Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 192 1.6 16v 103KM 2004 3D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HQY66

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa
Posiadane auto: Fiat Stilo 192 1.6l 16v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 22:25
Temat postu:

Fiat Stilo 192 1.6 16v 103KM 2004 3D


Fiat Stilo 192 1.6 16v 103KM 2004 3D
134500km, klima, szyberach panoramiczny, tempomat ...

Napisałem już dużo na forum Stilo, tutaj postaram się wszystko streścić i liczę na dobre porady. Sporo kłopotów z tym autem Smile

Nie będę oryginalny i napiszę, że kupiłem auto od Niemca, który płakał jak go sprzedawał. Ale nie dlatego, że mu było żal, tylko dlatego, że auto było zepsute i koszty naprawy go przeraziły. Auto nie odpala, wyświetlają się wszystkie możliwe kontrolki błędów, łącznie z immo.
Postanowiłem uratować to auto i naprawić na własną rękę mimo, że stało 100km od mojego domu i nie miałem nawet okazji się nim przejechać.
Pojechałem po nie z kolegą mechanikiem, który założył, że auto uda się odpalić za pomocą kilku warsztatowych sztuczek typu kodowanie kluczyków, reset komputera ...
Niestety po drugiej wizycie okazało się, że to nie jest kwestia magii Rolling Eyes sztuczki nie wystarczą, a traciłem dni i paliwo na dojazd do auta. Przy okazji policja zaczęła się interesować stojącym samochodem bez tablic (w Niemczech sprzedający zabiera swoje tablice).
Zaryzykowałem, ubezpieczyłem samochód, zarejestrowałem na siebie (w takiej kolejności należy to robić, łącznie z ryzykiem ;D ) i pojechałem trzeci raz już z tablicami, zgłosiłem awarię do ADAC i dzięki nim sprowadziłem auto pod swój dom.
ADAC w ramach ubezpieczenia wstępnie zdiagnozowało uszkodzony ECU.
Sprawny ECU kupiłem na Allegro. Po wymianie auto odpala, niestety nie działa wspomaganie. Przeczytałem na forach, że należy usunąć błędy. Kupiłem przewód OBD2-USB i zaopatrzyłem się w FiatEcuScan Free. Ten łączy mnie tylko z silnikiem (pewnie tylko zły przewód bo woła o adapter). Znalazł w silniku mnóstwo błędów, usunąłem wszystkie. Więcej się nie pojawiły. Niestety wspomaganie nadal nie działa, czekam na adaptery, które pozwolą mi na diagnozę programem FiatEcuScan w pełnej wersji.
Załączam film, silnik po przejechaniu ponad 10km, w tym połowa na autostradzie.
Od startu terkocze jak ciężarówka, do tego dymi na biało.
Pracuje jak Diesel. hałas dobiega z silnika od strony filtra powietrza, czyli to raczej nie elementy rozrządu, a w kabinie czuć wyraźnie rezonans od nierównej pracy silnika.
Komputer nie wykazuje błędów na cewkach, na wszelki wypadek przeprowadziłem test i kalibrację wszystkiego co możliwe w FiatEcuScan przy standardowym kablu.
Bez zmian.
Zamówiłem filtry, olej, za kilka dni będę wiedział czy to wina oleju.
Co myślicie o użyciu jakiegoś uszlachetniacza lub ceramizera?
Wczoraj było powyżej minimum, dziś bagnet suchy, Auto przejechało 20km. Z rury idzie biały dym.
Dodatkowo zrobiłem ujęcie bezpieczników, może ktoś zauważy czy któregoś nie brakuje.
podczas jazdy zauważyłem, że zawieszenie przód też będzie wymagało dopieszczenia. Poza tym jest całkiem znośnie. Niemiec będzie płakał jak pokażę mu, że sam zrobiłem (z pomocą polskich kolegów, a nie drogich-niemieckich warsztatów Razz )

Link

Postaram się informować o bieżących postępach
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 24 Sie 2014, 20:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 192 1.6 16v 103KM 2004 3D


Witam! Odnosnie wspomagania, sprawdz ładowanie i jego wartosc, oczywiscie trzeba błedy skasować , bo komp. wrzucił w tryb awaryjny. Gdyby się okazało. ze padlo wspomaganie (silnik elektr.) praktycznie podbierzesz z innego modelu za grosze. W kwestii brania oleju , to najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie pierscieni na tłokach i uszczelnienie glowicy , konkretnie uszczelnienia popychaczy. Sterownik silnika przenies w inne miejsce, bo wiesz z forum jakie się cuda dzieją. Tak czy tak ,zyczę wytrwałosci w "dopieszczaniu" stilona.Powodzenia. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System