Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halus1995

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecinek
Posiadane auto: fiat ducato, seat toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 13:58
Temat postu:

Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?


cześć mam fiata ducato 3,0 2007r. i chciałbym domontować czujnik temperatury zewnętrznej, na forach czytałem że można tylko kupić czujnik i go zamontować i ze to podobno wystarczy, czy robił ktoś coś podobnego, jeśli tak proszę o pomoc??
Powrót do góry
halus1995

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecinek
Posiadane auto: fiat ducato, seat toledo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 16:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?


ktoś pomoże?
Powrót do góry
progrip

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN
Posiadane auto: MERCEDES W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 13:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?


Kolego halus na początek musisz zakupić czujnik doprowadzić 2 przewody do body computera , te od czujnika są pod podnóżkiem kierowcy z lewej strony wystarczy go zdemontować tam jest kostka która idzie do body trzeba wpiąć 2 piny jak coś mogę dokładnie zrobić ci zdjęcie jakie kolory i w które piny trzeba się wpiąć może akurat u ciebie zadziała.. Ogólnie czytałem , że wystarczy tylko wpiąć i powinno odrazu działać ale niestety u mnie coś nie chce się wyswietlić...
Próbuje temat ogarnąć zmieniłem lusterko posiada 2 kostki dołożyłem przewody podpiąłem do body computera ale temp nadal nie pokazuje.. Ogólnie dołożyłem parę rzeczy , które bez problemu udało się uruchomić po zmianie i dołożeniu odpowiedniej wiązki (tempomat , kierownica multifunkcyjna , elektrycznie składane lusterka , sterowanie centralnym przy drzwiach ) ale niestety z temp nie mogę sobie poradzić i nie wiem gdzie leży problem.. Po odłączeniu i podpięciu klemy - pokaże się opcja ---C* ale temp nie widzi.. jak już przełączysz przy manetce na przebieg lub coś innego wtedy opcja znika.. Szukałem już w Multiecuscan i FES ale niestety nie ma tam opcji aktywacji jedynie chyba serwis może tą opcje aktywować aby nie znikała i pokazywała aktualna temp. Jeszcze jednej rzeczy nie mogę tylko rozwikłać może tam leży problem są 2 przewody , które idą do tego czujnika na oby dwóch zmierzyłem napięcia i na jednym pokazuje około 3v a z tego co zmierzyłem w innym ducato w którym pokazuje temp. (duży wyświetlacz , climatronic )powinno być około 5v na drugim przewodzie wartości się zgadzają tylko , dlaczego na tym jednym są inne ??

Czy masz może miernik przy okazji byś mógł zmierzyć napięcie na przewodach sam jestem ciekawy ile u ciebie się pokaże ? Masz duży wyświetlacz czy mały klima manual ??
Powrót do góry
woźnica

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: DUCATO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 13:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?


Mam ducato 2011 i ten sam problem objawy też te same co kolega progrip . W jednym serwisie byłem i się poddali a inne ,poznańskie, obdzwoniłem i nikt mądrzejszy nie był. W jednym serwisie gość się pochylił nad sprawą i po kilku dniach dostałem info że jedyna możliwość to wymiana body computera (koszt 2tyś.) lub jego jak to określił zhakowanie. Nie wiem na ile to pewne info i kto ewentualnie może to zrobić. Jeśli ktoś coś wie proszę o pomoc
Powrót do góry
Mireczek5

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): piotrkòw trybunalski
Posiadane auto: Fiat Ducato 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 23:29
Temat postu:

witam.


woźnica napisał:
Mam ducato 2011 i ten sam problem objawy też te same co kolega progrip . W jednym serwisie byłem i się poddali a inne ,poznańskie, obdzwoniłem i nikt mądrzejszy nie był. W jednym serwisie gość się pochylił nad sprawą i po kilku dniach dostałem info że jedyna możliwość to wymiana body computera (koszt 2tyś.) lub jego jak to określił zhakowanie. Nie wiem na ile to pewne info i kto ewentualnie może to zrobić. Jeśli ktoś coś wie proszę o pomoc


Zadzwoń do niego 530024124. On pewnie pomoże. Pozdrawiam.
_________________
Lolek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lauek

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 20:24
Temat postu:

Wskazania temp zewnętrznej Fiat Ducato


Można uruchomić wskazania temperatury zewn. na zestawie wskaźników(tylko w wersji comfort nr kat. 1361263080, w wersji modale nr kat.1364958080;1362894080 nie ma takiej możliwości) za pomocą Multiecuscan wykonując PROXI poprzez model Panda 2010. Oczywiście trzeba pamiętać o poprowadzeniu przewodów od czujnika do Body Computera(pin 2 i 3 złącza C, po lewej stronie obok złącza diagnostycznego)
Zrobiłem to w roczniku 2010 (szary Body Comp)
Powrót do góry
wojtf23

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CITROEN JUMPER L3H2 3.0HDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Ducato 2007r. 3,0 ?


A gdzie dokładnie w proxi jest to jakoś opisane???? ja mam jumpera i pytanie czy multiecuscan obsłuży jumpera??? A coś takiego jak lexia niby on obsługuje francuzy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System