Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Valkyria

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Brava 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:49
Temat postu:

Oświetlenie deski rozdzielczej ???


Witam forumowicze Mam problema z moją bravką! Dotyczy on podświetlania deski rozdzielczej. Jak ją kupiłem pół roku temu to było ok. Wszystko ładnie podświetlone, czytelne. Jakieś 2 miesiące temu najpierw zgasła prawa strona (prędkościomierza), a teraz tydzień temu również lewa! Czy ktoś z was miał podobny problem? Wracam w nocy z roboty i nawet niewiem ile jadę ! Chciałbym również zaznaczyć, iż podczas przekręcania kluczyka w stacyjce normalnie pojawiają się kontrolki (wtrysk, akumulator i olej), ale jak odpalę silnik i włączę światła mijania to na desce nie pojawia się kontrolka świateł. W nocy na długich kontrolka świeci, ale na krótkich już nie. O co chodzi? Poradźcie coś! Tak dłużej nie da się jeździć Sad
Powrót do góry
Valkyria

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Brava 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


Dodam że podświetlenie stanu licznika (przebiegu) jest w porządku
Powrót do góry
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 15:06
Temat postu:

hej tez mam ten problem z podswietleniem


hej tez mam ten sam problem wczoraj zaóważyłem że mi nie swieci podświetlenie zegarów dzisiaj to rozebrałem kupiłem żaróweczki wymieniłem wszystko ładnie poskładałem i dalej nic nie świeci, a na dodatek zgasło mi to zielone gdzie jest stan przejechanych kilometrów jak się mocno przypatrzeć to cos tam widać , równiez proszę o pomoc. dlaczego po wymianie dalej nie świeci ?? może jest od tego jakiś bezpiecznik czy coś ?? chłopaki pomóżcie proszę !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
matrix

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1,9 TD 101KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 17:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


a napisz jak poradziłeś sobie z wymiana żaróweczek, dużo ich tam jest?? i czy ciężko rozkręcić deskę żeby czegoś nie popsuć? jak się demontuje liczniki??
Powrót do góry
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:14
Temat postu:

hej


bardzo prosto ale musisz miec taki mały imbusik. a więc opuszczasz kierownicę na sam dół odkręcasz te dwie śrubeczki , tyllko uważaj żebyś nie porysował plastiku tego od kierownicy, potem u gury masz trzy śrubeczki też odkręc potem tam gdzie masz bezpieczniki musisz tą maskownicę po lewej stronie odkęcić i najlepiej jak się położysz i poświecisz do góry tam gdzie te bezpieczniki bo tam gdzie nawiew jest to jest jeden wkręt który musisz odkęcić jak to wszystko poodkręcasz musisz przy nawiewie u góry wcisnąć śrubokrent bo tam zatrzask jest i trzeba użyć stosunkowo duzo siły żeby to wyjąc jak już to powyciągasz i uda ci się to wyjąc to odepnij kabelki przy regulacji świateł góra duł złap ją poalcami ściśnij i pociągnij to wyskoczy , potem musisz cały plastik trochę zgiąc tak abys nie porysował plastiku od kierownicy i wyjąc go potem w lewo dasz rady napewno. potem tylko 4 srubki od zegarków i jesteśmy w domu:) żeby wyjąć kostki od zegarów musisz je lekko przycisnąć po środku i podważyc i za kable ciągnąć do góry wtedy wylezą . potem jak już będziesz miał wszystko na wieżchu masz 3 niebieskie plastiki od żarówek złap je obcęgami i przekręć w lewo albo prawo już niepamiętam jak to wyjmiesz to z tego jeszcze powyciagaj żaróweczki i nie sfrajeruj się tak jak ja i nie kupuj żaróweczek po 7 złoty z tym plastikiem tylko same żaroweczki za złotówkę kupisz w każdym sklepie z częsciami (wybaczcie za błędy ortograficzne )
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:46
Temat postu:

Re: hej tez mam ten problem z podswietleniem


Mateusz Daszkiewicz napisał:
hej tez mam ten sam problem wczoraj zaóważyłem że mi nie swieci podświetlenie zegarów dzisiaj to rozebrałem kupiłem żaróweczki wymieniłem wszystko ładnie poskładałem i dalej nic nie świeci, a na dodatek zgasło mi to zielone gdzie jest stan przejechanych kilometrów jak się mocno przypatrzeć to cos tam widać , równiez proszę o pomoc. dlaczego po wymianie dalej nie świeci ?? może jest od tego jakiś bezpiecznik czy coś ?? chłopaki pomóżcie proszę !!!

moze zle wsadziles ktoras z wtyczek do licznika ? ja zawsze przed przykreceniem wszystkiego sprawdzam czy dziala.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:40
Temat postu:

hej


sprawdziłem to jeszcze raz i dalej nic przejechałm się i ten przebieg mi się zapalił i narazie świeci normalnie więc to chyba coś z żarówą ale to podświetlenie dalej nie świeci:( moze jakas ścieszka sie przepaliła ale tam nic nie widac takiego Sad obecnie siedze w garażu jestem bardzo zdesperowany i czwarty raz się za to zabieram . moze ktos już miał takie coś napewno niema tam bezpiecznika gdzies?? a własnie ja sobie od aku pociagnąłem dwa kable do wzmacniacza jakiś czas temu i wczoraj wymieniałem wzmacniacz na mocniejszy i przez przypadek zwarły mi się te kable na sekundkę czy to moze być od tego?? ale chyba raczej nie
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


oczywiscie ze sa bezpieczniki. na schemacie oznaczone jako 2 i 3
a pozycyjne swiatla masz wogole ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


no mam pozycyjne mijania i drogowe ale tylko na zegarach podświetlenia niemam a na srodkowej desce tam gdzie pokrentła od nawiewów to wszystko gra. tylko na zegarach nic mi nie swieci
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


ja bym zaczal od sprawdzenia czy wogole prad dochodzi do tych zaroweczek. jak masz miernik to wyjmij jedna i sprawdz czy jest napiecie 12V
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


wiesz własnie mam wrażenie że wogule tam nie dochodzi . bo wymieniłem drugi raz 3 żaróweczki i dalej nic jakby wogule prądu tam nie było . i dlatego pytam o bezpiecznik . no i te stare co tam pierwsze były to tak dosyć mocno osmolone były takie ciemne ale ściezki na płytce drukowanej mi na całe wygladaja więc płytka chyba cała jest . nic jutro po robocie jeszcze raz to wszystko sprawdze i te bezpieczniki " 2 i 3 " poszukam i moze coś uda mi się naprawic . jak ktos jeszcze ma jakiś pomysł albo ktos jeszcze coś wie to prosze pisac pisac pisać!!! . z góry dziękuję
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


bepiecznik raczej ok skoro masz podswietlenie pokretel.
moze byc ze jedna z wtyczek do zegarow nie ma kontaktu .
moze sprobuj podlaczyc zasilanie bezposrednio z akumulatora dla testu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System