Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
munitalp

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Hiena '98 1,4; Seat Toledo II '03 1.9 TDI 110KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 00:40
Temat postu:

Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Witam, chciał bym się zapytać czy ktoś może montował podgrzewacze wody w swoich Siena'ch lub Palio?, trochę czytam ostatnio o tym i myślę nad kupnem/zrobieniem (schematów w sieci pełno, a małe zaplecze warsztatowe mam) głównie chodziło by mi o dogrzanie cieczy,(30-40*C) głównie aby szybciej było ciepło w kabinie, oraz aby hiena szybciej przełączyła się na LPG.
Pytam bo jest dużo rodzajów, różnią się głównie ilością świec żarowych (od jednej do czterech sztuk), domyślam się że przy 4 świecach alternator 75A nie wytrzyma, albo jak nie on to prędzej akumulator.
Domyślam się również że nie nadaje się to na krótkie trasy również z powodu dużego obciążenia aku/alternatora.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Zamontuj,ale tylko taki zasilany z 230V . Najlepiej zadbać o sprawny układ chłodzenia (termostat) i zdrowy parownik do gazu- nie będzie szarpać nawet jak przełączysz na gaz od razu po odpaleniu.
Powrót do góry
munitalp

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Hiena '98 1,4; Seat Toledo II '03 1.9 TDI 110KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 16:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Przełączanie z LPG mam z automatu i też jak na razie nic nie szarpie podczas przełączania, z 230 to dodatkowo bym musiał zamontować przetwornice, ogólnie chciałem zapytać czy ktoś takie coś montował w swoich benzyniakach z LPG.
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Jeżeli chodzi o szybkie przełączenie na LPG to zamiast czujnika temperatury parownika wsadż rezystor symulujący temperaturę np.35 C i masz temat załatwiony.Wtedy to Ty decydujesz kiedy chcesz przełączyć na LPG.Jeżeli chodzi o ogrzewanie to ja w swoim Palio mam na dobrym poziomie i nie widzę sensu montażu dodatkowej grzałki.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
piotrek1601

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Seat Leon I / 1.9 TDI 110
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Cytat:
Jeżeli chodzi o szybkie przełączenie na LPG to zamiast czujnika temperatury parownika wsadż rezystor symulujący temperaturę np.35 C i masz temat załatwiony.Wtedy to Ty decydujesz kiedy chcesz przełączyć na LPG

Bezsens cokolwiek motować. Chcesz aby przełączał przy niższej temp. to wystarczy ustawić niższy próg w sterowniku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Podgrzewacz cieczy chłodzącej/grzejącej - ktoś montował?


Podgrzewanie cieczy fajna sprawa, jeszcze lepsza kiedy można to zrobić na postoju przed uruchomieniem silnika.
Musisz liczyć się z koniecznością zamiany alternatora na mocniejszy, podgrzewacz kilka ładnych amperów bierze, przy krótkich trasach, szczególnie miejskich gdzie alternator nie osiąga obrotów dających pełną wydajność może wystąpić deficyt zasilania na pokładzie.
W swojej instalacji, kiedy jeszcze bawiłem się w LPG, miałem układ przełączający po przekroczeniu określonych obrotów silnika niezależnie od temperatury, przy mrozach przełączałem na sterowanie ręczne i jechałem dłużej na benzynie.
Aby przyspieszyć nagrzewanie zasłaniałem grill i pół chłodnicy, zresztą grill w dieslu zimą też mam zasłonięty.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System