Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 21:18
Temat postu:

róznice cc a sc??


Siemka

Powoli zaczynam mieć już dość swojego cieniaska , a to niestety ze względu na silnik , przydała by się chociaż 900 tka . Na wiosnę czeka mnie remont , dzisiaj sprawdziłem sobie sprężanie cylindrów i nie jest najlepiej . Autem w większości jeżdzę w pojedynkę i w zupełności mi wystarcza , jednak ten silnik Evil or Very Mad , pomyślałem sobie że póki jeszcze jest ok trza by było się smroda pozbyc choć żal mi serce ściska Crying or Very sad , nie będę szukac daleko seicento to prawie ta sama konstrukcja więc pewnie będzie podobnie czy ktoś może mi powiedzieć czy są jakieś wielkie różnice ? jak się tym jeździ jako użytkownicy wiecie o tych autach więcej niż ja . Czy tak samo jak w cc szybko padają tulejki tylnych wachaczy ?
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
darq

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 19:32
Temat postu:

RE różnice cc a sc


siemanko
sam jestem posiadaczem cc 700 97r oraz sc 1.1s 55KM(B+LPG) 2000r, co do tuleji wachaczy problem niestety jest ten sam zuzywaja sie dosyć szybko, podobnie jak układ wydechowy i amortyzatory, zdecydowanie na korzyśćsc przemawia silnik dosyć dynamiczny w tej budzie. cc mam od 2001 a sc od 2006 z moich obserwacji wynika ze lepiej sie prowadzi cc poprostu płyniesz wiadomo bez przesady, a sc jest bardzo sztywne ale zalezy kto co lubi, ja jeżdze codziennie ok 120 w obie strony do pracy i ze wzgledów ekonomicznych jeżdze sc bo ma gaz ale gdyby cc miało chociaż 900 to byłoby naprawde supr. sam niedługo bede robił remont silnika w cc bo przejechałem już ponad 150000 i chyba sie niedługo należy
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Popieram sejczento 1.1 . Czasem takim jezdze a sam mam cc 900. Nie kupilbym juz 900 bo leje z kazdego mozliwego sime(ori)ngu. Uszczelki jakby byly z papieru zrobione. I jak nie zadbasz to silnik jest jednym wielkim wyciekiem. Wiec SC 900 tym samym sobie podaruj .Dobra rada. Tylko 1.1. Zwroc w nim uwage na altka (350zł rzemiosło), ,wiatrak chlodnicy(staje, 150zł) , miske olejową(skladana na klej, jesli zle ktos poskladal wczesniej to beznadziejnie ją oderwac i naprawic). i SKRZYNIA BIEGÓW ,wszelkie wycieki, uszczelniacze itp. A tak ogolnie to wdzięczne autko,jak na swoją klase niezawodne i miejskie.
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 09:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


A co niby 1.1 nie ma możiwości wycieków>?
Ma tak samo jak 900.
Mój SC 1.1 od nowości poci się spod dekla zaworów, spod korka oleju i lekko z uszczelniacza wałka rozrządu. Idea
900 jest sucha jak pieprz. Jak się dba tak się ma kolego i czy to 1.1 czy 900 jedna cholera.
Osiągi są faktycznie lepsze w 1.1 no ale to oczywista sprawa.
Ja sobie tak zrobiłem 900,że ma nieznacznie lepsze osiągi niż mój Sejek.
W SC padło mi kilka rzeczy - czujniki , coś przy wtrysku MPI ( wtedy na gwarancji więc nie wiem co to było) ABS, wentylator chłodnicy 2 razy, rozrusznik. Skrzynie biegów już słychać. SC teraz ma ok 60kkm. CC 82kkm.
900 pomimo ostrego traktowania bezawaryjna. Twisted Evil SC w środku trzeszczy i piszczy na dziurach. W CC cisza pomimo twardego zawieszenia.
Zawieszenia są takie same - trwałośź też Twisted Evil
W SC 1.1 2003 jest stabilizator w przednim zawiasie.
Ja tam lubię te piździochy. SC będę sprzedawał na wiosnę. Kobitka się na Kangurka napaliła Very Happy CC sobie zostawię. Jak kupimy Kangurka to VW też pójdzie do ludzi bo 2 duże auta nie potrzebne.
Powrót do góry
samochodzik170

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Mam 900 i nic z niego nie leci - jak dbasz tak masz Silnik 1.1 jest na pewno bardziej dynamiczny ale 900 też ma swoje plusy bo jest mniej awaryjny i na łańcuszku rozrządu - zależy co kto lubi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 12:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 09 Sty 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


kolega Bartek broni cc na calej linii Smile . Pasjonat nie inaczej. Ale to dobrze bo czasami ten woz da sie lubic . Pozdrawiam
Powrót do góry
somsiad piteras

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: mitsu ECLIPSE 4g63 7bolt :(
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 17:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Tak na prawde to CC i SC są tymi samymi samochodami, mają tą samą płyte podłogową, identyczne zawieszenie (wyjątek cc 700 ma inne spręzyny przednie) hamulce te same, itd. Różnice są widoczne gołym okiem a czego niewidac to pozostało bez zmian, fiat poszedł na prościzne SC miało byc nowym modelem a w rzeczywistości nie do końca tak było.
Do wszystkich posiadaczy CC 700 którzy planują zamienic auto na SC apeluje NIEZMIENIAJCIE SIEKIERKI NA KIJEK! masz kase lepiej wsadź do cienkiego silnik 1,2 8 zaworów z sieny/palio. Są to identyczne silniki jak w cc/sc 1.1 a mają 75 koni Smile
_________________
MOJE MIASTO LUBLIN
Powrót do góry
turbo
Moderator

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region):   
Posiadane auto:  
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 01:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


W seju przez te wszystkie wypukłości okrągłości dla mnie jest jakoś cholernie ciasno jak w maluchu. Nic nie daje regulacja fotela.
Nie lubię tym autem jeździć. Cienki to zupełnie co innego Very Happy
Powrót do góry
sejoo

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań-WLKP
Posiadane auto: Seicento 1.1 03r,93tys.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 14:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Faceci lubia swoje kwadratowe CC Razz hehe
Jestem zwolenniczka seja leprze osiagi a wady ma kazdy Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
gelo2000

Dyskutant



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: fiat cinquecento
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 10:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


cc lepiej sie prowadzi niz sc takze ja popieram cc
Powrót do góry
kowalsky1

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-Mazurskie
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700, 1998r, gaźnik Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Ja mam CC 700 Aisan i powoli sie rozgladam za SC. Czy SC tez ma swiece schowane gdzies w dole silnika ze cudem tylko mozna sie tam dostac stojac na drodze?
Gdyby nie ten przeklety japonski gaznik i sciasniety silnik (brak latwego dostepu do np. swiec) to CC mialbym do smierci.

PS Gdzie moge znalezc zestawienie wyposazenia SC w zaleznosci od modelu?
PS Czy blacha w SC jest tak samo dobra jak w CC? Bo moj CC z 98r nie ma nawet grama rdzy.
Powrót do góry
Suavilla

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat seicento young, lat 12, źle traktowany
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) róznice cc a sc??


Różnice - czas jaki seicento spędza w warsztacie jest dziesięć razy krótszy od czasu jakiego potrzebowało cinquecento. Poza tym szybciej stratuje na światłach i nie trzęsie się przy 90 km/h. W SC trudniej mi odkręcić korek wlewu paliwa (może mam jakiś lewy...), natomiast jednakowo psuł się w obu spryskiwacz tylnej szyby. Ubezpieczenie jest odrobinę droższe. Razz

Cienki ma duszę, sejo po prostu jeździ.
(Obecnie nawet nie jeździ, bo mu się bateryjka wyczerpała, ale o tym w innym wątku).

Pozdrawiam,

PS. A blachę ma lepszą SC, cienkiego w tym wieku już coś wyżerało przy nadkolach, zamkach i w kilku innych miejscach. W SC zeżarło jedynie e, ten wylot spalin (nie wiem, jak się to fachowo nazywa).
_________________
Suavilla

"Jeśli coś ma cycki albo opony stracisz przez to dużo nerwów i pieniędzy."
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System