Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinek88

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): 86-300 Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Doblo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 21:48
Temat postu:

Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Witam,

Do końca roku muszę kupić nowego Fiata Doblo. Zastanawiam się nad silnikiem 1.3 czy 1.6 multijet?? Pierwszy raz chce kupić fiata, wcześniej w firmie miałem same kangoory, ale chce z nich zrezygnować. Prosze o pomoc
Powrót do góry
Noname19

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: FIAT Doblo Malibu 1.9
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 17:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Proponuje dizelka 1.9 . Sam mam dobla 1.9 JTD i jestem z niego zadowolony . Kumpel ma kangura 1.6 też dizelek i jest duża różnica. Moim zdaniem zdaniem doblo lepsze Smile
Powrót do góry
mikimor45

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.3 Multijet 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Witam,
Ja obecnie posiadam Doblo z silnikiem 1.3 Multijet, auto sprawuje się rewelacyjnie, mimo że jest autem wysokim, to ten silnik jest jak dla mnie wystarczający. Mam wersję Familly 7 osobową i nawet jadąc w komplecie samochód jest żwawy a przejechane ma prawie 190.000km Smile w każdym bądź razie multijet lubi wysokie obroty.

Polecam Doblo, jeśli ktoś już miał doblo, to będzie chciał mieć następne Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
harrow

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ford courier
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo 1.3 Multijet czy 1.6 Multijet??


Kupiłem 1,6MJ 105km z 107000 przebiegiem. Co prawda przesiadłem się z Forda Couriera czyli przepaść technologiczna ogromna.
Jestem zadowolony.
POwiem tak. Jesli chodzi o silnik to 1,3 maja wady w postaci słabego rozrządu. Owszem jeden przejedzie kilkaset tysięcy km i nic a 2giemu po 60000 przeskoczy łańcuch albo się zerwie.
W każdym razie współpracuję ze szlifierniami głowic i wałów i kiedyś sprzedawałem silnikówke (panewki, tłoki itd...) i z doświadczenia wiem ze 1,3 sa słabsze od 1,6.
Mocowo trochę lipa. Spalanie pewnie podobne. Moj 6,0l Wrocław (czyli korki niebotyczne). Przy rozsądnej jeździe.
Na autostradzie 170km/h to żaden wysiłek na 6 biegu, ale wtedy spala... Wiadomo.
Jedna rzecz , jeśli chcesz żeby to auto wytrzymało długo. NIe używaj go w trybie long life. To marketingowa ściema.
Wymieniaj olej i filtr paliwa częściej niz zaleca producent. JA robie to we wszystkich dieslach jakie mam co 10 000. Dlatego wszystkie maja ponad 300 k przebiegu, nie biora oleju i nic sie z nimi nie dzieje.
Prawda jest taka jak bedziesz dbał to auto sie odwdzięczy, nawet ten 1,3.
Floty kupują te auta , pracownicy nimi jeżdżą jak jeżdżą... i używają w trybie long life. Szlifiernie i sklepy z częściami silnikowymi zacierają ręce.
Ja kupiłem go dla siebie i nikt inny nim nie jeździ. Zobaczę ile wytrzyma przy takiej eksploatacji jaka stosowalem od zawsze dla reszty diesli.

Będziesz zadowolony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System