Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 15:38
Temat postu:

wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


witam wszystkich!!!

moderatora prosze o nie zwracanie mi uwagi ze temat juz byl lub ze mam podpiac sie pod podobny temat bo tak zrobilem ale bez skutku

prosze o podpowiedz czy we fiacie brava jest inaczej niz w innych autach tzn chodzi mi o spryskiwanie szyb
czy po spryskaniu szyby przedniej nie powinna samoczynnie wlaczyc sie wycieraczka na raz czy dwa a jezeli powinna to co moze byc uszkodzone w moim mechanizmie bo moge wylac caly zbiornik plynu a wycieraczka ani drgnie chyba ze ja wlacze na 1 bieg

pozdrawiam
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 23:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Nie powinna Wink
Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Paź 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


widze ze odpowiedzi na tym forum sa beznadziejne

nie spotkalem sie jeszcze z autem gdzie po spryskaniu szyb trzeba jeszcze myslec o wlaczeniu wycieraczki

czekam na kolejne odpowiedzi co moze byc uszkodzone chyba ze ten typ tak ma
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Wygląda na to że mało jeszcze w życiu widziałeś,a że nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie , Ty nie szukasz odpowiedzi ,ty szukasz potwierdzenia swojej błędnej teorii więc życzę szczęścia....
Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 13:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


durna odpowiedz wiec prosze nie wstawiac tego typu bzdur tylko odpowiedz na pytanie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 13:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jurwazy

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Atos 1999, Fiat Brava 1,2 1999
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 00:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wycieraczka i spryskiwcz przedniej szyby


Od niedawna mam Bravę ale wiem, że odpowiedzi na Twój post dusia_28 nie są durne. Wręcz nieprzyzwoicie prawidłowe.

Skąd wiem?

Bo zanim wsiadłem do tego auta na jazdę testową przed zakupem, pożyczyłem i przewertowałem najważniejsze dla mnie, jako kierowcy, rozdziały instrukcji.
Ty tego nie zrobiłeś a oczekujesz, że ktoś za Ciebie przeczyta instrukcję i odpisze Ci na tym forum.


Zastanawia mnie jak wsiadłeś do auta i odpaliłeś go. Skąd wiedziałeś tak banalną rzecz, jak to, gdzie wsadzić kluczyk i w którą stronę przekręcić żeby go odpalić (a można w obydwie strony - doczytaj, przynajmniej poznasz troszkę swoje auto - tak tak, w stacyjce też jest przełącznik) nie mówiąc już o znaczeniu zapalonych kontrolek, ich gaśnięciu lub nie i co to oznacza.
A zwłaszcza kiedy nie wolno odpalać silnika! Lub jak go odpalić w trybie awaryjnym. To są podstawy podstaw.
Dalej trzeba by wiedzieć które przełączniki do czego służą i w jakim położeniu, w tym przełączniki (dźwignie) z obu stron kierownicy.

Każde auto, nawet tego samego producenta, ba, nawet ten sam model,ale z innego rocznika potrafi się różnić drobnymi niby , ale jednak istotnymi szczegółami w rozmieszczeniu i działaniu różnych elementów.
Nie wiem czy wiesz, ale są teraz produkowane pojazdy, do których nie trzeba kluczyków. A jednak można je uruchomić i jeździć - wręcz nieprawdopodobne -prawda?

Co do treści Twoich postów w stosunku do innych - są delikatnie to nazywając - niegrzeczne. Zapomniałeś chyba, że to Ty masz problem i prosisz o pomoc innych, bardziej obeznanych użytkowników tego autka. Więc choćby z tego względu należałoby zachować umiar w wypowiedziach.


A teraz do meritum: Instrukcja obsługi Fiata Brava strona 87 - jet tam opisane działanie dźwigni prawej pod kierownicą odpowiedzialnej za wycieraczki przednie i tylną oraz spryskiwacze przednie, reflektorów i tylne.

Ale może i tak być, że nie masz instrukcji i nie wiesz jak zapytać wujka google o te wycieraczki to odpowiadam:

Ten typ tak ma, że spryskiwacze przednie załącza się pociągnięciem tej dźwigni "na siebie", ale nie włącza to automatycznie wycieraczek, natomiast pchnięcie tej dźwigni "od siebie" włącza spryskiwacze tylnej szyby i automatycznie tylną wycieraczkę.

Pchnięcie tej dźwigni w górę powoduje zadziałanie czasowe przednich wycieraczek przez czas przytrzymania tej dźwigni w górze.
Po puszczeniu jej , wraca ona do położenia neutralnego.
Przełączenie z położenia neutralnego o jeden skok w dół spowoduje włączenie przerywanej pracy wycieraczek.
Przełączenie o dwa skoki w dół -praca ciągła wolna.
Przełączenie o trzy skoki w dół -praca ciągła szybka.

Przyjmij , ze nic nie masz uszkodzone w aucie,tak go po prostu skonstruowano i tak działa. Oczywiście że można samemu przerobić wszystko w tym autku, również to, by spryskanie przedniej szyby spowodowało włączenie automatyczne wycieraczek, tylko po co?

Chyba, że żyć bez tych automatycznych wycieraczek nie możesz - to wtedy inna sprawa. Jakiś zapalony elektronik pewnie Ci pomoże z tym problemem.

To tyle bo bardziej wyczerpująco chyba nie można odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Pozdrawiam i życzę więcej pokory w dążeniu do wiedzy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Nadwozie


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System