Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 11:31
Temat postu:

Nagrzewnica słabo grzeje


Kupiłem kropka 1.2 16v i wszystko by było ok jakby lepiej grzał pierwsza rzeczą jaką uczyniłem była wymiana termostatu bo temperatura spadała podczas jazdy. Ale teraz temperatura nie spada a w aucie nie jest cieplej. oto co spostrzegłem rury zasilające nagrzewnicę są gorące do odpowietrznika, a za: zasilająca jest gorąca, a powrót letni. Mnie chyba czeka wymiana nagrzewnicy bo płukanie nic nie pomogło dalej słabo grzeje przy , tylko jaką mam w aucie nagrzewnice? tę drogą valeo czy jest jakiś sposób jak to sprawdzić? dodam że nie mam klimy i filtra

może jakieś sugestie ??? Idea
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 15:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


nasuwają się dwa pytania...
czy układ porządnie odpowietrzyłeś...?
czy cięgno otwarcia zaworu nagrzewnicy i sam mechanizm otwarcia działa prawidłowo...?
to wygląda,na niedomaganie któregoś z tych dwóch punktów...
pozdro Cool
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


Punto nie posiada zaworu nagrzewnicy więc to można pominąć. W jakim stanie są łopatki pompy wody? bywały plastikowe i może masz połamane
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 09:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


jeśli chodzi o odpowietrzenie to chyba dobrze czyli wykręciłem odpowietrzniki zalałem płynem najpierw przelał się na chłodnicy zakręciłem a potem na układzie nagrzewnicy po zagrzaniu ( otwarciu termostatu) jeszcze raz odpowietrzyłem. Pompę wymieniłem 300km temu z rozrządem wirnik aluminiowy. Znalazłem jeszcze jeden objaw jak wysoko kręcić silnik powyżej 3 tyś to lepiej grzeje. Wczoraj wbiłem się za nagrzewnicę i odkręciłem osłonę rurek i stwierdziłem że mam nagrzewnicę oczywiście Twisted Evil Valeo , kupiłem specyfiki typu kret domestos i zaleje ją na noc jak to nie pomorze to wymiana
Powrót do góry
gadu-gadu
grabers

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: fiat punto IIFL 1.2 8v2004,Chevrolet Cruze 1.8LT HB
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


U mnie w puncie od nowości rewelacji z ogrzewanie nie ma. Przy wiekszych mrozach temperatura silnika spada przy jeździe i jeszcze jak się dmuchawę włączy na wysoki poziom to dodatkowo jest odbierana temp z sillnika. Można to zaobserwować na wskaźniku.Przy niskich obrotach ciecz nie ma dobrego obiegu i dopiero po dodaniu gazu widać jak temp spada. Na większe mrozy zasłaniam pół chłodnicy kartonem bo jest dobry dostęp, a na duże mrozy całą chłodnicę.To bardzo usprawnia zatrzymanie temp silnika .Mówią że nie potrzeba bo od tego jest termostat ale wyprubujcie a sami zobaczycie jaka jest róznica.Tylko nie ugotujcie silnika.Najlepiej grzeje na kratkach na pierś, na szybę gorzej a na nogi już zupełnie lipa. Przy mrozach stosuję nawet 3 prędkość wentylatora. Mam porównanie z astra i i chevrolet cruze. Oba te auta grzeją znacznie lepiej, pewnie nagrzewnica tam jest większa.Miałem Fiata Albeę i tez podobnie jak w puncie szału nie było. Włoskie auta tak mają - sa produkowane na inny klimat i przy dużych mrozach wydajności nie ma.Trzeba z tym żyć i jakoś sobie radzić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Roberto009

Dyskutant



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Brava 1.4 12V Punto 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 09:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Nagrzewnica słabo grzeje


grabers napisał:
U mnie w puncie od nowości rewelacji z ogrzewanie nie ma. Przy wiekszych mrozach temperatura silnika spada przy jeździe i jeszcze jak się dmuchawę włączy na wysoki poziom to dodatkowo jest odbierana temp z sillnika. Można to zaobserwować na wskaźniku.Przy niskich obrotach ciecz nie ma dobrego obiegu i dopiero po dodaniu gazu widać jak temp spada. Na większe mrozy zasłaniam pół chłodnicy kartonem bo jest dobry dostęp, a na duże mrozy całą chłodnicę.To bardzo usprawnia zatrzymanie temp silnika .Mówią że nie potrzeba bo od tego jest termostat ale wyprubujcie a sami zobaczycie jaka jest róznica.Tylko nie ugotujcie silnika.Najlepiej grzeje na kratkach na pierś, na szybę gorzej a na nogi już zupełnie lipa. Przy mrozach stosuję nawet 3 prędkość wentylatora. Mam porównanie z astra i i chevrolet cruze. Oba te auta grzeją znacznie lepiej, pewnie nagrzewnica tam jest większa.Miałem Fiata Albeę i tez podobnie jak w puncie szału nie było. Włoskie auta tak mają - sa produkowane na inny klimat i przy dużych mrozach wydajności nie ma.Trzeba z tym żyć i jakoś sobie radzić.


Już problem rozwiązałem wymieniłem nagrzewnice kosztowało mnie siedem godzin lajtowej pracy tamta nagrzewnica była zatkana tyle kamienia co widziałem w tamtej, to mam wrażenie że poprzedni właściciel jeździł tylko na wodzie ale teraz z otworów bije tylko gorące powietrze i na razie wszystko ok Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System