie silnik
w tej cenie polecam tobie punto albo seico Smile slabsze silniczki mniejsze ubezpieczenie i tansze utrzymanie Smile no i oszczedniejsze ale za mala kwota by szalec naprawde kolego Smile nie utrzymasz bravo nawet jak kupisz... to ciebie zje ten samochod... ja tez nie mam sianka i uwierz mi momentami mam ochote wziasc rozwod z autkiem Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
DariuszDK

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 42


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


mark_89 dozbieraj jeszcze troche papy..
Za 5500zł nie kupisz braffury w dobrym stanie ;]
_________________
Nieważne czym jeździsz,ważne jak jeździsz..
http://polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Bravo/17410
Powrót do góry
gadu-gadu
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


ja na twoim miejscu kupił bym cieniasa i odkładał na Bravcię, a poza tym piszesz:"19 lat miesiac prawko" nie obraź się ale Bravkę trzeba traktować łagodnie jak kobietę, to nie jest samochód dla napalonych młodzików Exclamation
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
Pieroog

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1.6 16V 76kW(103km) 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 09:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Cześć. Ja parę dni temu kupiłem Bravkę. Przeczytałem Twój post i widzę, że jesteś strasznie napalony na samochód i kupisz nawet wadliwy 1.4 (który mało też nie pali), tylko żeby mieć auto i żeby to było Bravo. Zanim znalazłem moją Bravkę widziałem parę egzemplarzy tak zajechanych, że na dzień dobry w ASO przy diagnostyce (auto było z Polski i je sprawdzałem) powiedzieli, że przynajmniej 3 tys trzeba włożyć. Daj sobie trochę czasu, poszukaj auta za Twoją kasę w dobrym stanie, żeby nie wkładać kasy bo jak kupisz Bravkę i się okaże, że trzeba zrobić połowę zawieszenia to i tak nie będziesz nim jeździł. Ja szukałem i znalazłem, sprowadziłem i na przeglądzie dowiedziałem się, że mam bardzo dobry egzemplarz i nic nie muszę wkładać w żadną mechanikę. Powiem Ci też i od razu sorry, że moje zdanie na temat świeżo upieczonych kierowców jest takie, że mało który potrafi kierować. Nie mówię żebyś kupił malucha bo możesz gdzieś go zarysować ale jak chcesz Bravkę to poczekaj, podokładaj i będziesz cieszył się z jazdy. I przede wszystkim niech nie zgubi Cię brawura.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 09:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mark_89

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 13:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Widze ze dalej panuje opinia ze swierzy kierowca jest do kitu.... Ale w 4 dni po odebraniu prawka przejechalem praktycznie calą polandie bez najmniejszego problemu jechalem wlasnie bravo 1.6 i bardzo fajnie sie jechalo a co do tej kwoty to mysle ze mozna kupic dobrego sprowadzonego, utrzymac utrzymam gdyz pomimo tego ze jeszcze sie ucze juz pracuje i wcale za nie najmniejszą krajową wiec nawet gdyby byla to jakas(nie daj boze padaka) to byl bym w stanie zrobic porzadny remont.
Co do punto to tez sie zastanawialem i jest brany pod uwage jako alternatywa.
Czy nie wiecie ile tak na oko pociagnie mnie ubezpieczenie?
Ps.za kierownicą glowe mam bardzo zimną pozdrawiam
Powrót do góry
Pieroog

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1.6 16V 76kW(103km) 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


No to tym bardziej jak nie pracujesz za najniższą krajową to na Twoim miejscu bym poczekał z 2 miesiące i miałbym więcej możliwości. A co do sprowadzonych aut to też wcale proste nie jest znaleźć egzemplarz który nie jest obity i o który właściciel dbał. A kupując w Polsce od handlarza też jest pewne ryzyko, ja przejechałem 400km po to żeby zobaczyć jak wygląda auto do którego aż wstyd wsiadać, chociaż sprzedający zapewniał, że wszystko dobrze działa i auto jest w bardzo dobrym stanie i nie jest po gradobiciu (auto z Włoch) jak się okazało był po gradobiciu i cały dzień zmarnowany. Nie ma co się napalać na pierwsze auto, lepiej spokojnie poszukać, odłożyć i kupić Bravkę w dobrym stanie, a oglądając otomoto, allegro to za tą kasę są starsze roczniki i przynajmniej moim zdaniem nie warte uwagi, ale to zależy na czym Tobie zależyWink

A co do ubezpieczeń, to ja z pełnymi zniżkami w HDI za silnik 1.6 zapłaciłem 390zł pierwszą ratę z NW i druga wynosi coś około 325zł, bez zniżek dużo więcej. Są agenci którzy mają pod sobą nawet 10 firm ubezpieczeniowych i dobiorą Ci najlepszą i najtańszą opcję. Poszukaj w internecie.
Powrót do góry
mark_89

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 14:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Wiem ze sprowadzane to najczesciej auta po przejsciach,raczej nie kupowal bym od handlarzy tylko sam bym szukal i z wojkiem mechanikiem bym jechal ale to tez koszty sa;/ ogolnie mam ok 9 kawalkow ale na wszystko tzn samochod oplaty rejestracja i ubezpieczenie.
Pytanie o ubezpieczenie:
Czy biorac na wojka(moge na wojka wogole?) Znizki przechodza na mnie a czy w razie czego on traci znizki po moim wypadku?
Powrót do góry
Pieroog

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1.6 16V 76kW(103km) 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Możesz mieć OC razem z wujkiem ale w momencie wypadku on też traci wszystkie zniżki.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 08:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


no to jak masz 9 to robimy biznes..ja mam bravo 1,2 Smile 98/99 Smile do sprzedania i nie zajechane, jedyna inwestycja to wymiana rozrządu powoli by sie przydała...a o 1,4 nawet nie myśl i nie bierz żadnego o remontu czy coś, tylko sprawne auta bo inaczej się władujesz i kasy więcej włożysz niż byś kupił wycacaną laleczkę...kupuj z głową, nie napalaj się, samochodów jest mnóstwo, ale tych dobrych mało..żabyś za miesiąc nie zakładał tematu że to czy tamto się rozpadło.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
mark_89

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 10:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Kimcio dobra zrobimy interes... Ale nie ubezpiecze i nie zarejestruje bo nie bede mial kasy...a szkoda
W pon jade sprawdzic polo z 97r
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 23:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


KiMCIO napisał:
no to jak masz 9 to robimy biznes..ja mam bravo 1,2 Smile 98/99 Smile


zawsze mnie to zastanawiało... to 98 czy 99 ?? Wink
bo nie może być 98/99 ;P
Powrót do góry
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 23:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


może być Exclamation
Arrow tak się składa że samochód nie powstaje w jeden dzień no może złożenie samochodu to jakieś niecałe dwa dni ale często tak bywa że kupujemy autko w styczniu 1999 w styczniu 1999 również zjechało z taśmy ale wszystkie podzespoły zostały wyprodukowane w 1998r. świadczy o tym oznaczenie chodźby na szybach
Arrow kupujemy samochód w styczniu 1999 ale został on wyprodukowany np.w listopadzie 1998 a więc w dowodzie mamy pierwszą rejestrację w 1999
Arrow doniedawna jeszcze sprowadzano samochody w "częściach" (silnik osobno) i wkładano go w polsce było to dokładnie to samo auto które zjechało z taśmy powiedzmy w 1995r. w kraju rejestrowano go jako składak (ponieważ silnik przyjechał osobno) i w dowodzie jako rok produkcji widniał rok sprowadzenia samochodu np.2002 sprzedając go rok później co napiszemy jako rok produkcji- 1995/2002
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2008, 15:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


a więc po 1 - auto jest ubezpieczone na rok więc kłopot ubezpieczenia masz z głowy, tylko 100 pare zł za przerejestrowanie.
po 2 - auto wyprodukowane 23 grudnia (jak dobrze pamiętam) 1998, jednak we wszystkich książkach i innych [cenzura] piszą że bravo z moim silnikiem wychodziło od 99 roku, poza tym pierwsza rejestracja jest kwiecien czy maj 99, już sam nie pamietam a nie moge sprawdzic bo w pracy jestem.

więc zależy jak na to patrzeć, znajdź przykadowo w NL datę produkcji Smile nie ma czegoś takiego na dokumentach, jest tylko data pierwszej rejestracji...tak bedzie i niedługo u nas, z papierów zniknie data produkcji zostanie zastąpiona datą pierwszej rejestracji a wtedy moje Bravo odmłodnieje o rok Smile

Pozdrawiam i nadal zachęcam Smile lepsze moje bravo jak polo...polo zapewne golas, a pozatym po co ci auto które ma każdy..ja mam zawsze inne auta - bravo, teraz mazda...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Qnaj

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Bravo 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2008, 19:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) zakup bravo


Ubezpieczenie Cie zje Panie kolego...
Nie wiem jaka jest stawka poczatkowa ale
Posiadanie Prawa jazdy mniej niz rok +20%
Wiek ponizej 25 lat +30%
Ewentualne raty +10%

Tak wiec jak widzisz masz za co placic. 1.6 wcale nie wychodzi drogo, a napewno w dalszej eksploatacji zwroci ci sie, bo zaoszczedzisz na tym swoim remoncie silnika 1.4, i wszelkich nieprzyjemnosciach z nim zwiazanych.
Tak czy owak ubezpieczenie moze Cie wyniesc okolo 1100zl.
Zastanow sie czy napewno nie dasz rady znalezc wspolwlasciciela (niestety w moim przypadku tak bylo), bo inaczej koszty troche przerazaja.

P.S - niezgodze sie ze za 5,5tys znajdziesz tylko padake szukajac bravki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System