Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 17 Wrz 2008, 08:41
Temat postu:

szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Witam.
Czy jest ktoś w stanie pomóc w kwestii rozwiązania problemu z fiatem siena 1.6.16v?
Otóż auto jest na pb i lpg.Problem polega na szarpaniu,duszeniu podczas jazdy na pb ale tylko podczas zmiany biegu i wcisnieciu,puszczeniu pedalu gazu.
Np rozpedzam sie dynamicznie powiedzmy na trójce, sprzegło czwórka, gaz i pojedyncze szarpniecie po czym auto zaczyna przyspieszac.To samo jest podczas redukcji biegu na niższy.Chodzi o sam moment dodania i puszenie gazu ktory wiaze sie z szarpnieciem.
Problemu nie ma na gazie.
Świece,filtry,kable WN, sonda- nowe,zreszta gdyby to bylo przyczyna na gazie podejrzewam byloby tak samo choc moge sie mylic.
Pompa paliwa jest od nowosci i ma 200tys ale po przekreceniu kluczyka ja przez moment słychac.
Mysle nad silniczkiem krokowym ale na wolnych obrotach jest ok, nie pływają ale nie wiem czy ma on jakis wplyw przy jezdzie na wyższych obrotach?
Mogą być też wtryskiwacze choc zrobilem juz kilkadziesiat kilometrow z dodatkiem do paliwa czyszczacym wtryskiwacze.
To szarpanie jest jakby brakło na moment paliwa lub brakło pradu,napewno nie od sprzegla ktore jest tez nowe.
Niedlugo wymienie pół auta a rece opadają.Ma ktoś jakies pomysły?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
wirusman

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 20

Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Wrz 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Miałem podobny problem wina leży pewnie po winie gazu na jeden cilinder zła mieszanka szła, cze ba było wyczyścić reduktor, czy wtryskiwacze( nie wiem jak dokładnie się to nazywa:P) z mułu który się do niego dostał, druga sprawa wina może leżeć po stronie okablowania lub świec, u mnie starczyło zamienić świece miejscami i wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
sycyliusz

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Siena EL 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 09:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


U mnie czasem szarpało na benzynie ale wystarczyło go trochę przegazować... i domniemywam iż jak wtryskiwacze tym sposobem się przeczyściły to wracało do normy..
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 13 Paź 2008, 14:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Witam ponownie,z problemem się nie uporałem jeszcze natomiast przypominiala mi się jedna rzecz, mianowicie kiedyś wlałem paliwo v-power i auto wyraznie mniej szarpało na benzynie i jechało płynniej.Nie było idealnie ale napewno lepiej więc moze kwestia leży w układzie zasilania?Może faktycznie te wtryskiwacze , od razu mówie ze preparat STP do ich czyszczenia mi nie pomógł choć przejechałem ok 100kilometrów na benzynie.
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 14 Paź 2008, 08:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Problem nadal nie rozwiązany ale może ktoś wspólnie ze mna zastanowi sie nad mozliwą przyczyną.
Mam instalacje II generacji i czy zabrudzenie przepustnicy ma jakiś wpływ na szarpanie?
Na benzynie szarpie więcej na gazie mniej ale jednak szarpie.
Najbardziej jest to wyczuwalne gdy np jadę na danym biegu puszczam gaz i zaczynam hamować silnikiem , powiedzmy ze do tego momentu jest ok ale wystarczy że wcisnę gaz nawet delikatnie i czuć jedno szarpnięcie.

Wtryskiwacze odpadają w przypadku gdy auto szarpie na lpg bo są w instalacji II gen poprostu odłączone.
Przepustnica nie wiem?ale gdzieś wyczytałem ,że mimo że obroty nie falują to szarpnięcia mogą na nią wskazywać.
Co jesczcze może mieć wpływ na szarpanie zarówno na pb jak i lpg???
Lewe powietrze?choć nigdzie nie słyszę i nie widzę nieszczelności.
Czujniki ok , cewka ok , kable WN nowe , świece ngk nowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Paź 2008, 08:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 10:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Odświeżam temat ponieważ problem jest nadal.
Ma ktoś pomysły w tej kwestii?
Powrót do góry
whooke

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 459
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wlkp.
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 2006r. 1,9 DCi
Piwa: 6/8
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


a jestes pewien ze cewka jest ok ?
ja mialem kiedys podobny problem ,samochod stal na komputerze ponad godzine i wszystko bylo ok,ale dla pewnoci podmienilem na inna cewke i problem zniknąl
pozdr
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Tak cewkę podmieniałem na nówkę i nic.
U mnie jest szarpanie odczuwalne najbardziej gdy jade na biegu puszczam gaz czyli przepustnica sie zamyka , dodaje gaz przepustnica sie otwiera i jest szarpniecie pojedyncze tak jakby z minimalnym opoznieniem reagował na pedał gazu.Dostaje dawke paliwa i szarpnie.Ostatnio zdarzylo mi sie raz ze dalem mu po garach , gaz do dechy kilka tyś obrotów i tak jakby mu odcielo paliwo na moment.
Mysle jeszcze nad czujnikiem polozenia przepustnicy ale mam mieszane uczucia:)
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 08:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Myślałem też o poduszcze pod skrzynią/silnikiem/przegubach ale wydaje mi sie ze gdyby to bylo to szarpałoby mocniej przy mocniejszym wdepnięciu a tu jest tak ze jak wdepnę gaz jest ok a jedynie szarpnie przy spokojnej jezdzie gdy puszczam i dodaje gaz.
Zauważyłem ze mocno szarpnie gdy np wjezdzam w zakret hamujac silnikiem i delikatnie dodam gaz w zakrecie , wtedy szarpniecie jest najbardziej odczuwalne,dodatkowo tak jakby mu brakowało troche mocy.
Jezdze juz jakis czas na paliwie z dodatkiem stp do wtryskiwaczy ale nie pomaga.
Czy takie szarpnięcia sa mozliwe np od jakis luzów w skrzyni biegów?Jezeli tak to dlaczego nie szarpie przy mocnym dodaniu gazu?
Jezeli wykluczylbym układ przeniesienia napedu to co moze miec jeszcze wpływ na takie szarpniecia?
tps,brudna przepustnica,wtryskiwacze,nieszczelny dolot,sonda lambda?
Na lpg tez szarpie ale znacznie mniej wiec jezeli zostaje problem na obydwu paliwach to zostaje chyba tylko lewe powitrze i tps?sonde lambda wykluczam bo jest sprawna.
Komputer nie wykazuje bledów.
Jeszcze jedno pytanie czy lekko nieszczelna rura doprowadzajaca powietrze od filtra powietrza do przepustnicy moze mieszać?
Ja myśle ze dopiero nieszczelnośc dolotu za przepustnica moze mieszac ale moge byc w bledzie.
Wolne obroty stoją jak drut w miejscu na 850 rpm,ładnie spada z obrotów na benzynie natomiast na lpg z opóznieniem ale to pewnie kwestia regulacji lpg.
Czy czujnik położenia przepustnicy moze działac z opoźnieniem dlatego ze jest w jakis sposób zabrudzony?
Ale się rozpisałem:)
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 14 Lis 2008, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Zamykam temat - problem rozwiązany,pomogło czyszczenie przepustnicy i krokowca.
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 14 Lis 2008, 09:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Dodam jeszcze żeby teraz wszyscy nie rzucili sie do czyszczenia przepustnicy i krokowca że ja nie czyściłem tych elementów od ostatniego wpisu w ksiązce serwisowej czyli przez 170 tys km Smile
Powrót do góry
Piotrek207

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Ruda
Posiadane auto: Siena 1.6 16V + LPG 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 12:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


No to jest i dla mnie nadzieja, ale gdzie ten krokowiec sie znajduje ?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 15 Lis 2008, 15:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


tu była odpowiedź lub manual z fotkami.

Ostatnio zmieniony przez archive_20 dnia Sob 30 Lip 2011, 23:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 08:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


Może komuś sie przyda więc napiszę co u mnie było powodem szarpania,braku mocy(mułowatości) i innych dziwnych zjawisk typu wzrastanie obrotów,przerywanie pracy silnika itp.(na benzynie)
Otóż jak pisałem w pierwszym poście wymieniłem,podmieniłem albo wyczyściełm prawie wszystko tj:krokowy,przepustnica,kable,świece,cewka,sonda,tps,map sensor,filtry,wtryskiwacze i nic żadnej poprawy nie było.
Wiedziałem, że mam jakiś problem z lpg a mianowicie elektronika lpg nie działała poprawnie niemniej na lpg jeździło sie dobrze za wyjątkiem tego , że auto spalało ok litr więcej niż normalnie.
Po przełączeniu na benzynę szok auto słabsze niż na lpg a na dodatek powyższe objawy.
Za każdym razem pomagało resetowanie ecu i przywrócenie pierwotnych parametrów ale tylko przez examiner bo ponoć inaczej się nie da i raczej jest to prawdą bo po takim zabiegu auto jeździło super dopóki nie przejechało sie na gazie.
Wniosek z tego taki że jak jest coś nie tak z lpg to lepiej nie mieć złudzeń że na benzynie będzie jeżdzić poprawnie.Ja mam teraz odłączony lpg i jeżdze tylko na benzynie więc sens resetowania ecu w takim przypadku jest bo lpg w najblizszym czasie uzywać nie zamierzam.
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) szarpanie przy dodawaniu,puszczaniu gazu,zmianie biegu


To co napisałem wcześniej, że pomogło czyszczenie krokowca i przepustnicy to owszem ale tylko w kwestii szarpania po dodaniu,odjęciu pedału gazu natomiast brak mocy,wzrastanie obrotów,brak elastyczności pozostał aż do resteu ecu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System