Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romek192

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Punto 1.1 ED benzyna 1994r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 14:22
Temat postu:

Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Witam, to mój pierwszy post tutaj, także jeśli jest coś źle to proszę o poprawienie.

Mój problem leży w Punto 1.1 seria ED z 1994.
Przegrzewa mi się silnik...
Kiedy gotowało wodę, pojechaliśmy do mechanika, mechanik zdiagnozował że to uszczelka pod głowicą.
Od razu po wymianie uszczelki "czerwona kropka" dalej mi się świeciła - mechanik stwierdził że "zakatuj auto do końca i auto złom potem"...
Z tym że nie bardzo chcę się go pozbywać, a stan autka jest na prawdę dobry.
Od tego czasu myślałem co zrobić, a zatem wykręciłem termostat (w okresie wakacyjnym), gdzie moja "usterka" zniknęła.

Do dziś... wymieniłem nie dawno termostat - na 100% działający bo sprawdzałem.
Działało i jeździło dobrze.
Aż nie wymieniłem płynu chłodzącego - z wody (tak wiem) na płyn zimowy. Niby układ odpowietrzony ale problem się pojawił wczoraj jak wróciłem z zajęć z zbiornika na płyn chłodzący uchodziła para i bulgotał płyn. Dziś to samo, korki prawie żadne.
A mechanik mówił że jeszcze wymienił razem z uszczelką czujnik temp. chłodnicy.

Czyli podsumowując - nowy termostat, uszczelka pod głowicą, świeży płyn, czujnik temp. przy chłodnicy. Co może być nie tak ? Ręce mi opadają a chciałbym to zrobić we własnym zakresie bo auto już ponad 20lat a każdy większy wkład finansowy mi się nie opłaca.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 18:52
Temat postu:

Re: Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Romek192 napisał:
wymieniłem nie dawno termostat - na 100% działający bo sprawdzałem.
Działało i jeździło dobrze.

W jaki sposób sprawdziłeś?
Wiatrak chłodnicy włącza się?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 19:21
Temat postu:

Re: Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Czy zalewając układ wykręciłeś 2 odpowietrzniki?
Po zalaniu układu dobrze go odpowietrzyłeś?
Wentylator chłodnicy się załącza?
W jakim stanie znajduje się chłodnica (czy nie jest zakamieniona)?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Romek192

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Punto 1.1 ED benzyna 1994r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Termostat sprawdzałem poprzez wrzącą wodę otwierał się - z resztą kupiłem nowy sprawdziłem dla pewności i z ciekawości.

Co do chłodnicy - nie wiem czy jest zakamieniona, czy da się to jakoś sprawdzić ?
Co do odpowietrzników - odpowietrzałem jeden (ten po prawej stronie u góry chłodnicy) - nie wiedziałem o drugim.
Sam zdziwiłem się jak wlewałem płyn chłodzący bo weszło ok. 3 - 3,5L płynu chłodzącego.
Wentylator się załącza na pewno.


edit:
poszedłem do kropki i znalazłem ten odpowietrznik, jutro z rana spróbuje to zrobić i dam Wam znać co dalej z tego wynikło bo tego drugiego na bank nie odpowietrzałem. A z tego co wyczytałem płynu ma wejść ponad 4L. Brakuje ponad L w układzie...
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Odpowietrz dobrze układ i problem powinien ustąpić, zakładając, że ponownie nie przegrzałes UPG.
Warto przed przystąpieniem do pewnych prac zapoznać się z podstawowymi problemami i informacjami dotyczącymi ich wykonania. Jeżeli spuszczasz z układu chłodzenia 4 litry Płynu (wody) to do tego układu musi trafić co najmniej taka sama ilość płynu. Jeżeli wlewasz go mniej tzn.że coś zostało wykonane w sposób nieprawidlowy.
Jeżeli źle wykonasz odpowietrzenie układu, za kilka dni napiszesz info o dziwnych dźwiękach w okolicy nagrzewnicy.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 21:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Romek192

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Punto 1.1 ED benzyna 1994r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Cześć, zrobiłem tak jak Pan Bóg przykazał. Przepraszam za moją niekompetencje... z tymi odpowietrznikami.
Odpowietrzyłem zaworem przy chłodnicy i przy nagrzewnicy, w kabinie grzeje. Woda i tak gorąca bo wiadomo na postoju każde auto się zagotuje. Za chwilę jadę w korki zobaczymy czy to coś zmieniło Wink
W każdym bądź razie teraz mi weszło więcej niż 4L bo w bańce 5L nic nie zostało - z tym że troche mi wypłynęło przy chłodnicy bo nie byłem przygotowany Smile

Oby to był koniec moich przygód z przegrzewaniem się bo na prawdę to taki koszmar.


update:

po przyjeździe do celu okazało się że że jakaś plama jest w okolicach zbiorniczka wyrównawczego na asfalcie,
po 4 godzinnym postoju auto wróciło pod dom, patrząc do zbiorniczka wyrównawczego nie ubyło płynu a stałem w korkach, może gdzieś się woda ostała ?
W każdym bądź razie w kabinie ciepło. Woda nie bulgota wszystko wydaje się w porządku.
Powrót do góry
Romek192

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Punto 1.1 ED benzyna 1994r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 14:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


pojawił się problem, mianowicie ucieka płyn chłodniczy po rozgrzaniu silnik w okolicach zbiornika wyrównawczego
pada okropnie u mnie dlatego nie jestem w stanie stwierdzić skąd ucieka.
Wąż od chłodnicy, którym spuszczałem cały płyn założony poprawnie, do tego dodałem nową opaskę tam na bank wszystko dobrze zrobiłem. Gdzie jeszcze szukać babola ? Czy to możliwe że zbiornik się w jakimś miejscu rozszczelnił ?



up up - odkryłem usterkę - dziurawa chłodnica jutro jadę poszukam, może coś kupię w rozsądnych pieniądzach.
Powrót do góry
Romek192

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Punto 1.1 ED benzyna 1994r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Przegrzewanie się silnika punto I 1.1 1994r.


Chłodnica zakupiona na szrocie - szczelna. Wymieniona, płyn przepłukany i układ odpowietrzony - wszystko w porzadku Smile

Przy okazji okazało się że pasek do alternatora i pompy był w połowie szarpnięty, wymieniony Smile

Mam nadzieję że już nic nie będzie mnie martwiło w tym autku bo krótko go mam a już takie rzeczy się dzieją.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System