Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raafaael

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Paź 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Jutro wymieniam w warsztacie poduszkę skrzyni biegów, napiszę czy to coś pomogło, mechanik trochę mnie mzartiwł bo stwierdził że przegrzebał całę zawieszenie wg nego wszystko znowu jest ok a poduszkę wymienia na moją prośbę a do tego samochód mi drży gdy skręcam w lewo i on twierdzi że jemu wszystko w samochodzie gra. Czy przy zakrętach uszkodzona poduszka skrzyni też coś ma do powiedzenia czy nie ma z tym nic wspólnego?
_________________
Rafał
Powrót do góry
kk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Paź 2008, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Gdy konczy sie dwumas to przy zmianie biegu i obrotach <2000rpm bedzie slychc stukot. Lub Gdy jedziemy np. na 2 ,3 biegu i obroty w okolicach 1500rmp (ponizej 2000) dodamy gazu i odpuscimy. Bedzie slychc glosny stuk.
_________________
http://STILO.autokacik.pl/

http://autokacik.pl


Ostatnio zmieniony przez kk dnia Nie 19 Paź 2008, 11:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kukiv3

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: STILO dynamic 1,9 JTD niebieska strzała
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Paź 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


witam co do trzesiawek budy drzeń na wolnych obrotach i nietylko to u mnie poszly juz w zapomnienie bo wymienilem ta felerna poduszke nad skrzynia biegów i powiem szczerze ze efekt jest [cenzura] zero trzesien itp as sam sie zdziwilem jak to moze tak sie zmienic na dobre pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
raafaael

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


witam, mój mechanior uporał się z moimi problemami odnośnie trzęsawki na zakrętach i przy wyższej prędkości oraz drganiem całej budy na popstoju, na szczęście nie był to dwumas. Okazało się że mam uszkodzone elementy w prawej półosi tzn. krzyżak i kielich, nigdzie nie mogłem dostać tych części tylko w serwisie i nie pytajcie za ile więc kupiłem używaną półoś (niby 60 000 tys ma natrzaskane i mechanik powiedział że jest gitarka) i co teraz... samochód jeździ jak po szynach nic nie trzęsie nic nie drga ALE wymieniłem też poduszkę nad skrzynią biegów... Teraz mogę stwierdzić że jazda daje mi przyjemność bo wcześniej byłem podłamany, auto z 2004 roku a chodziło gorzej niż moje starsze.
_________________
Rafał
Powrót do góry
gltom

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat Doblo 2006 1,9 JTD 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 11:45
Temat postu:

DOBLO 1,9JTD 2006


u mnie jest taki objaw że przy 2000 obr/min na 5 biegu przy mocnym dodaniu gazu silnik sostaje mocnych drgań. A jak jade na 2 lub 3 biegu rozpedze i zdejme noge z gazu to niema zadnego stukotu. Co to moze byc ? dwumas ? poduszka pod skrzyniąbiegów??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 11:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aduch

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Obrzycko wlkp
Posiadane auto: fiat stilo 2002 r 1900 jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Kubas napisał:
tez slyszalem ze poducha sie troche zmienila ale to nie utrudni montazu
u mnie tez buda drzy na biegu jalowym wystarczy dodac troszke gazu i przechodzi ale to napewno nie jest kolo dwumasowe narazie mi to nie przeszkadz i niemam czasu sie tym zajac.
jak w toyocie padalo kolo dwumasowe ro samochud szarpal przy ruszaniu i slychac bylo metaliczny stuk przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu szczegolnie na 1 biegu..


kolego mam to samo ale nie wiem co to jest może to poducha co trzyma silnik??
_________________
aduch
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


prędzej juz przeguby wewnętrzne.. gdyby to była poducha to telepałoby barziej na wolnych obrotach a nie przy obciążeniu.. niedawno był poruszany ten temat..
Powrót do góry
gltom

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat Doblo 2006 1,9 JTD 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 22:13
Temat postu:

Doblo JTD Drgania silnika


Do kolegi zaki1989 - u mnie na wolnych obrotach silnik nie przenosi drgań ale jak wcisne hamulec wrzuce jedynke lub wsteczny i puszczam sprzęgło to silnik bardzo drga ale nie słychać żadnych stuków tylko terepanie silnikiem - poduszki sprawdzałem szczególnie tą pod skrzynią biegów nie są poobrywane - sugerujesz że to mogą być przeguby? a nie koło dwumasowe ?? widzę ze jesteś biegły w temacie - będe wdzięczny za każdą podpowiedź może doradzic co jeszcze sprawdzić aby wykluczyć koło dwumasowe - z góry dziękuję !!
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


jak juz pisałem:

Cytat:
przeguby będą drżeć tylko podczas jazdy.. w trakcie wysilonego przyspieszania np jak na wysokim biegu, wciśnie sie gaz do oporu z mniejszej prędkości lub np pod górkę..

jak niby przeguby mają drżeć podczas postoju? 0_o

a z tego opisu wnioskuje że po prostu dusisz silnik, bo jesli trzymasz samochód na hamulcu u później robisz półsprzęgło to musi drżeć bo jednoczesnie zmuszesz go do jazdy i trzymasz na hamulcu..


i wybacz, nie widziałem ze napisałes wczesniej wątku.. i nie żebym sie znał, mam baaardzo podstawową wiedzę, jest tu o wiele więcej osób znających sie na mechanice..
Powrót do góry
mateusz_papuga

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skrzyszów/k Tarnowa
Posiadane auto: Brava 1.4 12V oraz FIAT Stilo 1.9 JTD 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 05:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Witam kolegów muszę odsiezyć troszeczkę temat bo mam problem i poszukuję mniej więcej pomocnej rady w jakim kierunku się udać...

Zacznę od tego że mój stilon drży objawy kiedy:
-silnik jest zimny przy zapalaniu mam "wibrator" wewnątrz samochodu wszystko słyszę co może zapiszczeć w samochodzie nawet mocowanie tylnej półki Sad

Po włączeniu klimy wibrację deliktanie ustają....
podczas jazdy jest już lepiej choć jechałem w innym stilonie JTD i BRAVA i nie drżało jak u mnie no i było baardzo cicho w środku a u mnie słyszę cały czas pracę silnika ;(

Druga rzecz która mnie bardzo niepokoi to dziwne drżenie w czasie jazdy przetestowałem to już na każdym biegu w sposób taki że rozpędzałem samochód puszczałem gaz i autko toczyło się do przodu na biegu 1,2,3,4,5 wraz z opadaniem obrotów od 3,5tyś w dół i oto co zaobserwowałem:

bieg 1 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 1800 - 1600
bieg 2 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 2100 do 1800
bieg 3 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 2800 - 2500
bieg 4 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 3200 - 3000

Dla biegu piątego nie zaobserwowałem Confused

Orientujecie się może ile kosztuje koło dwu masowe?

Dodam jeszcze że autko ma przebieg 135tyś km.
Nie była na 100% wymieniana żadna poduszka na silniku...
Powrót do góry
gadu-gadu
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 07:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


kolego mateusz_papuga wymien poduszke skrzyni biegów (tą pod akumulatorem) różnicę zauważysz.
Powrót do góry
gadu-gadu
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 08:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


a z doświadczenia - u mnie żaden mechanik nie chciał wymienić tej poduszki, bo jak twierdzili... jest w pełni ok. Wymieniono ją na moje wyraźne życzenie- drgania wróciły do normy tzn. różnica była kolosalna.
Powrót do góry
mateusz_papuga

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skrzyszów/k Tarnowa
Posiadane auto: Brava 1.4 12V oraz FIAT Stilo 1.9 JTD 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 11:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


Dobra koledzy troszeczkę mnie uspokoiliście Smile w czwartek jestem umówiony na wymianę w takim razie. jak tylko wymienię to dam znać co i jak... Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ryfcio

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2012, 18:34
Temat postu:

drgania samochodu


Czesc wszystkim urzeduje od jakiegos czasu tu na forum i w koncu nie wiem co mam robic do nie dawna myslałem ze to dwumas ale teraz nie jestem pewien. Oto co sie dzieje. Jade moim STILO 1.6 benzyna 1 2 3 w miare OK wrzucam 4 przy okolo 80 km\h trzesie sie caly samochod i jakby nie mial wiecej sily dopoki nie osiągnie 110 km/h agdy probuje przyspieszyc to trzesie jeszcze bardziej blagam o pomoc bo mam wrazenie ze kazdy mechanik do ktorego pojde peobuje mnie wykiwac
Powrót do góry
yonkyu

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: stilo 1.9 jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2015, 08:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) objawy koła dwumasowego???


mateusz_papuga napisał:
bieg 1 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 1800 - 1600
bieg 2 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 2100 do 1800
bieg 3 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 2800 - 2500
bieg 4 - drżenie całą karoserią, przednimi kołami, kierownicą i dźwięk jazdy po tarce w granicach spadających obrotów od 3200 - 3000


Cześć kolego - i powiedz co się okazało z tym drżeniem, bo mam to samo przy przybliżonych wartościach obrotów Smile

wielkie dzięki za Twoją lub innego forumowicza odpowiedź
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System