Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Numer uNo

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 18:01
Temat postu:

Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Zamierzam kupić na wiosnę auto. Wybór jak na razie padł na Bravę.
Kilka pytań.
1. Wszędzie piszą, że Bravo ma kłopoty z wieloma rzeczami... Czy to prawda? Miałem Punto, Uno i ni jak mają się te opinie... Wymiana zawieszenia czy klocków ham. to normalka... Niektórzy dopisują to jako usterki... litości!
Punto i Bravo to pewno dość podobne bryczki, z podobnym osprzętem więc jeżeli Bravo ma się tak jak Punto to biorę od razu.
2. Czy w bravo siedzisz jak "w aucie" Laughing W kropce siedziałem jak na krzesełku Laughing Czy jest niżej niż w punto?
3. Czy ktoś może mi podać tabelkę z osiągami poszczególnych silników? Nigdzie nie mogę znaleźć prawdziwych...
4. Jak wypadają ceny Brav? Najlepiej z silnikami 1.4 1.6 (1.2 było by bosko ale trzeba dużo wyłożyć, pewnie ok 9k a tyle nie mam Sad )
5. Czasami widzę, zegary półkoliste i okrągłe... Czy to zależy od jakiejś wersji? Bo widzę, że rocznik nie ma wpływu (te z 2000r wszystkie miały okrągłe ale niektóre starsze też)...
6. Kierownica... Czy jeżeli w aucie np. z 97r kierownica jest taka jak w bravku po lifcie (chyba 99 albo 00 r) to to normalne? Podobna sprawa jak z zegarami...
7. Obecnie mam golfa 3 (lipa, nie podoba mi się Wink ) Czy Bravo jest podobnej sztywności co golf? Punciak skakał po drodze jak głupi Laughing Może Bravo lepiej się trzyma drogi Crying or Very sad Domyślam się, że bravo więcej waży.
Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


1. jak dla mnie tutaj reguły nie ma, jak sie jezdzi to sie psuje :] wiadomo wymienia sie glownie materialy eksploatacyjne jednak zdazaja sie trudniejsze przypadki. z wieloma rzeczami mozna sobie poradzic samemu jednak gdy pojawia sie problem z silnikiem to potrafi wyciagnac z kieszeni pare stowek.
2. nie wiem jak w innych wersjach ale u mnie fotole baaardzo wygodne, dobrze sie w nich siedzi, gwarantuja tez dobre trzymanie boczne, powiem ci tez ze miejsca na tylniej kanapie jest NAPRAWDE sporo. porownywalem to z innymi 3drzwiowymi autami i narazie bravo wygrywa.
3. a czy to wazne?Wink ponizej 10sec do 100 to tylko HGT Razz
4. 1.4 to ogolnie nie polecana jednostka - duze spalanie , slabe osiagi, jednak ceny bravo z tym motorem sa najnizsze. co do 1,6/1,2 nie mam pojecia Smile moze wypowie sie ktos kto ma taki silnik i orietnuje sie w cenie
5 i 6 to nie wiem, w 99 byl chyba FL
7. nie jezdzilem punto, ale moje bravo trzyma sie droogi bardzo dobrze Smile jest niskie, nie przechyla sie, jednak wszelakie dziury czy nierownosci czuc wyraznie.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 22:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Siedzi sie wygodnie, psuje sie jak kazde inne, drogi trzyma sie dobrze, jednak mazda trzyma sie lepiej niz bravo..silnik 1,4 to kupa, 1, jest spoko, ael warto zagazowac, 1,2 jest miodzio pod kazdym wzgledem Smile do 9 kola cos kupisz. Ja swoj za 8650 sprzedalem.


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Numer uNo

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 09:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


japan napisał:

3. a czy to wazne?Wink ponizej 10sec do 100 to tylko HGT Razz

Jestem ciekaw czy 1.2/4/6 szybszy niż punciak z silnikiem 1.2 Razz

KiMCIO, muszę się przyznać, że podglądałem twoją Bravurę w temacie ze zdjęciami Wink Wyglądał na zadbany. Ja mam do wydania max 7k. Może za to i by kupił 1.2 ale raczej nie w takim stanie jak twój Crying or Very sad Dlatego skłaniam się w stronę 1.4/6. Zobaczę jak ze zniżką za ubezp. wyjdę to może 1.6 wezmę. Gdybym brał za powiedzmy 8k nie miałbym za co wymienić rozrządu, olejów itp.
Powrót do góry
Pieroog

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat Bravo SX 1.6 16V 76kW(103km) 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 11:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


KiMCIO napisał:
1, jest spoko, ael warto zagazowac

Na pewno chodzi Ci o 1.6, nie wiem czy teraz warto będzie gazować auto, do końca roku cena paliwa ma zejść do 4zł a gaz ma podnieść się do 3, od 1 stycznia 2009 ma być większa akcyza na gaz. Jak będzie to się zobaczy. Sam myślałem o zagazowaniu mojej Bravki ale póki co się powstrzymam i poczekam jak sprawa się rozwinie. Obecnie za litr paliwa płacę 4,13zł więc nie jest tak źle.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 11:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


w wersji GT masz liczniki okrągłe i kierownicę skórzaną trójramienną, nieco obniżone i utwardzone zawieszenie bardzo dobrze trzyma się drogi ale za to trzęsie, pozycja za kierownicą jest do wyboru możesz siedzieć jak w sportowym autku albo po podniesieniu fotela...jak na krześle Smile
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Numer uNo napisał:
japan napisał:

3. a czy to wazne?Wink ponizej 10sec do 100 to tylko HGT Razz

Jestem ciekaw czy 1.2/4/6 szybszy niż punciak z silnikiem 1.2 Razz

KiMCIO, muszę się przyznać, że podglądałem twoją Bravurę w temacie ze zdjęciami Wink Wyglądał na zadbany. Ja mam do wydania max 7k. Może za to i by kupił 1.2 ale raczej nie w takim stanie jak twój Crying or Very sad Dlatego skłaniam się w stronę 1.4/6. Zobaczę jak ze zniżką za ubezp. wyjdę to może 1.6 wezmę. Gdybym brał za powiedzmy 8k nie miałbym za co wymienić rozrządu, olejów itp.


ubezpiecz sobie auto w mBanku Smile ja za swoj płace 300pln z NW 10k. oczywiscie ubezpieczenie na wspolwlasnosc, no sam nie mam takich znizek.
co do wymiany rozrzadu i płynow Smile nie wszystko trzeba robic na juz. jak bedziesz wiedzial kiedy pasek byl zmieniany to jeszcze chwile mozesz pojezdzic to samo z olejami..

a moze warto jeszcze chwile poczekac i kupic jtd ?gwarantuje ci ze bedziesz zadowolony :]
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


wszystkie silniki które wymieniłeś zmieszają punto 1,2..bo punto jest po prostu słabsze a wagę ma podobną...jednak 1,4 definitywnie olej. Jest masa aut z tym silnikiem i są tanie..podjedź na zachód po bravo..może coś taniej kupisz..szukaj..adresy portali z autami chyba znasz..


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 12:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


ja również szczerze polecam JTD jest troche droższy ale ma wiele zalet Very Happy
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
Numer uNo

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 17:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


A czy ta regulacja wysokości fotela to w każdym jest czy tylko wybranych wersjach? Mojej mamie by się to spodobało Wink
Do wiosny trochę czasu. Mam kilka możliwości... Kupić za te max 6-7k, pracować od maja do sierpnia i kupić max za 10k a to już jest w czym wybierać. Zobaczymy jak będzie, jaką pracę znajdę itp Wink Wiadomo... nie ma co się rzucać na okazje...

btw. jak tam seryjne nagłośnienie? Jak ze zwykłego odtwarzacza domowego? W puntolocie było 0 basu, baaardzo prosty dźwięk. Lubię sobie posłuchać jadąc, nie musi być Bóg wie co... byle stereo i jakiś delikatny basik Smile
Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 18:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


jestes defnitywnie nastawiony na benzyne? bo do 10k ten JTD to bardzo dobry nabytek Smile a co do okazji to bardzo szybko schodza Razz

seryjne naglosnienie nie jest złe, ale cudow tez nie ma. ale mysle ze na poczatek bedzie Smile nie w kazdym bravolocie byly montowane glosniki z tylu i na podszybiu dlatego jak bedziesz kupowac zwroc na to uwage jak nie masz zamiaru zmieniac audio w aucie. druga sprawa to seryjne radio, jak kupisz bez CD to raczej sie nie nacieszysz muzyka, poprostu gra ono slabo i dysponujesz tylko radiem bo kto uzywa teraz kaset? ja po zmianie radia teraz zalozylem alpine cde-9873rb odkrywam "mozliwosci" seryjnych glosnikow Wink jak bedzie zbytek pieniazkow to tez wymienie..
Powrót do góry
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


kilku moich znajomych ma Bravo lub Bravę i wszyscy mają regulację fotela więc chyba jest w każdym modelu, a co do nagłośnienia to nie jest najgorsze 6 głośników firmy Nokia, ale były też montowane z Blaupunkta seryjne radia są z Blaupunkta niestety w większości kaseciaki, ale zawsze możesz włożyć sobie coś lepszego po dokupieniu ramki
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Wrz 2008, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Jeżeli chodzi o diesle...fiat robi je raczej solidne..tez mogę polecić obojętnie czy to będzie jtd czy td, bo w sumie każdy handlarz oferuje jako jtd a później przychodzi otrzeźwienie.

A więc oferta na diesla:
Merk: Fiat Model: Bravo Bouwjaar: 1999 Carrosserie: Hatchback 3-deurs Brandstof: Diesel Gewicht: 1120 kg Kleur: Zwart Vermogen: 55kW Cilinderinhoud: 1910cc Fiat Bravo 1.9 TD bj. 1999 - Electr. Ramen - Centrale vergrendeling - ABS - Airbag bestuurder - Stuurbekrachtiging - Radio/CD - Metaliclak - Bumpers/Spiegels in kleur - Warmtewerend/getintglas - 4 Hoofdsteunen - Achterruitenwisser - Hoogte verstelbare stoelen - Hoogte verstelbaar stuur GOEDE AUTO VOOR WEINIG GELD!!! - 193000 km - APK TM Juni 2009


Kosztowałoby cię takie auto 2000 euro wraz z przyjazdem do PL. +dla mnie na przysłowiową flaszkę Razz

lub

Merk: FIAT
Model: BRAVO 1.9 JTD
Bouwjaar: 01-2000
Km-stand: 1
Carrosserie: Hatchback 3 drs
Brandstof: Diesel
Transmissie: Handgeschakeld
Kleur: BLAUW Metallic
Gewicht: 1120 kg
Motorinhoud: 1910 cc
Vermogen: 55 kW
Garantie: n.v.t.
Prijs: 1999 Euro

Opties, Extra's en Accessoires:
Airbag Bestuurder, Airbag Passagier, Bestuurdersstoel hoogte verstelbaar, Buitenspiegels inklapbaar, Bumpers in kleur van de carrosserie, Centrale deurvergrendeling, handbediend, Deelbare achterbank, Electrisch ramen voor, Hoofdsteunen achter, Lichtmetalen velgen, Middenarmsteun achter, Middenarmsteun voor, Middenarmsteun, Radio/CD, Rokersvrije auto, Startonderbreking, Stuurbekrachtiging, Velgen 15 inch, Verstelbaar stuur, Warmtewerend getint glas


niestety nie ma podanego przebiegu i trza by pytać..i auto kapke droższe...gdzieś 2400-2500 eryków już z przyjazdem do PL.


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Gemini

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


witam zamierzam rowniez zakupic Bravke.....co sadzicie o tej? http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6423251
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 21:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Bravo. Ogólne pytania.


Gemini napisał:
witam zamierzam rowniez zakupic Bravke.....co sadzicie o tej? http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6423251


wygląda całkiem całkiem..tylko ta skóra zajechana i kierownica to samo, przebieg kręcony, podrabiana książka serwisowa,o wypadkowości się po zdjęciach nie wypowiadam - drogie jednak Smile


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System