Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boro333

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Cze 2011, 20:32
Temat postu:

Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Witam. Potrzebuję waszej pomocy i jakiś zaufany warsztat, który nie wyciągnie ze mnie ostatniej złotówki. Mój problem polega na tym że, gdy silnik jest rozgrzany podczas jazdy przerywa i gaśnie. Dzieje się to na gazie i na benzynie (instalacja sekwencyjna). W momencie uruchomienia silnika mryga marchewa i silnik odpala ale jak chcę ruszyć to gaśnie. Jak już uda mi się uruchomić i ruszyć to raz kontrolka się świeci a raz nie, przejadę od 3 do 30km i znowu to samo. Proszę o pomoc!!!
_________________
Boro
Powrót do góry
gadu-gadu
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Czw 23 Cze 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie po Euroscana .Błędy powinny być zapisane w pamięci kompa więc to najlepsze rozwiązanie .
Nie ma co szukać na ślepo bo czasami to drożej wychodzi
Powrót do góry
boro333

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Cze 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Pewnie kolego masz rację tylko czy zwykły diagnosta sobie poradzi, czy mam jechać do BOSCH AUTOTRONIC gdzie diagnostyka kosztuje 250pln?
_________________
Boro
Powrót do góry
gadu-gadu
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 08:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Najpierw podjedź do kogoś kto ma program do 1.6 16V właśnie np Euroskan i Visa 1.8 podłączy zczyta błędy i już coś będziesz wiedział. A za tą usługę nie można kasować więcej jak 30-50zł
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Ale chyba wystarczy fiatowski examiner,badanie 50 zł.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 14:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


arkko napisał:
Ale chyba wystarczy fiatowski examiner,badanie 50 zł.

Examiner ,Cedif 2 -napewno ,ale kwota to od 50 w górę (przynajmniej w mojej okolicy) dlatego podałem troszkę tańszą wersję.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 23:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Kolego na 100% podłączenie pod kompa,aby nie robić sobie niepotrzebnych kosztów. Ja osobiście co bym zrobił bez wcześniejszego wydawania kasy to: po pierwsze rozłączenie aku na jakieś 10 minut i przeprowadzenie adaptacji krokowca na samej benzynie, tak aby się nauczył niskich obrotów. Po tym zabiegu zapodał bym na gaz i zaobserwował co się zmieni. jeśli na benie pracował by oki, a na gazie zacząłby szaleć do do regulowania mapy na gazie. Pozdrawiam i przepustnice także wyczyść.
Powrót do góry
boro333

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Cze 2011, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Pojechałem na kasowanie błędów do 5 serwisów. W ostatnim serwisie udało mi się połączyć komputer ze sterownikiem. Pan mechanik powiedział że nie da się przywrócić ustawień fabrycznych bo sterownik się zablokował i musi go odesłać do Bielsko Białej, koszt naprawy to 600pln albo żebym kupił komputer czysty i tak też zrobiłem. Kupiłem kompa z aukcji: http://allegro.pl/komputer-fiat-brawa-brava-bravo-marea-1-6-bez-kodu-i1661949982.html i pojechałem odebrać go osobiście. Podłączyłem go, faktycznie zadziałał ale usterka pojawiła się znowu, tyle że trwała kilka sekund, szarpał chwilę ale nie zgasł.
_________________
Boro
Powrót do góry
gadu-gadu
thirtytoo

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 17:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


Przyznam, że ciekawy pan mechanik że od razu wymiana kompa, a te u nas są szczególne:) u siebie kupiłem tester diag i okazało się że poza ABS to nic sprawdzić się nie da(jak bym poczytał na sieci więcej to też bym wiedziałWink że nie), a w bratach z tego samego roku z tym samym silnikiem są inne kompy fcuk
problemów z marchewką bez liku ja przed chwilą założyłem posta bo mam problem z marchewką ale auto zachowuje się na razie inaczej niż twoje,
jeśli gaśnie nie zależnie benzyna czy gaz, a gaz masz na wtrysku czyli inne dysze i zmieniłeś komp i wprowadziłeś po zmianie kompa mapę gazu to pozostają na mój łeb czujniki + krokowy sonda lambda bądź jakaś przebitka w elektryce
ja mam gaz 2 gen wpuszczanej przed przepustnicę i marchewka też zaczęła się palić tak samo na gazie i na benzynie po uruchomieniu silnika, a wystarczy puścić pedał gazu i po chwili gaśnie obstawiam czujnik położenia przepustnicy ale... bez kompa ni rusz
pozdro
FIAT FOR EVER:)
Powrót do góry
robertrog

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16V 1997
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 21:18
Temat postu:

miałem podobne objawy pomogła wymiana cewki zapłonowej


miałem podobne objawy pomogła wymiana cewki zapłonowej po rozgrzaniu,chociaż nie zawsze przestawała działać jedna sekcja
Powrót do góry
boro333

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 09:41
Temat postu:

Sukces!!!


Witam. Wymieniłem czyjnik położenia wału i cudowne ozdrowienie. Pozdrawiam
_________________
Boro
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 12:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mryga MARCHEWA 1.6 16v


W moim przypadku pomogła również wymiana cewki.
A ponieważ mój przypadek również uparty co do podłączenia pod komputer,więc zaczęłam wymieniać w ciemno.Ponieważ wszystko działo się mniej więcej tak jak u kolegi w pierwszym poście,że jak się silnik nagrzeje,więc pomyślałam,że będzie to któryś z czujników temperatury,a że w między czasie i termostat skończył żywot,to wymieniłam termostat z obydwoma czujnikami.Niestety nic się nie zmieniło,a wręcz pogorszyło bo przestała już odpalać ciepła nawet na gazie.Odpaliła dopiero jak przestygła.
Więc skoro Ona mnie tak wzięła to sobie pomyślałam,że jak nic będzie cewka.
Oczywiście Pan diagnosta (od siedmiu boleści) połączył się ze sterownikiem ale błędów już nie umiał zczytać,więc powiedział mi ,że sterownik układy wtryskowego pokazuje błędy i trzeba będzie go wymienić.No to ja mądralińska do Pana,że:
To,żę sterownik pokazuję błędy to ja wiem ,ale ja przyjechałam do Pana,by mi pan powiedział jakie błędy,czego ja mam szukać i jakie kody.Niestety pan diagnosta nic więcej nie umiał mi powiedzieć.Wink
Tak więc na zakończenie moich opowieści :
Żeby jeszcze na sto procent potwierdzić moje przypuszczenie,to pierw zamieniłam cewkę z innego auta i....Bingo.
To było to;)Wolałam pierw zamienić dla stu procentowej pewności,niż zapłacić 170 zł i okazało by się,że nic z tego.
Wymiana banalnie prosta Wink
No to na tym zakończę i mam nadzieję,że wszystkie nasze posty zawarte w tym wątki posłużą dla potomności i rozwiążą ten problem jeszcze nie raz.Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System