Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi2712

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 14:50
Temat postu:

czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan


Witam
Szukając odpowiedzi na moje pytanie trafiłem na te forum.
Chodzi mi o czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan.
To ten czujnik który steruje centralką i po osiągnięciu temperatury powyżej 15* włącza w centralce sterowanie składem mieszanki paliwowej.
Moje pytanie jest takie:
Wiem że ten czujnik ma dwa stany: zwarty i rozwarty w zależności od temperatury....ale nie wiem w jakim stanie jest czujnik po przekroczeniu tych 15* czyli po zagrzaniu...Zwarty? czy rozwarty?
Uwaliły mi się przewody przy tym czujniku i wymyśliłem sobie że poprostu albo zewrę te przewody albo zostawię rozwarte tak jak to czyni czujnik po przekroczeniu tych 15*
Nie jeżdzę w zimowych warunkach więc w sumie myślę że gdy pominę ten czujnik i ustawię na stałe tak by centralka odczytywała stan powyżej 15* to nie powinno być problemów z ewentualnie nieprawidłową pracą silnika.Narazie jeżdzę z przewodami w pozycji rozwartej i nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości w pracy silnika i większym zużyciu paliwa,pali cały czas tak samo.
Byłbym wdzięczny za fachową wiedzę,a na marginesie nowy czujnik to wydatek 150zł a ze złomu nie bardzo chcę korzystać
pozdrawiam
Powrót do góry
adi2712

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 09:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan


widzę że chyba nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie....może jednak ktoś by miernikiem sprawdził w kostce na przewodzie od tego czujnika jaki jest stan powyżej 15* czyli praktycznie w temperaturze pokojowej zwarty czy rozwarty,sprawdziłbym sam,ale kable się tak uwaliły przy czujniku że nie ma jak dostać się do styków w czujniku
Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan


Tak szybko się nie zrażaj Smile
Po to się jeździ CC żeby mieć frajdę i max tanie części - oczywiście ze szrotu! Takie czujniki do końca życia samochodu są sprawne, chyba że "uwaliły się przewody" jak w twoim. U mnie też! Ale nie przewody tylko jeden przewód, drugi to masa. A po drugie, to ten czujnik to chyba jakaś rezystancja która podaje wartości adekwatne to temperatury, przecież steruje też wskaźnikiem temperatury. Załatałem przewód i działa Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
adi2712

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) czujnik temperatury w Cinquecento 704ccm z gaźnikiem aisan


dzięki za odpowiedź,czujnik ten napewno nie jest od pomiaru temperatury bo wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej mi działa mimo że przewody mam uwalone:-)))...z opisu w literaturze pisze że po osiągnięciu temperatury 15stopni czujnik daje sygnał centralce że powinna zacząć sterowanie mieszanką,czujnik ten jest dwu działaniowy...włącza lub wyłącza czyli zwiera lub rozwiera tak jak np.zwykły bimetal w czajniku bezprzewodowym....tylko teraz jest pytanie???? w jakiej on jest pozycji kiedy jeszcze nie osiągnie temperatury 15 stopni?? zwarty czy rozwarty?
mając dobry czujnik z przewodami niema problemu...wystarczy podłączyć przewody miernika do kostki czujnika w temperaturze pokojowej czyli przeważnie powyżej 15stopni i zobaczyć czy wskazanie pokazuje zwarcie czy rozwarcie Smile) wtedy bym wiedział czy te przewody skręcić ze sobą czy zostawić osobno
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System