Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat 126 & Bis ) Elektryka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yarosh

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KrK
Posiadane auto: 126p '91
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 22:37
Temat postu:

Elektryka


Witajcie!
Jestem 'świeżym' właścicielem maluszka. Ile wdzięku posiada ten samochód wie każdy z jego użytkowników. Niestety także i wiele problemów łączy się z tym technicznym cackiem. Mój obecny problem dotytczy elektryki w fiaciku. Jako, że chciałbym nauczyć się samemu radzić sobie z jego problemami, proszę o jakąś podpowiedź.

1) Brak świateł STOPu - nie dochodzi prąd do żarówek, bezpieczniki (wszystkie) są OK. Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny

2) Przy wyłączonym zapłonie, wyjętym kluczyku, nadal palą się kontrolki ręcznego i, jeśli 'jest taka potrzeba', rezerwa. Jeśli nie wyłączę wycieraczek przy włączonym zapłonie, to działają nadal. ZWARCIE??!! Ale gdzie szukać??

3) Brak światła 'wstecznego' oraz tylnego przeciwmgielnego (halogen działał przez kilka dni, ale mu się odwidziało)

4) mimo działających kierunkowskazów brak awaryjnych - dziś zauważyłem, że samochód chodzący na wolnych obrotach, przy włączaniu - tzn. próbie włączenia - awaryjnych, sygnalizuje bardzo delikatnie i nieśmiało kontrolką 'akumulatora'. Znowu zwarcie?

5) Czy można jakoś 'zregenerować' paski ogrzewania tylnej szyby - spośród wszystkich działają tylko dwa i to na dodatek skrajne, więc niewiele mi dają. Czy związane jest to niestety z zakupem nowej szyby?

6) Ostatni problem chyba sam umiem rozwiązać, ale lepiej zapytać, niż wydawać niepotrzebnie nawet 5 zł. Otóż włączając światła mijania nie za każdym razem włączą się tylne światła i podświetlanie tablicy. Trzeba wtedy delikatnie puknąć we włącznik i zaskakują. Zdarza się, że na wybojach się ponownie wyłączają - przednie świecą non stop. Światła postojowe świecą zawsze normalnie. Czy to tylko (tak mi się wydaje) wina przełącznika?

Proszę o poważne ospowiedzi, choć niezauważyłem na tym forum niepoważnych Very Happy Mimo wszystko chciałbym zadbać o malucha, choć jest jedynie samochodem pomocniczym. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 00:27
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


siemka
1- może włącznik stopu (często pada) jest wkręcony nad pedałem hamulca i ma 2 wsówki elektryczne [zewżyj - jeśli się stop zaświeci to do wymiany]
2- myślę że to kostka w stacyjce płata takie figle (lub poprzedni właściciel zrobił jakieś własne udziwniwnia) nie wiem czy wcześniej było dobrze
3- wsteczne światło [mogły przegnić (lub się zsunąć) końcówki ]z włącznika [skrzynia]
5- tak, można kupić dwuskładnikowy klej przewodzący prąd [specjalnie do ogrzewania szyb] ,nanosi się na przerwę (przetarcie) scieżki
6- myślę że masz rację.

myślę że moje wypociny były poważne Rolling Eyes Laughing Wink
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jocker00

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 108

Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 00:27
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


Witaj Exclamation
Może warto by było "przeczyścić" skrzynkę z bezpiecznikami, może pod wpływem wilgoci zaśniedzieły styki od bezpieczników Question Jak miałem maluszka i coś się działo z elektryką przeważnie pomagało czyszczenie Smile
Co do świateł stopu to przy pedale stopu jest czujnik, może to jego wina Question
Paski na tylnej szybie zregenerujesz lakierem przewodzącym prąd, zlokalizujesz pęknięcia owych pasków, przeczyścisz, posmarujesz lakierem i gotowe.
Przełącznik świateł możesz rozebrać i przeczyścić, w moim maluszku też "bawiłem" się włącznikiem bo ciągle się nadpalał i nie działał jak potrzeba.
Co do reszty problemów to musisz poprostu pokombinować, przejżyj instalację znajdującą się w "bagażniku" może kabelki są gdzieś poprzecierane, do tego trochę wilgoci i zwarcie gotowe Exclamation
Może za dużo nie pomogłem ale już pare ładnych lat temu sprzedałem mojego maluszka....
Jak coś wpadnie mi do głowy napiszę Wink
Napisz jak coś uda się zrobić Smile
Pozdrawiam i powodzenia Exclamation
Powrót do góry
yarosh

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KrK
Posiadane auto: 126p '91
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 23:55
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


A więc...
Włącznik pod pedałem - nie to. Mimo zwierania końcówek świateł dalej brak. Sprawdzałem styki przy żarówce (wewnątrz klosza) i są ok. Poza tym na tej samej żarówce działają światła 'normalne'.
Jeśli chodzi o światło wstecznego - styki faktycznie były w opłakanym stanie, ale nie pomogło ich czyszczenie. Nadal nie ma efektów świetlnych.
Włącznik światel został przeczyszczony i... to pomogło Very Happy Tyle udało mi się zdziałać.
Kable... z tym będzie godrzej. Genialny lakiernik tak lakierował maluszka, że wszystkie kable pod klapą bagarznika mają kolor nadwozia - czerwony jak cegła (tra la la...). Ciężko dotrzeć do tego, który jest od czego.
Jeśli chodzi o stacyjkę - też nie jej wina. Podpiąłem dziś inną i to samo. Ktoś mi wspominał, że mogę mieć problem z 'masą'. Hmm.. Niewiele mi to mówi, ale kombinuję. Podpowiedzcie mi, w którym miejscu mam szukać połączenia silnika z masą samochodu. Nie bardzo wiem, w której części mego wehikułu mam grzebać.
I jeszcze jedno. Czy brak świateł stopu, awaryjnych, prawego 'długiego' (nie dochodzi w ogóle prąd) oraz światła wstecznego może być spowodowane awarią przekaźnika?
I jeszcze jedno. Zarówno awaryjne jak i stopy były wcześniej, ale zniknęły równocześnie. To chyba tyle. Czekam na jakąś wiadomość.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Very Happy
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


odkręć skrzyneczkę z bezpiecznikami i poruszaj konektorami, przeczyść
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 13:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 18:14
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


jeśli chodzi o masę to standardowo podłączona jest z pod alternatora do górnej nakrętki z lewej stront belki tylnej (szeroka około 2cm. miedziana plecionka)
z tego co piszesz to domniemam iż twój problem może tkwić właśnie w cudownej skrzynce [bezpieczniko-przekaźnikowej]
sprubuj ją wypiąć (po odłączeniu aku) w oblukaj połączenia czy coś się nie wysunęło, urwało odpadło. chodzi o połączenia.
jak masz możliwość to zamień przekaźniki [ale na takie same]
może coś to da.
powodzenia

Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kombi_Nator

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: 125p kombi '83, 126p 650E '89
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


Różne dziwne efekty, jeśli chodzi o lampki i wskaźniki, mogą powstać przy obluzowanym / zaśniedziałym konektorze na płytce drukowanej zespołu wskaźników.
Powrót do góry
Mateus

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda Dynamic 1.2, 2008; Fiat 126p, 1984
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Elektryka


Może troszke nie w pore to pisze ale zawsze sie może komuś przydać. Otóż w moim maluszku brak świateł stopu spowodowany był uszkodzoną kostką w lampie po stronie kierowcy. Uszkodzenie polegało na tym że kostka niezbyt dobrze trzymała się płytki przy lampie. Działał kierunkowskaz i światło brakowało tylko stopu w obu kloszach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System