Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Croma 1.9 MultiJet 120 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niedźwiadek

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1.9 Multijet 8v 120 KM, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 21:09
Temat postu:

Croma 1.9 MultiJet 120 KM


Chciałem podzielić się swoją opinią na temat Cromy Smile Autko zakupione w polskim komisie po imporcie z Włoch, no i jak większość wozów z takim pochodzeniem kilka zarysowań na lakierze i parę obtarć się trafiło Smile

A teraz o ogólnych wrażeniach, auto bardzo wygodne i komfortowe, zwłaszcza po przesiadce z niewielkiego hatchbacka Smile Z początku myślałem że 120 KM może okazać się za mało, ale już pierwsze wrażenie było niesamowite. Autko przyśpiesza dynamicznie (aczkolwiek turbo dziury unikniąć się nie da), spala również niewiele. Średnie spalanie to 7.2 litra przy jeździe dynamicznej, z uwzglęnieniem na oszczędność paliwa Smile Piszę że raczej oszczędnej, ale przy kilku autostradowych próbach prędkości Smile Jakież było moje zdziwienie kiedy katalogowe 195 km zostało osiągnięte a samochód ciągle przyśpieszał i piszyśpieszał aż do 210 km/h.

Tutaj dodać muszę że spalanie po średnie po jeździe autostradowej zawsze spadało o 0.1 - 0.2 l. Autko kupiłem z przebiegiem 150 kkm, mam je od 2 miesięcy i przejechałem w tym czasie ok 5 tyś km. Jak na razie bez zarzutów. Przede mną jeszcze wymiana rozrządku za ok 15 kkm.

Moje wrażenia z użytkowania Cromy są jak najbardziej pozytywne i jeśli ktoś rozważa zakup rodzinnego samochodu to jak najbardziej polecam Smile
_________________
Fiat, Croma, 1.9 Multijet 8v 120 KM, 2010
Powrót do góry
gadu-gadu
niedźwiadek

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1.9 Multijet 8v 120 KM, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2016, 17:27
Temat postu:

Raport po przejachaniu 36 kkm


Witam wszystkich

Postanowiłem napisać kolejny post dotyczący mojej Cromy i wrażeń po przejechaniu kolejnych km, być może będzie to pomocne dla świeżo upieczonych posiadaczy tego wozu lub osób jeszcze wahających się.

Pominę swoje subiektywne odczucia które są jak najbardziej pozytywne po wielu godzinach spędzonych za kierownicą cromy, wspomnę tylko tyle że kolejne kilometry przejechane tym samochodem to prostu przyjemność (przynajmniej dla mnie).

Samochodu poddałem serii testów i tak najniższa spalanie jakie udało mi się osiągnąć w trasie przy prędkości 120 km/h to 5.3 (autostrada A4 na odcinku Rzeszów - Kraków). Średnie spalanie nawet przy 100% jeździe mieście (od tankowania do tankowania) wynosiło maksymalnie 7.2 l. Przy jeździe raczej spokojnej.
Jeżeli chodzi o prędkość maksymalną to udało mi się Cromki wycisnąć 215 km/h Shocked .

W tym okresie jedynie wymiana oleju i filtrów więc całkiem nieźle. Zaobserwowałem nieszczelność zbiornika płynu chłodniczego (trzeba wymienić uszczelkę).

W ubiegłym tygodniu Croma zaskoczyła mnie nieoczekiwanym spadkiem mocy i prośbą o "srawdzenie silinika" więc wymieniłem filtr paliwa i pomogło na przejechanie kilku kilometrów. Problem okazał się poważniejszy dotyczy regulatora ciśnienia paliwa (częsty problem tej wersji silnika). W związku ze sporymi kosztami nowego regulatora zabieram się za jego regenerację, mając nadzieję że pomoże.

Pomimo drobnych problemów samochód w dalszym ciągu polecam Smile
Pozdrawiam Forumowiczów
_________________
Fiat, Croma, 1.9 Multijet 8v 120 KM, 2010
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System