Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymond900

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9D 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 12:12
Temat postu:

hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają


Witam. Mam taki mały a zarazem wielki problem z moim fiacikiem, działa w nim tylko hamulec tylni lewy i przedni prawy. Próbowałem odpowietrzać hamulce nic to nie pomogło. Napisze trochę historii o tym jak to sie stało ze te hamulce nie działają. Jakiś tydzień temu dałem sie przejechać mojemu kuzynowi tym samochodem i podjechaliśmy na parking żeby nawrócić. Gdy nawracał zachaczył całym podwoziem o krawężnik. Popatrzyłem pod spód samochodu nie było żadnych wycieków i wgl. Gdy wracaliśmy do domu mieliśmy dosyć stromą górę do pokonania bo około 3 kilometry cały czas w górę. Gdy wyjechaliśmy prawie na sam szczyt góry spaliło sie sprzęgło ( dodam ze to sprzęgło już miało być do wymiany ale brak pieniędzy i te sprawy nie pozwoliły mi go wymienić.) Następnego dnia zacholowaliśmy go do domu. Nastepnego dnia przyjechał wujek mechanik i razem z nim wymienialismy to sprzegło. Po dwóch dniach cięzkiej wymiany sprzegła w garażu on pojechał do domu bo mieszka dosyc daleko bo aż na śląsku a mi zostawił do pozakładania rury od chłopdnicy i takie tam [cenzura]ły. Gdy to założyłem udałem sie na jazde próbną i tu stała sie cala niespodzianka bo zaczeły hamowac koła prawe przednie i lewe tylnie. Zacząłem sprawdać węże odpowietrzać koła nic. Z prawego tylniego wgl płyn hamulcowy nie leciał. I teraz prosze o pomoc bo już naprawde nie wiem co robić.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 18:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają


Masz do sprawdzenia przewody hamulcowe -od pompy do hamulców .Prawdopodobnie jest zgięty przewód sztywny od uderzenia lub masz jakieś zabrudzenie w samej pompie - niedrożność jednego obwodu.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
szymond900

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9D 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają


No dobra jutro to sprawdzę i dam znać co i jak. Dodam też ze miejscami są tak jak by popękane ale nie ma z nich wycieków a więc rozumiem to jako ze jest odprysk lakieru na tym przewodzie a i jeszcze jedna rzecz, przy prawym tylnim kole przy łączeniu przewodu sztywnego (metalowego) z gumowym był wyciek gdy dokręciłem delikatnie śrubkę było już sucho ale nadal nie chce się odpowietrzyć.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają


tak jak pisałem wyżej- nie możesz odpowietrzyć bo ... niedrożny jest przewód hamulcowy (lub sama pompa) i musisz dojść sam co i jak. Obejrzyj dokładnie przewody sztywne od pompy do koła. Jeżeli to nie pomoże to zostaje tylko dokładne sprawdzenie: zacznij od pompy: poluzuj przewód (sztywny) w samej pompie i zobacz czy "cieknie" płyn, potem sprawdź pozostałe złączki (po drodze do koła)- bedziesz wiedział na którym odcinku jest zapchane. Chyba że "siedzi" sama pompa ale wtedy bedziesz widział że płyn "nie cieknie" przy nacisku na pedał hamulca.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
szymond900

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.9D 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Paź 2014, 10:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) hamuje przednie prawe i tylne lewe- inne nie działają


No własnie u mnie jest troche trudny dostęp do tego wszystkiego bo nie mam kanału.. dziś może mi sie uda poskładać rampę i jakoś ogarnąć co tam jest pod spodem bo z podnosnikiem chodzić i każdy bok podnosić to troche lipa a tym bardziej ze jest troszke zgnite autko z spodu a więc nie ma co ryzykować. Dam wieczorem znać co i jak z tymi przewodami oraz z samą pompą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Paź 2014, 10:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System