Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
syncmaster123

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 16:00
Temat postu:

silniczek krokowy


Cześć mam pytanie, zaniepokojony brakiem mocy w moim Fiacie Bravo 1.2 16V z 99r. na ciepłym silniku oraz czasami skaczacymi obrotami, postanowilem odpiąć kable z silniczka krokowego: żadnego efektu ubocznego nie uznałem obroty utrzymywały sie na poziomie 800 cały czas. Jednakże jak spróbowałem dodawać gazu to auto sie dusiło (jakby łapało co 3 sek. powietrze lewe) i na dodatek zapaliła sie kontrolka wtrysku. Po wpięciu wiazki kabelków wszytsko ok. można spokojnie dodawać gazu i kontrolka wtrysku sie nie świeci. Moje pytanie czy silniczek do wymiany (drogi koszt), jaki ma zwiazek silniczek krokowy z mocą silnika ?? Dzieki z góry za odpowiedzi
Powrót do góry
panterka

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 17

Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V '99
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Sie 2008, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Jak odepniesz silniczek to przepustnica jest ciągle zamknięta, może to ma wpływ na duszenie przy gazowaniu bo odpowiedniej dawki powietrza nie dostaje.

Ja teraz czyściłem u siebie przepustnice, bo już ledwo co odpalał, na razie jest dobrze pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sie 2008, 14:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


pytanie odnosnie czyszczenia przepustnic. moze ktos krok po kroku wytlumaczyc co i jak, z czym do tego trzeba sie zabrac itepe. bo u mnie obroty wahaja sie do ok 1200-1400obr/min. pozatym dosc czesto gasnie na biegu jalowym. a gdy spytalem w sklepie o cene nowej przepustnicy to uslyszalem: okolo 1200pln!!! czy to samemu sie mozna za to zabrac, czy tylko jakis fachowiec moze to zrobic?
Powrót do góry
thomasz222

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno/Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 100 GT + LPG, 1999r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2008, 09:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Widze że masz rocznik '99, także przepustnica zintegrowana z silniczkiem krokowym i czujnikiem położenia przepustnicy, na allegro nówka 470zł ostatnio widziałem 1szt. ale to i tak dużo. Co do czyszczenia, to żaden problem, odkręcasz zacisk gumowego dolotu powietrza i przepustnice masz na wierzchu, są jakieś preparaty które można wpryskiwać na przepustnice podczas działającego silnika itp, ja wyciągnąłem całą i przeczyściłem wd40 i szmatką, niestety do silniczka krokowego nie ma bezpośredniego dostępu, ew można przez szparkę przy przepustnicy wpryskać mu wd40 albo coś podobnego i to tyle. Właściwie jeżeli przepustnica się nie zacina itp to nie ma sensu czyścić. Co do gaśnięcia mam ten sam problem, nadal nierozwiązany.
Powrót do góry
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2008, 15:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


bylem na podlaczaniu do komputera i powiedziano mi ze to wlasnie przez brudna przepustnice gasnie i obroty faluja. na dniach wezme sie za to i napisze spostrzezenia czy pomoglo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Sie 2008, 15:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
syncmaster123

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2008, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Nowe fakty odnosnie mego problemu: auto w przeszłości było na gaz, w kolektorze dolotowym sa wywiercone otwory i wkrecone sruby (róznego rodzaju) może tak do połowy. Jedyny sposob to je zaspawac moze tamtedy dostaje sie lewe powietrze i stad te problemy
Powrót do góry
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2008, 16:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


witam ponownie. przepustnicy niestety nieczyscilem samemu bo jakos niemialem okazji ani czasu. ostatnio postanowilem dac to dla fachowca. no i zajechalem do pewnego mechaniora, powiedzialem ze gasnie, o obrotach itepe, i ze podlaczalem do kompa itepe. no i wysmial i powiedzial ze to bzdura ze sie czysci przepustnice. odeslal jeszcze gdzie indziej. tam jak sie dowiedzieli ze fiat to pozegnali mnie. ludzie! czy ktos moze jest z bialegostoku lub okolic i zna kogos kto sie zajmuje fiatami, kto mnie nieodesle do kogos innego? bo jak nie to zostanie mi tylko aso, a z tego co znam opinie to mi tam powymyslaja, nalicza pieniazkow i pusty z tamtad wyjde. pozdrawaim!
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2008, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


sam sie zabierz za ta przepustnice lub znajdz podrzednego mechanika nie mow objawow a sie zapytaj ile wezmie za czyszczenie przpustnicy... Smile a poznej sie pomysli co to dalej

ogolnie wiesz ja mam ten sam problem jechalem wtryski czyscic to mnie wysmial ze sie tego nie czysci... po czym poszperalem w necie i kazdy zaleca czyszczenie wtryskow jezeli padnie jakis... a pozniej jak trzeba wymiane Smile heheh no tacy mechanic w tym kraju VW GOLF i nic wiecej naprawic nie umieja Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2008, 12:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


no i wlasnie wrucilem z aso! wytlumaczylem problem, opowiedzialem cala historie i pewien diagnostyk stwierdzil ze powinno sie czyscic przepustnice co jakis czas. podlaczyl do examinera, posprawdzal i postanowil przeczyscic przepustnice. okazalo sie ze jest tam tyle nagaru ze mozna by nim zapchac jakas wieksza dziure Very Happy za podlaczenie i przeczyszczenie zapalacilem 'BAGATELA' 120pln Laughing wiec nie taki diabel straszny... puki co mam caly czas 800obrotuw na luzie wiec ksiazkowo! powiedziano mi ze jezeli dalej bedzie cos nietak to zanim sie wymieni caly korpus przepustnicy(prawie 2000pln) wypadalo by sprubowac z wymiana czujnika polozenia przepustnicy koszt okolo70pln. wiec narazie problem z glowy. pozostalo mi jeszcze uporac sie z zanikajacym predkosciomierzem i licznikiem km, ale to juz inny temat. pozdrawiam!!
Powrót do góry
draco00

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Bravo 1.2 16v 2000r. Trofeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 23:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Witam
Też miałem podobny problem z falującymi obrotami. Robiłem chyba wszystko , czyściłem przepustnicę - zero poprawy , regulowałem zamknięcie / otwarcie przepustnicy - zero poprawy aż udało mi sie kupić przepustnicę z alfy chyba 156 1.8 z silniczkiem krokowym za 70 zł !!! przepustnica zupełnie inna ale silniczek dokładnie identyczny - pomogło , ale niestety problem pojawia sie co jakiś czas - sporo regulacji i zabawy.


Pozdo
Powrót do góry
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 10:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


witam ponownie. no niestety problem sie niezakonczyl. w moim przypadku wyczyszczenie przepustnicy dalo to ze wogle niegasnie (przynajmniej od wyczyszczenia niezgasl mi ani razu) wiec chociaz to dobre. niestety obroty dalej faluja o zgrozo nawet do 2tys obrotuw. aczkolwiek jezdzic sie da wiec trza jakos zyc dalej Confused zapewne wymiana potencjometru vel czujnika polozenia przepustnicy da wymazony efekt czyli 800obrotuw STALE! ale jakos niema czasu do aso sie wybrac. czy ktos moze mi powiedziec czy to da rade samemu wymienic, czy to jakas prosta naprawa, czy trza z tym do fachowca? pozdrawiam!
Powrót do góry
draco00

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Bravo 1.2 16v 2000r. Trofeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 18:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


O zgrozo !!!
Czytałem gdzieś FAC dotyczący możliwych problemów z silnikiem bravo i możliwości sprawdzenie po kolei czego trzeba - ZAŁAMAŁEM SIE !!!! Możliwości było chyba z 20 !!!! - tylko do falowania obrotów


Ale i tak 1.2 16v to silnik THE BEST hehe ( HGT też daje rade )
Powrót do góry
draco00

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Bravo 1.2 16v 2000r. Trofeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


O zgrozo !!!
Czytałem gdzieś FAQ dotyczący możliwych problemów z silnikiem bravo i możliwości sprawdzenie po kolei czego trzeba - ZAŁAMAŁEM SIE !!!! Możliwości było chyba z 20 !!!! - tylko do falowania obrotów


Ale i tak 1.2 16v to silnik THE BEST hehe ( HGT też daje rade )
Powrót do góry
boomel

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Wrz 2008, 23:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Witam.
Ja rowniez mam problem zwiazany z obrotami. Mianowicie chodzi o to ze przy zmianie biegu i wysprzegleniu obroty zamiast spadac to wisza w miejscu, a czasem nawet podniosa sie troche (trwa to przewaznie kolo 3 sekund, a potem zaczynaja spadac dopiero). Dodam tylko ze przy odpaleniu na zimnym wskakuje na ok 1,5 -2 tys obrotow powisi troche i schodzi na 800. Prosze o jakas rade. Z gory dzieki za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.
_________________
BRAVO 1.2 16V 2000r.
Powrót do góry
Lukasmnvb

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ślask,okolice Czestochowy
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16v 2002,Punto 1.2 8v 2001,Brava 1.6 16v 99r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) silniczek krokowy


Hey, mam pytanie czy silnik i osprzet silnika w stilo 1.2 16v jest taki sam jak w brawo 1.2 16v,dokladnie chodzi mi o przepustnice zintegrowanym silniczkiem krokowym??:)dajcie jakies fotki tego silnika z brawy:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System