Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 15:38
Temat postu:

wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


witam wszystkich!!!

moderatora prosze o nie zwracanie mi uwagi ze temat juz byl lub ze mam podpiac sie pod podobny temat bo tak zrobilem ale bez skutku

prosze o podpowiedz czy we fiacie brava jest inaczej niz w innych autach tzn chodzi mi o spryskiwanie szyb
czy po spryskaniu szyby przedniej nie powinna samoczynnie wlaczyc sie wycieraczka na raz czy dwa a jezeli powinna to co moze byc uszkodzone w moim mechanizmie bo moge wylac caly zbiornik plynu a wycieraczka ani drgnie chyba ze ja wlacze na 1 bieg

pozdrawiam
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 23:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Nie powinna Wink
Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Paź 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


widze ze odpowiedzi na tym forum sa beznadziejne

nie spotkalem sie jeszcze z autem gdzie po spryskaniu szyb trzeba jeszcze myslec o wlaczeniu wycieraczki

czekam na kolejne odpowiedzi co moze byc uszkodzone chyba ze ten typ tak ma
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Wygląda na to że mało jeszcze w życiu widziałeś,a że nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie , Ty nie szukasz odpowiedzi ,ty szukasz potwierdzenia swojej błędnej teorii więc życzę szczęścia....
Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 13:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


durna odpowiedz wiec prosze nie wstawiac tego typu bzdur tylko odpowiedz na pytanie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jurwazy

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Atos 1999, Fiat Brava 1,2 1999
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 00:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Od niedawna mam Bravę ale wiem, że odpowiedzi na Twój post dusia_28 nie są durne. Wręcz nieprzyzwoicie prawidłowe.

Skąd wiem?

Bo zanim wsiadłem do tego auta na jazdę testową przed zakupem, pożyczyłem i przewertowałem najważniejsze dla mnie, jako kierowcy, rozdziały instrukcji.
Ty tego nie zrobiłeś a oczekujesz, że ktoś za Ciebie przeczyta instrukcję i odpisze Ci na tym forum.


Zastanawia mnie jak wsiadłeś do auta i odpaliłeś go. Skąd wiedziałeś tak banalną rzecz, jak to, gdzie wsadzić kluczyk i w którą stronę przekręcić żeby go odpalić (a można w obydwie strony - doczytaj, przynajmniej poznasz troszkę swoje auto - tak tak, w stacyjce też jest przełącznik) nie mówiąc już o znaczeniu zapalonych kontrolek, ich gaśnięciu lub nie i co to oznacza.
A zwłaszcza kiedy nie wolno odpalać silnika! Lub jak go odpalić w trybie awaryjnym. To są podstawy podstaw.
Dalej trzeba by wiedzieć które przełączniki do czego służą i w jakim położeniu, w tym przełączniki (dźwignie) z obu stron kierownicy.

Każde auto, nawet tego samego producenta, ba, nawet ten sam model,ale z innego rocznika potrafi się różnić drobnymi niby , ale jednak istotnymi szczegółami w rozmieszczeniu i działaniu różnych elementów.
Nie wiem czy wiesz, ale są teraz produkowane pojazdy, do których nie trzeba kluczyków. A jednak można je uruchomić i jeździć - wręcz nieprawdopodobne -prawda?

Co do treści Twoich postów w stosunku do innych - są delikatnie to nazywając - niegrzeczne. Zapomniałeś chyba, że to Ty masz problem i prosisz o pomoc innych, bardziej obeznanych użytkowników tego autka. Więc choćby z tego względu należałoby zachować umiar w wypowiedziach.


A teraz do meritum: Instrukcja obsługi Fiata Brava strona 87 - jet tam opisane działanie dźwigni prawej pod kierownicą odpowiedzialnej za wycieraczki przednie i tylną oraz spryskiwacze przednie, reflektorów i tylne.

Ale może i tak być, że nie masz instrukcji i nie wiesz jak zapytać wujka google o te wycieraczki to odpowiadam:

Ten typ tak ma, że spryskiwacze przednie załącza się pociągnięciem tej dźwigni "na siebie", ale nie włącza to automatycznie wycieraczek, natomiast pchnięcie tej dźwigni "od siebie" włącza spryskiwacze tylnej szyby i automatycznie tylną wycieraczkę.

Pchnięcie tej dźwigni w górę powoduje zadziałanie czasowe przednich wycieraczek przez czas przytrzymania tej dźwigni w górze.
Po puszczeniu jej , wraca ona do położenia neutralnego.
Przełączenie z położenia neutralnego o jeden skok w dół spowoduje włączenie przerywanej pracy wycieraczek.
Przełączenie o dwa skoki w dół -praca ciągła wolna.
Przełączenie o trzy skoki w dół -praca ciągła szybka.

Przyjmij , ze nic nie masz uszkodzone w aucie,tak go po prostu skonstruowano i tak działa. Oczywiście że można samemu przerobić wszystko w tym autku, również to, by spryskanie przedniej szyby spowodowało włączenie automatyczne wycieraczek, tylko po co?

Chyba, że żyć bez tych automatycznych wycieraczek nie możesz - to wtedy inna sprawa. Jakiś zapalony elektronik pewnie Ci pomoże z tym problemem.

To tyle bo bardziej wyczerpująco chyba nie można odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Pozdrawiam i życzę więcej pokory w dążeniu do wiedzy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Nadwozie


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System