Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


Wymieniałem linkę w ten weekend. Po wyjściu z grodzi puszczałem wzdłuż koła przy metalowych przewodach, które są pozabezpieczane plastikowymi zaciskami. W tych zaciskach są miejsca na linkę sprzęgła. Jedno nad półośką a drugie przy nadkolu. Później łukiem o 180 stopni do mocowania sprzęgła i regulacja. Ważne jest by taka grubsza opaska gumowa na lince była dokładnie w mocowaniu przy nadkolu.
ps. Zbyt krótko jeżdżę by mówić czy będzie dobrze. Póki nie pękł mi kołnierz na lince jeździło się przyzwoicie.
Foto zrobię nie prędzej niż wówczas gdy się coś skaszani.
Powrót do góry
maciek fifi

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: fiat marea 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


miłem identyczny problem w mojej marei w przeciągu miesiąca zmieniłem trzy linki (jedna poprostu pękła przy zmianie biegów) czwartą kupiłem nie żałując kasy (Włoska) jak narazie prawie rok bez problemu
_________________
fiolek
Powrót do góry
grzeg01

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


...co do linki to niestety tylko orginalna,na podróbkach długo dobrze nie pochodzi i są problemy z montażem.Jeśli ciężko chodzi to trzeba napchać dużo smaru miedziowego,u mnie pomogło.........
Powrót do góry
Zyga111

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


Co do tej linki ja miałem taki motyw miałem słabą mase od
akumulatora więc prad szedł linką sprzegła co powodowało
że linka powoli wtapiała sie w teflon zaczynała cieżko chodzic
i się urywała po kilku dniach. Po zrobieniu porządnej masy
kłopot zniknol na zawszę a linke mam najtańszą .
Powrót do góry
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2009, 21:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


o kurcze nie wpadł bym na to że przez linkę pójdzie masa.. ja tez od paru miesiecy zabieram sie za zrobienie lepszej masy.. dzięki za info!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 29 Sty 2009, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
night4u

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16v 100
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Mechanik nie potrafi założyć linki sprzegła. Twardy pedał.


Witam koledzy. Ostatnio przerabiałem problem linki sprzęgła w mojej marei 1.6. Doszedłem do ciekawych wniosków. Otóż nie zawsze problem szybkiego zużycia linki tkwi w samej jej jakości czy też przepływie ładunków z masy akumulatora. Ja miałem przypadek, że sam mechanik źle zamontował mi linkę i po trzech miesiącach się zerwała. Rzekomo świetny mechanik zapomniał wcisnąć w ścianę grodziową gumowej tulejki chroniącej korpus linki, przez co się przetarła. Drugąlinkę sam przesmarowałem solidnie i zamontowałem. Teraz pedał chodzi leciutko, a nie tak jak poprzednio i mam pewność że nic mi się nie zerwie. Polecam zatem samemu pomajsterkować, roboty niewiele i kasa w kieszeni.
Powrót do góry
gadu-gadu
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 23:16
Temat postu:

problem z linka


witam ja mam ten sam problem z fiat marea weekend 1.8 .pedał powoli opada i mam problem z wrzuceniem biegu, to podciągam i przez chwile ok (dosłownie idealnie) do puki znowu nie opadnie i nie mogę wrzucić biegu i znów podciągam i tak dalej w końcu pedał jest tak twardy ze linka strzela a dokładnie końcówka plastikowa którą zakłada się na pedał.to jest dla mnie wielka nie wiadoma,co robić ?mechanik twierdzi że wina leży po stronie łapy sprzęgła? ,nie wiem co robić samo wyciągniecie skrzyni i sprawdzenie co sie dzieje w środku to koszt ok.300-400 zł a jak się okaże ze wszystko ok.że to nie to, to w plecy 300-400.koleś twierdzi że jest to wina linek są gorszej jakości ,a oryginalnej nie można kupić.pomocy bo wymieniam linki średnio co 10 dni.linka która mi strzeliła jako pierwsza była oryginalna i to strzeliła w pancerzu drut a nie plastik i od tamtej pory mam problem z linką a dokładnie z końców plastikową która pęka...na chłopski rozum mam wrażenie że się naciąga ale to chyba nie możliwe.bardzo proszę o pomoc.dziękuję i pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System