Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) [Croma]Security check- WIEM BYŁO



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciejoo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 17:21
Temat postu:

[Croma]Security check- WIEM BYŁO


Witam serdecznie,
Pierwszy post- witam więc wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że po okresie zadawania pytań i ja będę mógł wspomóc innych swoimi doświadczeniami z tym autem.
Przymierzam się do zakupu Cromy. Jedna uciekła mi sprzed rąk w ostatniej chwili (oj, zacna była), drugą mam możliwość zakupić niejako okazyjnie ale w dosyć nietypowych okolicznościach.
A otóż:
Auto zostało odebrane przez komornika od dłużnika. W stanie dobrym, jeśli nie bardzo dobrym, z jednym ALE. Mianowicie, po weekendzie przestanym na placu przestała odpalać. Ciężko mi ją więc sprawdzić, a komornikowi wycenić. Wiem, czytałem było. Że antena imobilizera, że zalana skrzynka bezpieczników. Ale czy byłby ktoś w stanie wypisać (skompresować) pełną listę możliwych powodów i rozwiązań? Nie, że jestem leniwy, bo nie jestem. Ale pomiędzy rozwiązaniami dla Cromy pełno porad dla Stilo, nie wiem co i jak bardzo między tym modelami się wyróżnia.
Właściciel placu (jakiś dalszy znajomy mojego papy- dzięki niemu mam cynk o tej Cromie) odłączał Aku i próbował z obydwoma kluczykami. Ja też zresztą, choć nie kręciłem zbyt wiele razy (max 3 razy przekręciłem). Nie wiem czy jest karta kodów (bo auto zabrane właścicielowi praktycznie na ulicy)- czy ewentualnie udałoby się ją odzyskać np. w ASO?

I na koniec. Wiem, że brzmię jak hiena, że na cudzym nieszczęściu chcę auto zdobyć- ale jeśli nie ja to kto inny ją weźmie, a wolałbym to być właśnie ja.... W zamian oferuję dobre piwo (ba- nawet i dwa) w stolicy.

Pozdrawiam
Maciej.
Powrót do góry
malutki640

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: SsangYong Korando 2.0d 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 20:56
Temat postu:

Re: [Croma]Security check- WIEM BYŁO


Witaj, czy masz możliwość i podłączyłeś się z komputerem. Może da się sprawdzić jakie są błędy. Jakby co to na razie podstawowa droga na początek.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) [Croma]Security check- WIEM BYŁO


może być tak ,że gościu dołożył dodatkowe zabezpieczenie i dla tego nie można odpalić, koło lewej stopy kierowcy jest wyłącznik uderzeniowy może on zadziałał - trzeba go wcisnąć
Powrót do góry
Maciejoo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 07:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) [Croma]Security check- WIEM BYŁO


Dziękuję Panowie za pomoc. Nie odpaliłem jej, nie mogłem ingerować w układ elektryczny i zapłonowy, podejrzewam stacyjkę (imobiliser). Nie kupie auta którym nie jeździłem....

W międzyczasie odbyłem jazdę próbną innym egzemplarzem i jestem gotów go wziąć, są tylko dwa "ale"

1. Pod maską znalazłem taką niczym nie zakończoną, jakby urwaną rurkę:

Jest pod orurowaniem klimatyzacji po stronie pasażera. Wygląda jakby czegoś tam brakowało, chyba że jest to normalne. Klima działa.

2. Po przekręceniu kluczyka z prawej strony usłyszeć można 2-3 sekundowe 'stukanie' z jakiegoś modułu. Ja tam się bym tym nie przejmował- bo może reflektory czy coś, ale podczas jazdy (np. jak zmienię bieg na wsteczny) dźwięk znów się wydobywa. W sobotę podjadę z kompem i sensorem, to może wtedy dojdę o co w tym chodzi. Martwi mnie to że jako ostatnia gaśnie kontrolka poduszki pasażera, ba nawet miga ona w 'rytm' stukania z modułu (przekaźnika). Próbowałem wyłączyć poduszkę pasażera, ale nic to nie zmieniło.
Podpowie ktoś czego szukać za pomocą programu? Sprzedający twierdzi że jest to odgłos ustawiających się klapek wentylacji, średnio mu wierzę bo inne cromy którymi jeździłem nie miały tego stukania...

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny!
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 15:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) [Croma]Security check- WIEM BYŁO


co do tej klimy to jakaś rzeźba tam jest
u mnie wygląda tak



co do stuków przy przękręceniu kluczyka - słychać kilka zaraz po przekręceniu kluczyka - ale to nie stuki u mnie bardziej takie przesuwania - ustawiają się klapki od nawiewów

kontrolka poduszki - u mnie gaśnie jako ostatnia razem z czerwoną kontrolką temperatury

Cromę mam od nowości, więc wszystko oryginał i bez rzeżby
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 15:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System