Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 20:56
Temat postu:

Naszpikowany pseudo elektroniką


Witam ponownie użytkowników GP jednak tym razem nie w humorze...
Jak dotąd zachwalałem swojego kropka ale czas najwyższy na duży negatyw dla tego modelu i nie z powodu awarii która go unieruchomiła tylko z powodu nieznanej ilości jakiś niepotrzebnych czujników które bez potrzebnie unieruchamiają pojazd....

Opiszę po kolei od czego się zaczął problem i liczę na konkretną odpowiedź bo mam już dość płacenia za niewiedzę niektórym daremnym jak oni się nazywają (serwisantami-mechanikami złotymi rączkami samochodowymi)..

Zaczęło się od kontrolki oświetlenia tablicy rejestracyjnej.Jedna lampka się paliła druga nie.Na wyświetlaczu pojawił się komunikat (sprawdź oświetlenie tablicy r...)..Ok sprawdziłem,spaloną żarówkę wymieniłem,komunikat znikł.Na drugi dzień padł akumulator ( tak przynajmniej myślałem) wymieniłem na nowy-super kolejne kilka lat na relaksie Smile A tu zonk! i kłopoty,które do dziś ograniczają moje poruszanie się po drogach..
Akumulator żył 3 dni i zdechł Sad po naładowaniu kolejne dwa dni i klops.Znaczy nie ma ładowania.Podjechałem do magika od elektryki sprawdził i potwierdził o doskonałym wręcz ładowaniu (?) do dziś nie rozumiem tych parametrów ale ok..W trakcie jazdy padł bezpiecznik silniczka wycieraczek i już wiedziałem,że to nie koniec moich kłopotów..
Nie będąc fachowcem od elektroniki zaraz spostrzegłem,że mam kreta w aucie który podbiera mi prąd ale co za jeden i gdzie go szukać?? Do dziś nie znalazło odpowiedzi kolejnych dwóch elektryków (żenada!!)..
Auto pozostawiłem na tydzień pod blokiem bo nie miałem ochoty go spalić z nerwów Smile...Nieoczekiwany wyjazd zmusił mnie do naładowania kolejny raz akumulatora w domowej kuchni ( nie ma to jak gotowanie obiadu z akumulatorem za plecami Smile )..Wsiadam do samochodu podpinam aku i co słyszę?? ślizga mi rozrusznik nie można odpalić silnika,kolejne przekręcenie stacyjki słychać tylko jakiś delikatny pisk pod samochodem później cisza.........

I kolorowo jak na święta w moim kropku zrobiło się Smile szczególnie na wyświetlaczu Smile Kontrolki od ABS ,silnik z kłódką itp... i piękne życzenia od kropka w moim kierunku pod tytułem :

Kontrola układu kierowniczego wspomagania
ABS nie do dyspozycji
Awaria EBD zobacz instrukcję...

Najciekawsze to ostatnie (zobacz instrukcję) Jaką tą która jest dostarczona wraz z kupnem samochodu? Więcej bym wyczytał z ust mechanika który załamuje ręce jak słyszy tę przypadłość..Każdy mądrze odpowiada jak słyszy tylko o jednym z przypadków ale jak słyszy to co i wam napisałem nie wie gdzie leży problem.Szczególnie jak wie,że za jego poszukiwania dziury w całym nie zamierzam ponosić kosztów..
Jednoznaczna odpowiedź i natychmiastowe wyeliminowanie usterki płacę z bonusem a tu słychać może to przyczyna tego,może tamtego ale pewności nie ma i za każdy detal który jest zbędny a kupiony przez pseudo mechanika muszę płacić Ja więc sami rozumiecie że można się bardzo zdenerwować...


Mam nadzieję,że pomożecie Smile

Pomożecie ?

Pozdrawiam hi hi...
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
abel

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): elk
Posiadane auto: GP 1.4 8v
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


Dziwie się ze elektrycy nie potrafią znaleźć obwodu który kradnie prąd . wystarczy wpiacw szereg miernik z akumulatorem nastawionym na A , obserwować wskazania miernika następnie wyjmować bezpieczniki .w ten sposób można wykluczyć te obwody które są ok Można tez trafić na ten obwód który kradnie prąd .
Część obwodów nie ma swoich bezpieczników np św pozycyjne ale taki obwód sprawdzisz włączając te światła i porównując wskazania na mierniku licząc moc żarówek można porównać czy prąd się zgadza .
Nie napisales co za silnik siedzi w aucie
Może masz jakieś radio które ciągnie z akumulatora .w poprzednim aucie radio bajeranckie tez posadzilo mi aku pobierając na wyłączonym 0.3A
GP pobierać powinno ok 0.06 A gdy stoi ..
Z ta druga częścią postu tj problem z odpaleniem ,może to być banal w postaci przerwanego przewodu masowego pomiędzy buda auta a silnikiem ,pomachaj tym kablem bo może wisieć na kilku wloskach
Podokrecaj przewody masowe na klemach itp i plusowe
Temat jest ciekawy ,sam bym z chęcią się pogrzebał .
Ale każdy upływ prądu jest poważny bo może skaczyc się pożarem.
Zdejmij skrzynkę bezpieczników obejrzyj przewody tam biegnące . przewody w przelotce klapy bagażnika lubią się niszczyć gdy zniszczy polanie się przewód od spryskiwacze
_________________
jak będę umiał pomóc na pewno pomogę
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 22:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


Nie narzekaj na samochód i czujniki bo nie one są powodem kłopotów tylko Twoja nieznajomość rzeczy i pseudomechanicy papraki nieudolne.
Jak zwykle ta elektronika diabelskie wynalazki.
Jakbym słyszał te teksty: ".... o panie tam je komputer a to wszystko pier.d..li, te cholerne komputery porobili panie i tera nic nie da naprawić..."
Przypadkiem nie wjechałeś w kałużę i od tego czasu problemy?
Odłączyć obwody i szukać gdzie pobiera prąd.
A któryś paprak pomierzył czy alternator nie ma zwartej diody przez którą płynie prąd rozładowujący aku lub uszkodzonego uzwojenia?
Oczywiście trzeba sprawdzić prąd ładowania, rozrusznik, radio, żarówkę w bagażniku, schowku, alarm, woda w lampach, centralki.
Zaopatrz się w specjalistyczny komplet do mycia i konserwacji styków.
Trzeba to pomyć osuszyć zakonserwować, poprawić styki.
W moim Stilo na początku posiadania też kiedyś gmerając rozładowałem akumulator, kiedy przyszło do odpalenia, rozrusznik ani drgnął tylko na desce dyskoteka kontrolek i błędów.
Głupcy z ASO chcieli mi wysłać lawetę po samochód bo nikt rzekomo nie wiedział co mogło się popsuć.
Wyjąłem aku z innego auta i czary zniknęły jak po pokropku egzorcysty

Laughing
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


petarda dobrze pisze .temat alternatora podsysającego prąd z akumulatora jest z reguły pomijany przez "elektryków "różnej maści, a potrafi występować w fiaciorach dość często.I jeszcze jedno ,potrafi to występować nieregularnie tzn.że niekoniecznie jest to widzialne po jednokrotnym podłączeniu miernika.
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


Dziś kropek został podpięty pod komputer z programem FiatEcuScan niestety brak komunikacji z silnikiem co może być powodem?
Skasowano dwa błędy nie dotyczące konkretnego problemu..
Może wiecie co jest powodem braku komunikacji z silnikiem cały czas kiedy próbowano się połączyć z silnikiem wyskakiwał komunikat brak łączności o nr ???????? nieprawidłowe ISO.
Jak pozbyć się tych komunikatów,które wyświetlane są na ekranie?

Może macie inny bardziej dopracowany program do diagnostyki?Proszę tylko o jego nazwę może zainwestuję w niego i po godzinach zajmę się tego typu usterkami bo temat spokoju mi nie daje..
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 17:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 19:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


A inny Fiacik daje się poprawnie pod to samo podpiąć?
Porty komputera, brak zainstalowanej poprawki net framework, może system operacyjny, gdzieś czytałem że najlepszy jest Windows XP, może sam kabelek, sterowniki "pogryzły" się, albo konflikt na przerwaniach.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 18:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


Dziś zaopatrzony w ciężką kawalerię zawitałem u mojego wroga GP Smile

Komputer,program i interfejs to moja broń Smile...
Zadałem mu cios elektroniczny by przemówił ludzkim głosem Smile to tak żartobliwie..
Diagnozowałem swojego kropka przeszło 4h i ma dużo problemów związanych z samym sobą a poważnie to proszę was o listę kodów błędów jakie istnieją..Szukam w google ale nie bardzo mogę się odnaleźć w śród tylu tematów..
Oczywiście można oddać auto do serwisu jednak z tymi serwisami jest różnie i mam niemiłe doświadczenia więc sam szukam gdzie leży problem..

Jedne z poważniejszych błędów ,które się wyświetlają są takie:
BŁĄD:
U1701
B1009
C1212
U0126

Istnieje lista błędów wraz z odpowiedziami? myślę,że na pewno ale gdzie jej szukać??

Proszę o wskazówki jeżeli można Smile

Dzięki i pozdrawiam serdecznie
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 16 Mar 2014, 12:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


http://fiatklubpolska.pl/diagnostyka-interfejsy-kody-bledow-500/kody-eobd-fiat-10730/
Tam masz chyba wszystko...
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 17:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Naszpikowany pseudo elektroniką


Tak dzięki Smile znalazłem to dzień wcześniej i naprawdę dobra lektura...

Przeszukując fora dotyczące podobnych problemów natknąłem się na stronę włoską gdzie opisany jest problem a raczej jeden z problemów,który jest identyczny do mojego a mianowicie sprawdzenie skrzynki bezpieczników na wypadek pojawienia się w niej wody..
I rzeczywiście..Demontując skrzynkę znajdującą się w komorze silnika i odpinając jedną z trzech kostek na dłoń wylała się woda nie dużo ale ręka była mokra..
Mam pytanie może głupie ale podczas demontażu nie chcę zniszczyć i dołożyć sobie niepotrzebnych kosztów..
Skrzynka wymontowana,bezpieczniki również i co dalej? ma na każdej ze stron po dwa zaczepy,żadnych śrub czy nakrętek jednak nie daje się wymontować środka pomimo podważenia zaczepów i delikatnego wypychania pinów..
Jeżeli macie radę lub sprawdzone już operację bardzo proszę o pomoc bo dostanie się do środka wydaje się bardzo skomplikowane..

Czekam na szybką odpowiedź
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System