Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 23:24
Temat postu:

ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


witam ma problem z fiat marea weekend 1.8 .pedał powoli opada i mam problem z wrzuceniem biegu, to podciągam i przez chwile ok (dosłownie idealnie) do puki znowu nie opadnie i nie mogę wrzucić biegu i znów podciągam i tak dalej w końcu pedał jest tak twardy ze linka strzela a dokładnie końcówka plastikowa którą zakłada się na pedał.to jest dla mnie wielka nie wiadoma,co robić ?mechanik twierdzi że wina leży po stronie łapy sprzęgła? ,nie wiem co robić samo wyciągniecie skrzyni i sprawdzenie co sie dzieje w środku to koszt ok.300-400 zł a jak się okaże ze wszystko ok.że to nie to, to w plecy 300-400.koleś twierdzi że jest to wina linek są gorszej jakości ,a oryginalnej nie można kupić.pomocy bo wymieniam linki średnio co 10 dni.linka która mi strzeliła jako pierwsza była oryginalna i to strzeliła w pancerzu drut a nie plastik i od tamtej pory mam problem z linką a dokładnie z końców plastikową która pęka...na chłopski rozum mam wrażenie że się naciąga ale to chyba nie możliwe.bardzo proszę o pomoc.dziękuję i pozdrawiam Sad Sad
Powrót do góry
konsar

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica
Posiadane auto: Siena 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 02:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


Według mnie niestety jest do wymiany sprzęgło. Miałem tak w swojej Sienie. Wymieniałem inki trzy razy, aż wymieniłem sprzęgło i teraz mam spokój.
Powrót do góry
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 11:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


witam.ale sprzęgło(luk) wymieniałem,i jakieś 40-50 tyś km zrobione mam to trochę za szybko co?kolega ma ten sam problem tylko w 1.9 d kazali wymienić mu sprzęgło .wymienił i jeżdził 3 mieś potem linke szlak trafił.nie chciał bym wywalać kasę bez uzasadnień.
Powrót do góry
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 18:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


Witam.

Kolego skoro nie było tego problemu na oryginale,a masz teraz zamienniki i linki ci strzelają to ja bym szukał po stronie linek,u mnie linka się luzowała od sprzęgła od czasu do czasu i podciąganie,dałem kontry ze śrub i spokój jak cholera nie raz ten patent skutkował nie tylko u mnie.Ja znowu miałem przypadek z linką gazu za cholerę nie mogłem spasować zamienniki aż z ASO kupiłem oryginał za 128zł Evil or Very Mad i problem z głowy.Nie twierdzę ze jest to grubsza sprawa ale ja bym zaczął od najprostszych czyli linek ,sprawdzenia samemu co gdzie idzie,dostęp masz dobry.Powiedzenie,chcesz mieć dobrze zrób to sam. Very Happy .Spokojnie i bez nerwów,trochę cierpliwości a będzie grało.Trochę dziwne że nie można kupić oryginału,wszystko się da.
Szerokości
Powrót do góry
gadu-gadu
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


dzięki za wszystko,ale dziś byłem w serwisie fiata i tam rozkładają ręce .bez wyciągnięcia skrzyni się nie obejdzie porażka a jak wcześniej pisałem mój koleś ma ten sam problem z likami tyle że on już się poddał.ja muszę sie dowiedzieć gdzie tkwi problem.w serwisie mówią między innymi że to wina linki.- zła jakość i wykonanie z kolei drugi mechanik twierdzi że trzeba wyjąć skrzynię i zobaczyć ale to wcale nie oznacza że problem tkwi tam i co tu robić??????????????????????? Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
smarowanie linki ,źle założona ,łapa sprzęgła,sprzegło, docisk a nawet skrzynia biegów tyle słyszę od fachowców co jeden to inna diagnoza szlak mnie trafia bo sam już nie daje sobie rady a kasa idzie od a u mechanika za wizytę płacić trzeba .brak słów Exclamation Crying or Very sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


a zapomniałem jeszcze dodać że kontrowałem linkę i niestety w moim przypadku to nie pomogło .dzięki za rady ale problem tkwi dalej.chyba nie pozostanie m nic innego jak wyciągnąć skrzynię .
Powrót do góry
Dobra Marka

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V sedan
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 24 Mar 2014, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


Pogoń serwis niech szukają co jest a nie rozkładają ręce od tego są aby pomóc a nie, sorki Panie wypad gdzie indziej bo my nie wiemy co jest,ja bym się kierował kiepską jakością linki.Skrzynia to raczej ostateczność bo koszta są nie małe.ASO to szarlatani patrz na ręce jak coś robią,ja zawsze staram się sam coś dłubać.Znajdź dobry warsztat co nie pozostawią cię na lodzie bo jak tak dalej pójdzie to koszt linek przerośnie robociznę skrzyni hehe.
Powodzenia i się nie daj naciągnąć Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 11:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


dzięki dziś jadę do kolegi do warsztatu szukać przyczyny myślę że znajdziemy "dziada"pozdrawiam i dam znać gdzie tkwił problem:-mam nadzieję... Very Happy
Powrót do góry
StrawJam

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2002 3.0 V6
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 12:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


Temat apropos sprzęgła:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=179706&sid=c450b89a3824064286d4dd25fb725319
Powrót do góry
lysytaxi

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat marea weekend 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Mar 2014, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


witam.chciałbym się podzielić swoimi problemami z ciągle pękającą linką sprzęgła.mianowicie problem w moim przypadku tkwił w samej łapie sprzęgła,niestety trzeba było wydobyć skrzynię i dostać się do sprzęgła została wyczyszczona,wymyta i porządnie na smarowana była po prostu [cenzura]ście brudna i zapieczona teraz łapa chodzi dużoooooo lżej ,a wydawało se że chodziła luźno, teraz dopiero wiem że chodzi tak jak trzeba.koszt 300zł ale odpukać 4 dni jazdy i nic się nie dzieje wiec jak ktoś ma podobny problem to niema co słuchać że odrazu sprzęgło do wymiany czy wina linki owszem nie wykluczam że to też może być przyczyną ale w moim przypadku wina była po stronie łapy. A PROPONUJĘ PODCZAS WYMIANY SPRZĘGŁA PRZYPILNOWAĆ MECHANIKA ŻEBY WYCZYŚCIŁ ŁAPĘ I NASMAROWAŁ,JA NIESTETY TEGO NIE DO PILNOWAŁEM I NIEPOTRZEBNE NERWY I KOSZTY WYMIANY LINEK NO I SAMEJ ROBOCIZNY 300ZŁ Very Happy
Powrót do góry
nocny_stroz

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2014, 15:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) ciągła wymiana linki sprzęgła o co tu chodzi? pomocy.


Podłączając się pod temat chciałbym zapytać o rozwiązanie mojego problemu.

Kilka miesięcy temu zaczęły mi biegi coraz ciężej wchodzić, podciągałem linkę, wymieniałem na nową i znów podciągałem czterokrotnie.
Stała się tak napięta, że w końcu pękła, wybierak w międzyczasie dostał luzów na boki ale biegi wchodziły ciężko przy niemiłosiernie wciskanym pedale.

Sprzęgło się nie ślizgało - czy to jest jego wina czy upatrywać przyczyny gdzie indziej?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Michał

Nadmienię, że wymieniałem sprzęgło 16tys.km temu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System