Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Spadają obroty silnika na 5 biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szantymaniak

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1e
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 20:40
Temat postu:

Spadają obroty silnika na 5 biegu


Witam wszystkich, mam taki problem z moim Uno r.2000 . Samochód jak jedzie na 5 biegu przy 80 km/h traci moc i obroty silnika spadają do 50 km/h i jak przerzucę na 4 - jakoś jedzie ale do 80 km/h nie mogę już się rozpędzić. Jak zaczynam wjeżdżać pod górkę nawet niedużą robi się masakra , znów obroty spadają i prędkość max. 30-40 km/h . Zmieniłem na nowe - świece , przewody elektryczne, silniczek krokowy , wszystkie filtry (olej,paliwo,powietrze), czujnik w korbowodzie i ten drugi czujnik obok (nie pamiętam od czego ale się razem uzupełniają),wszystkie paski, uszczelkę pod głowicą.Tankuję do pełna paliwo ultimate i nic nie zmienia się. Trafia mnie już szlag , ręce mi opadają i nie wiem co jest i mechanik też nie wie. Może ktoś z użytkowników miał taki problem i wie co może być .Bardzo proszę o kontakt. Wink
_________________
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Spadają obroty silnika na 5 biegu


A sprawdzałeś hamulce? Zapieczone tłoczki i trzymający ręczny to w uniakach norma (są podobne objawy z brakiem mocy) Zobacz czy koła są ciepłe po jeździe.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
szantymaniak

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1e
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Spadają obroty silnika na 5 biegu


Dziękuję , jutro jeszcze to sprawdzę , bo jestem umówiony z mechanikiem. Napiszę jak rezultaty. Dziś wstępnie patrzył stwierdził jeszcze ,że może jest niewymiarowy oring pod filtrem powietrza nad gaźnikiem i łapie lewe powietrze i to może być przyczyną.Jutro zmienię ten oring i sprawdzę hamulce. Jutro wieczorkiem opiszę , jak działa. Jeszcze raz dziękuję.
_________________
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 00:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Spadają obroty silnika na 5 biegu


zwłaszcza sprawdź przednie hamulce...
uważaj z dotykaniem obręczy,bo możesz stracić skórę na rękach od poparzeń....
tarcze potrafią się rozgrzać do czerwoności...
jeśli klocki nie odbijają od tarczy,to może być wina zapieczonego tłoczka jak również spuchniętych gumowych przewodów hamulcowych...
ciekawe jeśli tracisz moc...i wtedy wysprzęglisz w tym czasie bieg i dodajesz gazu....czy auto wchodzi na obroty...???
jeśli wchodzi to wygląda że silnik oki,a autko zwalnia,to wina prawdopodobnie blokujących się hamulców..
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
szantymaniak

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1e
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 17:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Spadają obroty silnika na 5 biegu


Witam, hamulce zmieniłem na nowe przód i tył . Auto dzisiaj ruszyło ale:
- przestało odpalać za pierwszym razem ( za 3-4 ) działa.
- wczoraj jechałem jeszcze 90 i na piątym biegu spadały obroty a dzisiaj to już masakra max 70 i co chwila spadały, musiałem się zatrzymać zgasić auto i odpalić ponownie i dopiero ruszał , ale po chwili szarpał dusił się i znów spadały obroty, ledwo dojechałem do warsztatu , a jak była jakaś górka to stawał zupełnie. Tak jak by dostawał za mało paliwa ale znów przejechałem trasę 9 km to mi full paliwa zeżarł, mechanik powiedział dziś inny że może być jeszcze problem z serwem lub z zaworkiem dozującym paliwo do pompki. Już mi ręce opadają . Na wtorek jestem umówiony na komputer do serwisu fiata zobaczymy co wykaże. Na razie mam go dosyć.
_________________
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 17:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System