Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 11:31
Temat postu:

Nagrzewnica słabo grzeje


Kupiłem kropka 1.2 16v i wszystko by było ok jakby lepiej grzał pierwsza rzeczą jaką uczyniłem była wymiana termostatu bo temperatura spadała podczas jazdy. Ale teraz temperatura nie spada a w aucie nie jest cieplej. oto co spostrzegłem rury zasilające nagrzewnicę są gorące do odpowietrznika, a za: zasilająca jest gorąca, a powrót letni. Mnie chyba czeka wymiana nagrzewnicy bo płukanie nic nie pomogło dalej słabo grzeje przy , tylko jaką mam w aucie nagrzewnice? tę drogą valeo czy jest jakiś sposób jak to sprawdzić? dodam że nie mam klimy i filtra

może jakieś sugestie ??? Idea
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 15:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


nasuwają się dwa pytania...
czy układ porządnie odpowietrzyłeś...?
czy cięgno otwarcia zaworu nagrzewnicy i sam mechanizm otwarcia działa prawidłowo...?
to wygląda,na niedomaganie któregoś z tych dwóch punktów...
pozdro Cool
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


Punto nie posiada zaworu nagrzewnicy więc to można pominąć. W jakim stanie są łopatki pompy wody? bywały plastikowe i może masz połamane
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 09:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


jeśli chodzi o odpowietrzenie to chyba dobrze czyli wykręciłem odpowietrzniki zalałem płynem najpierw przelał się na chłodnicy zakręciłem a potem na układzie nagrzewnicy po zagrzaniu ( otwarciu termostatu) jeszcze raz odpowietrzyłem. Pompę wymieniłem 300km temu z rozrządem wirnik aluminiowy. Znalazłem jeszcze jeden objaw jak wysoko kręcić silnik powyżej 3 tyś to lepiej grzeje. Wczoraj wbiłem się za nagrzewnicę i odkręciłem osłonę rurek i stwierdziłem że mam nagrzewnicę oczywiście Twisted Evil Valeo , kupiłem specyfiki typu kret domestos i zaleje ją na noc jak to nie pomorze to wymiana
Powrót do góry
gadu-gadu
grabers

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: fiat punto IIFL 1.2 8v2004,Chevrolet Cruze 1.8LT HB
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


U mnie w puncie od nowości rewelacji z ogrzewanie nie ma. Przy wiekszych mrozach temperatura silnika spada przy jeździe i jeszcze jak się dmuchawę włączy na wysoki poziom to dodatkowo jest odbierana temp z sillnika. Można to zaobserwować na wskaźniku.Przy niskich obrotach ciecz nie ma dobrego obiegu i dopiero po dodaniu gazu widać jak temp spada. Na większe mrozy zasłaniam pół chłodnicy kartonem bo jest dobry dostęp, a na duże mrozy całą chłodnicę.To bardzo usprawnia zatrzymanie temp silnika .Mówią że nie potrzeba bo od tego jest termostat ale wyprubujcie a sami zobaczycie jaka jest róznica.Tylko nie ugotujcie silnika.Najlepiej grzeje na kratkach na pierś, na szybę gorzej a na nogi już zupełnie lipa. Przy mrozach stosuję nawet 3 prędkość wentylatora. Mam porównanie z astra i i chevrolet cruze. Oba te auta grzeją znacznie lepiej, pewnie nagrzewnica tam jest większa.Miałem Fiata Albeę i tez podobnie jak w puncie szału nie było. Włoskie auta tak mają - sa produkowane na inny klimat i przy dużych mrozach wydajności nie ma.Trzeba z tym żyć i jakoś sobie radzić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 09:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


grabers napisał:
U mnie w puncie od nowości rewelacji z ogrzewanie nie ma. Przy wiekszych mrozach temperatura silnika spada przy jeździe i jeszcze jak się dmuchawę włączy na wysoki poziom to dodatkowo jest odbierana temp z sillnika. Można to zaobserwować na wskaźniku.Przy niskich obrotach ciecz nie ma dobrego obiegu i dopiero po dodaniu gazu widać jak temp spada. Na większe mrozy zasłaniam pół chłodnicy kartonem bo jest dobry dostęp, a na duże mrozy całą chłodnicę.To bardzo usprawnia zatrzymanie temp silnika .Mówią że nie potrzeba bo od tego jest termostat ale wyprubujcie a sami zobaczycie jaka jest róznica.Tylko nie ugotujcie silnika.Najlepiej grzeje na kratkach na pierś, na szybę gorzej a na nogi już zupełnie lipa. Przy mrozach stosuję nawet 3 prędkość wentylatora. Mam porównanie z astra i i chevrolet cruze. Oba te auta grzeją znacznie lepiej, pewnie nagrzewnica tam jest większa.Miałem Fiata Albeę i tez podobnie jak w puncie szału nie było. Włoskie auta tak mają - sa produkowane na inny klimat i przy dużych mrozach wydajności nie ma.Trzeba z tym żyć i jakoś sobie radzić.


Już problem rozwiązałem wymieniłem nagrzewnice kosztowało mnie siedem godzin lajtowej pracy tamta nagrzewnica była zatkana tyle kamienia co widziałem w tamtej, to mam wrażenie że poprzedni właściciel jeździł tylko na wodzie ale teraz z otworów bije tylko gorące powietrze i na razie wszystko ok Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia


FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System