Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pupil3

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2008, 20:12
Temat postu:

Problem z odpaleniem rano


Witam
Mam problem z odpaleniem Fiata Pandy 1.2 z gazem. Objawy są nastepujące: po nocy ide odpalić samochód a on odpala i gasnie zaraz po odpaleniu. Pożniej krece kilkanascie razy i po 10 lub 20 razem odpala. Silnik pracuje i za chwilę znów chce zgasnąc więc szybko przełaczam go na gaz i na gazie chodzi bez zaarzutów.Samochód jest odpalany na benzynie. Pożniej przez cały dzień nie ma problemu z odpaleniem auta, pali od draśnięcia.
Pomocy
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2008, 12:59
Temat postu:

Nie odpala...


Kiedyś ktoś już poruszał podobny problem - poradziłem dolanie do benzyny przeczyszczacza STP. Jak już dolejesz to zrób jakieś kilkaset kilometrów TYLKO na benzynie i to najlepiej tak "ile fabryka dała". Wtedy przedmuchasz układ paliwowy - tamtemu ziomkowi pomogło - podobnie jak mnie Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
pupil3

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2008, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Zrobiłem dokładnie to co piszesz i widać znaczącą poprawę co prawda nie zrobiłem kilkaset kilometrów ale po 20 km prrzejechanych z uszlachetniaczem na benzynie samochodzik pali od pierwszego razu. Dzieki za rady pozdrawiam
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Wrz 2008, 09:53
Temat postu:

dodatki ...


A większość ludzi jak usłyszy o dodatkach do paliwa lub oleju "puka się w głowę"... Podobnie jest z ceramizerem do oleju - stosuję go od dłuższego czasu - poprawia osiągi auta, wycisza pracę silnika i najważniejsze: wydłuża jego trwałość. Co przy moim przebiegu 121 tys. kilometrów (pierwsza rejestracja marzec 2005) ma spore znaczenie Wink. Zanim skończę amortyzować auto jako środek trwały w 2010 roku to pewnie w granicach 200 tys będzie miał Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 03 Wrz 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Mi sie robi dokladnie to samo, postoi troche, wystygnie i mam problem z odpaleniem. Mam 1.1 + LPG. Wlasnie przeczytalem o Waszym sposobie i wprowadze to w zycie w najblizszych dniach Smile A moze podpowiecie cos jaki kupic ten uszlachetniacz? Jakiej firmy moze? bo nie znam sie na tym Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Wrz 2008, 17:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Wrz 2008, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


michal_99 napisał:
Mi sie robi dokladnie to samo, postoi troche, wystygnie i mam problem z odpaleniem. Mam 1.1 + LPG. Wlasnie przeczytalem o Waszym sposobie i wprowadze to w zycie w najblizszych dniach Smile A moze podpowiecie cos jaki kupic ten uszlachetniacz? Jakiej firmy moze? bo nie znam sie na tym Smile


STP - znajdziesz go chyba w każdym markecie lub stacji benzynowej. Cena w granicach 15 zł. Taka czerwona butelka z dużym napisem STP. Sposób dawkowania opisany na opakowaniu. Przeczyszcza cały układ paliwowy.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Dzieki za rade, wlalem tego preparatu, zastosowalem go troche mocniej jak jest na opakowaniu. Pojezdzilem kilka dni na benzynie, posmigalem ile fabryka dala i widac duza poprawe Smile
Powrót do góry
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Wrz 2008, 10:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


pomoglo mi ale na krotka mete... jednak to raczej nie wina zabrudzenia ukladu paliwowego... dzis rano juz wogole nie moge zapalic :/ kreci kreci, zaskoczy i zdycha i tak caly czas az wyczerpalem akumulator no i chyba go zaciagne do serwisu bo widze ze nic z tego nie bedzie...
Powrót do góry
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 15:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


witam
moj problem z odpalaniem zostal rozwiazany a przyczyna byla po prostu smieszna... zawinily swiece. Nie sadzilem ze to moga byc swiece bo przy 60 tys robilem przeglad w ASO i mieli mi je wymienic... Mysle ze mnie oszukali i nie zrobili tego i jezdzilem na tych ktore zalozylem przy 40 tys. Teraz mam 82. Wymienili mi swiece, cos tam jeszcze mechanik mowil ze wyczyscil i samochod pali idealnie, zadnych skokow itp przy zimnym silniku. Rano po nocy praktycznie pali od drasniecia.
Teraz juz wiem na przyszlosc ze jesli tylko silnik dziwnie sie zachowuje (zimny) to nalezy zaczac od swiec...
pozdrawiam
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


michal_99 napisał:
witam
moj problem z odpalaniem zostal rozwiazany a przyczyna byla po prostu smieszna... zawinily swiece. Nie sadzilem ze to moga byc swiece bo przy 60 tys robilem przeglad w ASO i mieli mi je wymienic... Mysle ze mnie oszukali i nie zrobili tego i jezdzilem na tych ktore zalozylem przy 40 tys. Teraz mam 82. Wymienili mi swiece, cos tam jeszcze mechanik mowil ze wyczyscil i samochod pali idealnie, zadnych skokow itp przy zimnym silniku. Rano po nocy praktycznie pali od drasniecia.
Teraz juz wiem na przyszlosc ze jesli tylko silnik dziwnie sie zachowuje (zimny) to nalezy zaczac od swiec...
pozdrawiam


Złodzieje - mój ojciec też tego doświadczył...w ASO Ganinex Katowice ukradli mu olej który dał w bańce na wymianę a starego nawet nie wymienili... Dobrze że sprawdziliśmy - jeździłby na starym... opisz dokładnie gdzie Cię "orżnęli" - trzeba tępić złodziei !!!
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
Sevir

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olesno / Opole
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 20:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


powiem tak.

Też miałem taki problem z odpalaniem. Po dłuuuższym czasie szlag mi trafił pompe paliwową. Od wczoraj mam nową i samochód pali jak złoto...
_________________
Fiat Panda 1,1 2004r LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 15:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


U mnie to byly swiece i teraz tez pali jak zloto. Mam nadzieje ze mi nie padnie teraz pompa Smile a co do mojego ASO to bylo w Kielcach ale i tak to juz nie ma znaczenia bo ta firma juz nie istnieje.
Powrót do góry
pupil3

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 20:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Ten uszlachetniacz pomógł tak jak piszecie na któtka mete. Samochód nadal nie chce palić. Czasami sdarza sie tak ze ide po nocy i nie chce odpalic w ogole. Próbowałem juz róznych rzeczy. Wymieniona listwa wtryskowa i samochód nie odpalił, wymienione cewki tez nie odpalił, złozyłem wszystko i po jakims czasie namyslił sie i zapalił. No wiec dalej zaczałem szukac co to moze byc wymieniłem pompke z całym koszyczkiem bo podobno tam jest jakis układ który steruje cisnieniem i nie chce odpalic znów zacząłem krecic i sie po czasie namyslił i zapalił pozniej jeszcze wymieniłem zaworek na powrocie paliwa bo powiedzieli ze to jest tego wina i jeden dzien zapalił a teraz znów nie pali. Normalnie mam juz dosc tego samochodu. CZy myslicie ze to wina swiec??Jutro wymienie i zobaczymy czy zapali. Mad Mad
Powrót do góry
michal_99

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 LPG 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


Ja pisalem wczesniej tez o tym problemie. Moim zdaniem powinienes zaczac od swiec. Ja osobiscie nie znam sie za bardzo na tych sprawach ale gosc ktory zakladal mi gaz ostrzegal mnie ze swiece sa bardzo wazne i zebym pilnowal tego bo bedzie problem. Ja to oczywiscie to olalem. Jak juz mi wcale nie chcial zapalic zaprowadzilem do mechanika, jeden dzien mu zajelo szukanie przyczyny (cewki, przewody, itd). W koncu mowie do niego zeby zmienil swiece a on ze smiechem ze "napewno to nie swiece". No ale w koncu zmienil te swiece, samochod odpalil. Zdarzylo mi sie to jakies 1,5 miesiaca temu. Od tego czasu pali codziennie idealnie. Jak juz cos bedziesz wiedzial to napisz czy pomoglo. Tyle bylo problemu a cala naprawa kosztowala mnie chyba 100zl.
pozdr
Powrót do góry
pupil3

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Problem z odpaleniem rano


No niestety wymieniłem swiece, jest nowa pompka z całym płueaniek nowy zawór na przelewie i nie mam zadnej róznicy. Jak ma kaprys to zapali jak nie ma to nie pali. Byłem dzis na komputerze i nic nie wyazało, podobno nie ma zadbych błedów, klijent mi powiedeział ze przy jezdzie na gazie rozprogramowuje sie mapa paliwowa która steru komputer i daje za mało paliwa przy rozruchu. Co o tym myślicie??
Macie jakies rady??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

36 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System