Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Valkyria

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Brava 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:49
Temat postu:

Oświetlenie deski rozdzielczej ???


Witam forumowicze Mam problema z moją bravką! Dotyczy on podświetlania deski rozdzielczej. Jak ją kupiłem pół roku temu to było ok. Wszystko ładnie podświetlone, czytelne. Jakieś 2 miesiące temu najpierw zgasła prawa strona (prędkościomierza), a teraz tydzień temu również lewa! Czy ktoś z was miał podobny problem? Wracam w nocy z roboty i nawet niewiem ile jadę ! Chciałbym również zaznaczyć, iż podczas przekręcania kluczyka w stacyjce normalnie pojawiają się kontrolki (wtrysk, akumulator i olej), ale jak odpalę silnik i włączę światła mijania to na desce nie pojawia się kontrolka świateł. W nocy na długich kontrolka świeci, ale na krótkich już nie. O co chodzi? Poradźcie coś! Tak dłużej nie da się jeździć Sad
Powrót do góry
Valkyria

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Brava 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


Dodam że podświetlenie stanu licznika (przebiegu) jest w porządku
Powrót do góry
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 15:06
Temat postu:

hej tez mam ten problem z podswietleniem


hej tez mam ten sam problem wczoraj zaóważyłem że mi nie swieci podświetlenie zegarów dzisiaj to rozebrałem kupiłem żaróweczki wymieniłem wszystko ładnie poskładałem i dalej nic nie świeci, a na dodatek zgasło mi to zielone gdzie jest stan przejechanych kilometrów jak się mocno przypatrzeć to cos tam widać , równiez proszę o pomoc. dlaczego po wymianie dalej nie świeci ?? może jest od tego jakiś bezpiecznik czy coś ?? chłopaki pomóżcie proszę !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
matrix

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1,9 TD 101KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 17:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


a napisz jak poradziłeś sobie z wymiana żaróweczek, dużo ich tam jest?? i czy ciężko rozkręcić deskę żeby czegoś nie popsuć? jak się demontuje liczniki??
Powrót do góry
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:14
Temat postu:

hej


bardzo prosto ale musisz miec taki mały imbusik. a więc opuszczasz kierownicę na sam dół odkręcasz te dwie śrubeczki , tyllko uważaj żebyś nie porysował plastiku tego od kierownicy, potem u gury masz trzy śrubeczki też odkręc potem tam gdzie masz bezpieczniki musisz tą maskownicę po lewej stronie odkęcić i najlepiej jak się położysz i poświecisz do góry tam gdzie te bezpieczniki bo tam gdzie nawiew jest to jest jeden wkręt który musisz odkęcić jak to wszystko poodkręcasz musisz przy nawiewie u góry wcisnąć śrubokrent bo tam zatrzask jest i trzeba użyć stosunkowo duzo siły żeby to wyjąc jak już to powyciągasz i uda ci się to wyjąc to odepnij kabelki przy regulacji świateł góra duł złap ją poalcami ściśnij i pociągnij to wyskoczy , potem musisz cały plastik trochę zgiąc tak abys nie porysował plastiku od kierownicy i wyjąc go potem w lewo dasz rady napewno. potem tylko 4 srubki od zegarków i jesteśmy w domu:) żeby wyjąć kostki od zegarów musisz je lekko przycisnąć po środku i podważyc i za kable ciągnąć do góry wtedy wylezą . potem jak już będziesz miał wszystko na wieżchu masz 3 niebieskie plastiki od żarówek złap je obcęgami i przekręć w lewo albo prawo już niepamiętam jak to wyjmiesz to z tego jeszcze powyciagaj żaróweczki i nie sfrajeruj się tak jak ja i nie kupuj żaróweczek po 7 złoty z tym plastikiem tylko same żaroweczki za złotówkę kupisz w każdym sklepie z częsciami (wybaczcie za błędy ortograficzne )
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 18:46
Temat postu:

Re: hej tez mam ten problem z podswietleniem


Mateusz Daszkiewicz napisał:
hej tez mam ten sam problem wczoraj zaóważyłem że mi nie swieci podświetlenie zegarów dzisiaj to rozebrałem kupiłem żaróweczki wymieniłem wszystko ładnie poskładałem i dalej nic nie świeci, a na dodatek zgasło mi to zielone gdzie jest stan przejechanych kilometrów jak się mocno przypatrzeć to cos tam widać , równiez proszę o pomoc. dlaczego po wymianie dalej nie świeci ?? może jest od tego jakiś bezpiecznik czy coś ?? chłopaki pomóżcie proszę !!!

moze zle wsadziles ktoras z wtyczek do licznika ? ja zawsze przed przykreceniem wszystkiego sprawdzam czy dziala.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 19:40
Temat postu:

hej


sprawdziłem to jeszcze raz i dalej nic przejechałm się i ten przebieg mi się zapalił i narazie świeci normalnie więc to chyba coś z żarówą ale to podświetlenie dalej nie świeci:( moze jakas ścieszka sie przepaliła ale tam nic nie widac takiego Sad obecnie siedze w garażu jestem bardzo zdesperowany i czwarty raz się za to zabieram . moze ktos już miał takie coś napewno niema tam bezpiecznika gdzies?? a własnie ja sobie od aku pociagnąłem dwa kable do wzmacniacza jakiś czas temu i wczoraj wymieniałem wzmacniacz na mocniejszy i przez przypadek zwarły mi się te kable na sekundkę czy to moze być od tego?? ale chyba raczej nie
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


oczywiscie ze sa bezpieczniki. na schemacie oznaczone jako 2 i 3
a pozycyjne swiatla masz wogole ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


no mam pozycyjne mijania i drogowe ale tylko na zegarach podświetlenia niemam a na srodkowej desce tam gdzie pokrentła od nawiewów to wszystko gra. tylko na zegarach nic mi nie swieci
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


ja bym zaczal od sprawdzenia czy wogole prad dochodzi do tych zaroweczek. jak masz miernik to wyjmij jedna i sprawdz czy jest napiecie 12V
Powrót do góry
gadu-gadu
Mateusz Daszkiewicz

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): dąbrowa
Posiadane auto: fiat brava 1.4 12V sx
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


wiesz własnie mam wrażenie że wogule tam nie dochodzi . bo wymieniłem drugi raz 3 żaróweczki i dalej nic jakby wogule prądu tam nie było . i dlatego pytam o bezpiecznik . no i te stare co tam pierwsze były to tak dosyć mocno osmolone były takie ciemne ale ściezki na płytce drukowanej mi na całe wygladaja więc płytka chyba cała jest . nic jutro po robocie jeszcze raz to wszystko sprawdze i te bezpieczniki " 2 i 3 " poszukam i moze coś uda mi się naprawic . jak ktos jeszcze ma jakiś pomysł albo ktos jeszcze coś wie to prosze pisac pisac pisać!!! . z góry dziękuję
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Oświetlenie deski rozdzielczej ???


bepiecznik raczej ok skoro masz podswietlenie pokretel.
moze byc ze jedna z wtyczek do zegarow nie ma kontaktu .
moze sprobuj podlaczyc zasilanie bezposrednio z akumulatora dla testu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System